چگونه آفتابگردان خود را پرورش دهید (و دانه های آنها را جمع کنید)


تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: savo_bozkaya (شاتر استوک)

گل آفتابگردان نه تنها گیاهان زیبای تابستانی است ، بلکه گیاهانی مقاوم نیز هستند که آنها را دوست دارند آفتاب مستقیم و روزهای گرم. علاوه بر این ، سرهای بزرگ آنها تولید می کنند دانه هایی که سالم هستند و با یک میان وعده ، آفتابگردان درست می کند گیاه تزئینی و خوراکی برای باغ فصلی شما. در اینجا نحوه پرورش آفتابگردان شاد و سالم و نحوه جمع آوری این دانه ها آورده شده است.

نحوه کاشت آفتابگردان

آفتابگردان کاملاً واضح است آفتاب دوست گیاهان و آنها در سرما خوب عمل نمی کنند ، بنابراین شما می خواهید خاک را برای کاشت خوب آماده کنید ، هنگامی که درجه حرارت در روز و شب بیش از 50 درجه باقی بماند. (کاشتن اواخر ماه مه اوایل ژوئن برای گلهای خارج از خانه بهترین است).

ریشه های آفتابگردان برای رشد و بزرگ شدن به فضای قابل توجهی نیاز دارند ، بنابراین بذرها را بجای کاشت از گلدان ، مستقیماً بیرون بکارید. از آنجا که آنها خیلی سریع رشد می کنند ، شروع در گلدان می تواند رشد گل را قبل از رسیدن آن به باغچه کند کند.

شما همچنین می خواهید قبل از کاشت بذر خاک را برای جوانه زنی مطلوب کشت کنید. راهنماهای شروع کننده SFGate خاک ورز را تا عمق حدود 12 اینچ و مخلوط کردن کمپوست یا کود دامی پوسیده روی چهار اینچ بالا را برای ایجاد یک محیط رشد بارور توصیه می کند.

پس از آماده شدن خاک بذرها ، حداقل آنها را بکارید فاصله شش اینچ و برای مکان متغیر است. پنج تا شش بذر را درون یک سوراخ عمیق یک اینچی قرار دهید و روی آن را با خاک بپوشانید. برای جوانه زنی سریعتر خاک را مرطوب نگه دارید. باغ رنه پیشنهاد می کند نوعی مانع در اطراف نهال ها ایجاد کنید تا از خوردن رشد جدید حلزون ها و اشکالات جلوگیری کند. شما می توانید مواردی مانند سرکه، قهوه و پوسته تخم مرغ شکسته تا با رشد گلهای خود اشکالات را دفع کنید.

برای رشد بهینه آفتابگردان ها را نازک کنید

فرآیند گیاهان نازک شامل چیدن نهال هایی است که نزدیک هم هستند تا فضای بیشتری برای رشد تک جوانه ها فراهم شود. برای اطمینان از جوانه زنی آفتابگردان چند عدد می کارید ، اما به محض جوانه زدن بذرها تا سه اینچ ، مقدار اضافی آن را قطع کنید تا از قوی ترین آن زنده بمانید. باغ رنه پیشنهاد می کند هنگام رسیدن به دو پا کوتاه شوید ، سپس سالم ترین گیاه را بعد از رشد روی دو پا انتخاب کنید و دیگری را حذف کنید:

هدف از این روش لاغری تدریجی این است که در صورت صدمه زدن شکارچیان به هر یک از بقیه ، حداقل یک نهال خوب برای شما باقی مانده است. به یاد داشته باشید که اگر یک آفتابگردان غول پیکر می خواهید بسیار مهم است که به بهترین نهال برگردید. ترک حتی چند نهال که خیلی نزدیک به هم رشد می کنند از رشد غول پیکر در باغ شما جلوگیری می کند.

چگونه دانه های آفتابگردان خود را جمع کنیم

وقتی گلها به حداکثر توانایی خود رسیدند ، شما شاهد پر کردن دانه هایی از قسمت میانی سر آفتابگردان خواهید بود ، اما انتخاب زمان مناسب برای جمع آوری این دانه ها کار ساده ای نیست. کلوگ یک سایت باغبانی چند نشانه برای اطمینان از آماده بودن بذرهای شما برای جمع آوری نشان می دهد.

  • برداشت وقتی دانه ها پر و رشد کردند.
  • وقتی گلدان های گل شروع به پژمردن و ریزش می کنند ، برداشت کنید.
  • برداشت وقتی پشت [the] گل از سبز به زرد تبدیل می شود (اگر ساقه آن را ببرید تا خشک شود).
  • انتخاب کنید وقتی پشت گل قهوه ای است (اگر اجازه می دهید دانه ها با ساقه سالم بمانند).

هنگامی که شروع به دیدن نحوه رشد بذرها می کنید ، یک تور یا کیسه کاغذی بالای سر گل قرار دهید تا بذرهای در حال سقوط را بگیرد و از آنها در برابر پرندگان و حشرات محافظت کند. سپس می توانید با استفاده از انگشتان خود دانه های داخل کیسه یا تور را شل کنید. در صورت آماده بودن گیاه می توانید با بریدن ساقه بذرها را نیز جمع کنید چهار اینچ از سر فاصله دارد، گل را کاملاً بردارید. سر گل را به صورت وارونه در کیسه یا تور آویزان کنید تا دانه ها رسیده شوند و دانه ها را با انگشتان خود بمالید تا ریزش کنند.

بعد از برداشت ، بذرها را بشویید و روی حوله پخش کنید تا قبل از خوردن خشک شود. بذر تازه خواهد شد آخرین از هر کجا سه تا چهار ماه خام و تا پنج ماه پخته. دانه های یخ زده تا یک سال دوام می آورند.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes