[ad_1]

زنی پشت صندلی چوبی را با استفاده از بلوک سنباده ساییده می کند

عکس: اینگو بارتوشک (Shutterstock)

آب ، نوسانات دما و نور خورشید می توانند به مبلمان فضای بیرونی شما آسیب برسانند – اما خوشبختانه چند روش ساده نگهداری می تواند چوب خشک را بازیابی کند ، رنگ را بازگرداند ، از آسیب آب جلوگیری کرده و اتصالات مبلمان شما را تقویت کند. با صرفه جویی در هزینه ، حتی با استفاده از قطعات حیاط ، عرشه و حیاط ، زندگی بیشتری خواهید داشت ، حتی اگر فضاهای بیرونی خود را راحت تر و جذاب تر کنید. (هیچ کس دوست ندارد روی صندلی پوشیده از آوار بنشیند.)

برای صاف کردن سطوح خود از کاغذ سنباده استفاده کنید

آفتاب ، گرما و باران می تواند باعث محو شدن ، خاکستری شدن و خرد شدن چوب برهنه و ناتمام شود ، اما نگران نباشید – کمی کاغذ سنباده راه زیادی را پیش می برد. کار را با سنباده زنی هر چیپس شروع کنید ، از استفاده از کاغذ سنباده درشت تا سنباده ریز و کار تا حد امکان برای تمیز کردن لکه های احتمالی با دانه چوب. شما می توانید “بسته های پروژه” برای سنباده زنی را در اکثر فروشگاه های سخت افزاری یا بهسازی منزل پیدا کنید ، که شامل کاغذ سنباده درشت ، متوسط ​​و خوب می شود. هر نوع کاغذ سنباده با عددی مشخص می شود که به توزیع و اندازه سطح ساینده روی کاغذ اشاره دارد. اعداد کمتر (مثلاً 60 یا 80) زشت تر هستند ، در حالی که اعداد بالاتر (180 یا 220) بهتر است.

برای انتخاب دانه مناسب کاغذ سنباده ، قطعه خود را از نظر باقی مانده های بزرگ (بزرگتر از مثلاً نوک اشاره گر) ، زباله های متوسط ​​(تقریباً به ضخامت تصویر کوچک تصویر) یا زباله های کوچکتر (که ممکن است تار به نظر برسد) بر روی سطح بررسی کنید. . شما) کاغذ خود را به قطعات وصل کنید: اگر زباله های بزرگی دارید ، کاغذ سنباده درشت در ابتدا بهترین کار را می کند. برای برجستگی های متوسط ​​، سنباده با ماسه متوسط ​​کار می کند. یا چیزی کوچکتر ، کاغذ خوب بهترین کار را می کند.

با دانه درشت شروع کنید تا بقایای بزرگتر را حذف کنید و به دانه های کوچکتر ماسه بروید تا به سطح صافی مطلوب برسید. بلوک سنباده در اینجا بسیار مفید است و شما را از سرخوردگی نجات می دهد. فقط سمباده خود را دور بلوک بپیچید تا استحکام بیشتری به شما بدهد و انگشتان دردناک شما را نجات دهد. بلوک های سنباده در فروشگاه های سخت افزار موجود است و معمولاً از فوم ضخیم و کمی انعطاف پذیر ساخته شده است ، اما می توانید از بلوک چوبی یا حتی اسفنج ضخیم نیز استفاده کنید.

اگر سطح شما نسبتاً جدید و بدون آسیب است ، بهتر است قبل از استفاده از پوشش محافظ آن را سنباده بزنید – حتی بهتر است قبل از خشک شدن ، محو شدن ، خاکستری شدن یا شکستن از آن محافظت کنید.

از سولفات آهن برای a استفاده کنیدبرای ظاهر روستایی به سطح خود نگاه کنید

سنباده زدن قطعه شما همچنین می تواند یک سطح خاکستری و بی رنگ را از بین ببرد و رنگ طبیعی چوب را در زیر نمایان کند. اگر مبلمان شما کوچک به نظر می رسد هم جدید ، می توانید با استفاده از ترکیبی به نام سولفات آهن ظاهری روستایی و خاکستری به آن بدهید. این ماده غیر سمی ، که اغلب به عنوان مکمل ویتامین فروخته می شود ، سطح مبلمان شما را اکسید کرده و آن را به رنگ خاکستری طبیعی و هوای طبیعی تبدیل می کند. سولفات سیاه اغلب در فروشگاه ها یافت می شود ، اما به راحتی می توان آن را به صورت آنلاین خریداری کرد.

برای استفاده ، 1.4 اونس (یا 2 قاشق غذاخوری) سولفات آهن را در یک گالن آب حل کنید ، سپس آن را با برس ، اسپری یا با پارچه ای روی مبل خود بمالید و بگذارید خشک شود. برای اطمینان از اینکه درمان به نتیجه مطلوب می رسد ، ابتدا یک تکه آزمایشی در قسمت زیرین مبلمان خود تهیه کنید. یک هشدار: سولفات آهن با ایجاد اکسیداسیون – که به آن زنگ نیز گفته می شود – عمل می کند ، بنابراین آن را از فلزات در معرض خطر ، از جمله سخت افزار و ابزار دور نگه دارید.

مبلمان چوبی خود را مرتب و پردازش کنید

پس از اتمام آماده سازی سطح ، به درمان چوب ادامه دهید. به احتمال زیاد ، اگر مبلمان شما از چوب ساخته شده است ، سعی می کنید این ظاهر را حفظ کنید. برای نتایج طبیعی که همچنان ادامه دارد ، برای مبلمان فضای باز از موم استفاده کنید. واکس های مختلفی برای استفاده در فضای باز ساخته شده است ، بنابراین یکی را با محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و همچنین با خاصیت ضد آب انتخاب کنید.

برای استفاده از موم خود ، مطمئن شوید که قطعه شما تمیز و خشک است (و به خاطر داشته باشید که برای اطلاعات ایمنی برچسب روی محصول خود را بخوانید). همچنین اگر بیرون از خانه کار می کنید ، گزارش آب و هوا را بررسی کنید – باران و رطوبت زیاد می تواند در موم شما در بسته شدن صحیح سطح چوب هنگام خشک شدن اختلال ایجاد کند.

هنگامی که یک محیط کار تمیز ، خشک و ایمن دارید ، می توانید موم خود را روی مبلمان بمالید. برخی از موم ها برای استفاده با یک پارچه و برخی دیگر برای استفاده با چاقوی پلاستیکی یا کاردک در نظر گرفته شده است ، بنابراین برچسب را بخوانید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. موم را در یک لایه صاف و یکنواخت بمالید و بگذارید حدود 24 ساعت خشک شود.

پس از حدود یک روز ، موم شما باید سفت شود ، اما احتمالاً هنوز کمی چسبناک یا چسبناک به نظر می رسد. برای رفع این مشکل ، آن را با یک پارچه خشک یا پد پولیش پولیش کنید ، به همان روشی که می توانید یک ماشین را پس از استفاده از موم براق کنید. پولیش باید از هرگونه چسبندگی مراقبت کند و همچنین به صاف شدن موم کمک کند. بسته به آب و هوا ، ممکن است چند روز دیگر طول بکشد تا موم کاملاً سفت شود ، اما دیگر نیازی به کمک شما ندارد. مبلمان شما در حال حاضر عاری از تراشه بوده و در برابر آفتاب و باران محافظت می شود.

چند نکته دیگر برای نگهداری مبلمان فضای باز

مبلمان خود را از نظر سخت افزاری شل یا زنگ زده بررسی کنید و هر گونه پیچ شل شده را با پیچ گوشتی محکم کنید. اگر این پیچ و مهره شل است ، برای انجام این کار به یک آچار قابل تنظیم نیاز دارید و شاید دیگری برای جلوگیری از چرخش پیچ در حین سفت کردن آن.
برای قسمت های زنگ زده ، اگر آسیب کم است ، یک زدوده کننده زنگ بزنید و از یک برس و پارچه سیمی برای از بین بردن بیشتر سطح تغییر رنگ داده استفاده کنید. اگر به شدت آسیب دیده است ، بهتر است سخت افزار را تعویض کنید.

در نهایت ، اگر قصد دارید ماجراجویی تعمیر و نگهداری مبلمان را آغاز کنید ، مطمئن شوید که دستکش می پوشید ، در بیرون یا در یک اتاق با تهویه مناسب کار می کنید و تمام اطلاعات ایمنی را که روی برچسب محصول خود است رعایت کنید. طراحی فضای بیرونی شما می تواند و باید سرگرم کننده باشد ، اما استنشاق مواد شیمیایی بالقوه مضر در یک منطقه با تهویه ضعیف اصلاً سرگرم کننده نیست.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir