چگونه امسال برای فصل آلرژی آماده شویم


زنی در مقابل درختان گل دار عطسه می کند

عکس: استودیو آفریقا (شاتر استوک)

آلرژی بهاری در راه است ، اگر هنوز شروع نشده است. گرده درختان معمولاً در باد می وزند اوایل بهار، یکی دو ماه بعد گرده چمن به دنبال آن می آید. اگر چشمان شما هنوز شروع به خارش نکرده اند ، برای تهیه آنها می توانید چند کار انجام دهید.

با پزشک خود مشورت کنید

اگر مرتباً به متخصص آلرژی مراجعه می کنید – یا اگر قبلاً این کار را نکرده اید اما قصد آن را ندارید – تصمیم بگیرید که قرار ملاقات بگذارید. اجتناب از موارد خاصی که به آنها حساسیت دارید ، برای شما راحت تر خواهد بود و اگر یک آزمایش آلرژی به شما کمک کند دریابید که آیا گرده گل اصلی ترین نگرانی شماست یا اینکه آلرژی شما بیشتر به کپک مربوط است یا گرد و غبار درختان و گیاهان مختلف در زمان های مختلف شکوفا می شوند ، بنابراین دانش کم می تواند راهی طولانی برای جلوگیری از مواد حساسیت زا باشد.

داروهای تجویزی که از سال گذشته منقضی شده اند را بارگیری کنید. همانطور که آماده هستید ، بهترین زمان برای شروع مصرف آنها را بخواهید. اگر آنتی هیستامین ها قبل از شروع علائم آن را مصرف کنید ، بهترین نتیجه را می دهد ، بنابراین برخی از ارائه دهندگان توصیه می کنند که دارو را حدود دو هفته قبل از شعله ور شدن آلرژی مصرف کنید. اگر مطمئن نیستید چه تاریخی خواهد بود ، امسال یادداشت کنید و برای تقویم خود برای سال آینده یادآوری تنظیم کنید.

کمی تمیزکاری بهاری انجام دهید

گرد و غبار یکی دیگر از مواد حساسیت زای رایج است و گرد و غبار همچنین می تواند دانه های گرده ای را که در بیرون منفجر یا ردیابی شده اند ، در خود جای دهد. تمیز کردن خانه می تواند به از بین بردن این مواد حساسیت زا کمک کند. اگر ماسک گرد و غبار مانند N95 یا موارد مشابه آن را دارید ، استفاده کنید تا گرد و غبار بلند شده را استنشاق نکنید.

هاگ کپک یکی دیگر از آلرژن های رایج است و باران های بهاری و آب و هوای مرطوب می تواند میزان کپک زدن در خانه شما را افزایش دهد ، بنابراین مراقب هر گونه لکه کپک زده روی دیوارهایی باشید که باید تمیز شوند یا موارد کپک زده ای که در سطل زباله بهتر هستند.

همچنین ، جفیلتر هوا را به سیستم تهویه یا کوره خود متصل کنید. (توصیه می شود بسیاری از آنها هر سه ماه عوض شوند ، اما دستورالعمل های مربوط به خود را بررسی کنید.) اگر دستگاه تصفیه هوا دارید ، فیلتر آن را نیز بررسی کنید.

برای دیدن نکات اتاق ما برای محافظت در برابر آلرژی در خانه شما در بهار امسالاز اشیا small کوچک ، مانند نگه داشتن گرده های جمع شده سگ از رختخوابتان ، تا اجناس بزرگ از جمله بررسی اینکه آیا زمان آن است که فرش های خود را پاره کنید و به کف چوب های سخت بروید.

تعداد گرده ها را مشاهده کنید

گرده ها بیشتر خشک می شوند ، روزهای باد ، اما باران آن را به طور موقت شستشو می دهد. شما می توانید تعداد گرده و حتی پیش بینی گرده را در بیشتر خدمات آب و هوایی پیدا کنید. حتی برخی پیش بینی ها را می شکنند انواع در گرده درختان ، علف ها و گیاهان گل محمدی. (آمبروزیا آلرژی به زمین خوردن است.)

وقتی تعداد گرده زیاد است ، می خواهید با پنجره های بسته داخل آن بمانید. نسیم تازه هر چقدر دلپذیر باشد ، بهتر است فقط از فن داخلی استفاده کنید یا سطح تهویه هوا را افزایش دهید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes