[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه بلندگو مجبور را در محل کار خاموش کنیم

عکس: یعقوب لوند (شاتر استوک)

شما روی بزرگنمایی هستید تماس بگیرید یا دور میز کنفرانس جمع شوید و ، یک بار دیگرکه یک همکار خاص با یک تکان دهنده ، خودمحورانه مداخله می کند مونولوگ غالب بر مکالمه. علی رغم تلاش همه افراد برای به روز نگه داشتن بحث ، این فرد هر از گاهی به تدریج روش ها را به خود جذب می کند و همه را در معرض جریان هوشی پیچیده ای قرار می دهد که (طبق معمول) خیلی ابتکاری نیست.

این یک نمونه کلاسیک از یک سخنران اجباری است – شخصی که توانایی کنترل آنچه را که می گویند و هنگام گفتن آن را ندارد. معامله با چنین شخصی در محل کار می تواند یک معضل چسبناک ایجاد کند – به ویژه هنگامی که شما هستید که باید به او بگویید که آنجا را ترک کند.

گفتار اجباری چیست؟

تعریفی محاوره ای و خام تر ، کسی است که نمی داند چگونه خاموش شود ، دائماً بهمن اسهال کلامی را ایجاد می کند و در غیر این صورت ظرفیت خواندن اتاق را ندارد. قطعاً یک اصطلاح علمی برای این نوع بیماری وجود دارد: “الکلی” ، که توسط روانشناسان جیمز ک. مک کروسکی و ویرجینیا پی ریچموند در سال 1995 ابداع شد. حتی یک آزمایش تشخیصی برای قضاوت در مورد مقیاس الکل می توان سقوط کرد ، اگرچه شرکت در چنین طرحی حداقل به خودآگاهی نیاز دارد – که برای اکثر مذاکره کنندگان معمولاً زودگذر است.

اگر ما در مورد سخنرانان اجباری در محل کار صحبت می کنیم ، چندین ویژگی شناسایی وجود دارد که برای هر کسی که مجبور شده است گرایش بی وقفه خود را به گاب تحمل کند آشنا خواهد بود. روانشناسان Shoba Sreenivasan و Linda E. Weinberger در مورد این مقاله نوشتند روانشناسی امروز سال گذشته برای برخی از ویژگی های یک سخنران اجباری در محل کار ، با توجه به نظرسنجی 2006

آنها رفتار زیر را ذکر کردند:

  • نادیده گرفتن سیگنال های کلامی و غیرکلامی همکارانشان برای قطع صحبت.
  • مونولوگ های مستمر / مکالمات غالب.
  • تکرار همان داستان ها برای همان همکاران.
  • عدم علاقه به موضوعات کاری یا علایق همکاران.

این می تواند یک مشکل فوق العاده آزار دهنده باشد ، به ویژه هنگامی که از شخصی در زیر سلسله مراتب محل کار شما ناشی شود و بر خلاف مسئولیت های شغلی واقعی خود بر بحث ها مسلط شود.

نحوه برخورد با یک سخنران اجباری در محل کار

اخیراً ، ستون نویس در محل کار آلیسون گرین تمام تلاش خود را به کار گرفت تا کسی را که در موقعیتی غیرقابل رغبت است توصیه کند برای مقابله با یک معتاد تالک که بر جلسات تیم مسلط است ، هر وقت اتفاق می افتد. گرین گرین استاد مشاوره مربوط به کار بود ، اما نمی توانست چیزهای زیادی را که مدیر محاصره شده دیگر امتحان نکرده باشد ، منتقل کند.

با این حال ، تلاش های مدیر برای سلطنت در کارمند سخنگوی خود مثالی عالی برای کاری است که اگر هرگز در این سمت هستید باید انجام دهید. در اینجا ، چند روش وجود دارد که می توانید به سخنران سرزده بگویید که دیگر صحبت نکند ، مگر اینکه در واقع باشد لازم یا مفید.

صادق و مستقیم باشید

اگر همه کارهای ممکن را انجام داده اید تا به همکار الکلی خود مهربان و متعهد باشید ، پس می توانید به سمت صراحت و صراحت حرکت کنید. به آنها بگویید تا در تنظیمات گروهی صحبت نکنند ، مگر اینکه مستقیماً با آنها صحبت کنید تا جلسه را در جریان قرار دهید.. به آنها بگویید چرا دقیقاً فشار کلامی آنها روی مسائل تأثیر منفی می گذارد.

مکالمه را از آنها دور کنید

سخنرانان وسواسی تمایل دارند تا به صورت کلامی پرسه بزنند و مکالمات گمراه کننده را انجام دهند. آنچه می توانید انجام دهید این است که سلطنت را با پرداختن مستقیم به آنها و تغییر دادن مکالمه های نمایشی بدست آورید. فقط ، “جاش ، بیایید در آنجا متوقف شویم. من فکر می کنم ما خارج از موضوع هستیم –بیایید به آن برگردیم بحث در مورد فاکتورها … “باید به اندازه کافی اشاره کند که آنها بیش از حد سرگردان بوده اند.

قوانینی وضع کنید

ممکن است بی ادبانه باشد ، اما واقعیت این است که برخی از سخنرانان سرزده واقعاً هیچ مشکلی ندارند. اگر در یک تماس ویدیویی شرکت کنید ، یا نوع دیگری از ساختار را تحمیل کنید که چندین نفر بتوانند از آن استفاده کنند ، می توانید یک میکروفن خاموش را به صورت اجباری تنظیم کنید. جلسه و سپس آن را برای بحث گسترده تر باز کنید. این کمک خواهد کرد قبل از اینکه به آنها نکات برجسته بدهید ، حتماً وقت دارید که به آنها توجه کنید من شما را از موضوع خارج می کنم.

دلسوزی نشان دهید

گاهی اوقات افراد الکلی تسلیم نخواهند شد زیرا برخی از مشکلات عمیق ، اساسی یا عدم اطمینان را پنهان می کنند. اگر فکر می کنی میتونه باشه مورد ، سعی کنید نشسته با آنها و بپرسید آیا اتفاقی می افتد که می تواند بر رفتار آنها در محل کار تأثیر بگذارد. داده شود فرصت تأمل در تغییر در رفتار آنها ممکن است انگیزه ای باشد که آنها برای شروع بازدارندگی نیاز دارند در پچ پچ

البته همه اینها ممکن است شما را شکست دهد ، یعنیدر این مورد برخورد شدیدتر انتظامی ممکن است لازم باشد با این حال امیدواریم که این اتفاق نیفتد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir