چگونه بالاخره قایقرانی را شروع کنم (و چرا خوشحالم که این کار را کردم)


تصویر مقاله ای با عنوان چگونه بالاخره قایقرانی را شروع کنم (و چرا خوشحالم که این کار را کردم)

عکس: میدان بث

برای پاکسازی سر و انجام یک ورزش سبک ، تنها چیزی که بهتر از راه رفتن است بیرون آمدن روی آب استبه من به اندازه کافی خوش شانس هستم که به اندازه کافی در نزدیکی دریاچه زندگی می کنم تا بتوانم هر روز چند روز در غروب آفتاب قایقرانی کنم ، جایی که من پرندگان را تماشا می کنم و گاهی فقط صبحانه می آورم ، لنگر می اندازم و مدتی شنا می کنم.

من بالاخره چند سال پیش کایاک خودم را خریدم و مطلقا پشیمان نیستم. از کاری که وقتی هوا خوب بود و مکان اجاره باز بود ، تبدیل به کایاک شد ، به کاری که می توانم در هر زمان انجام دهم. در اینجا چیزی است که باید بدانید اگر می خواهید به من بپیوندید.

قبل از خرید کایاک اجاره کنید

قبل از خرید کایاک – که اگر بدانید که اغلب از آن استفاده می کنید گزینه خوبی است – اجاره چندین بار عاقلانه است. اگر راهی برای ذخیره و حمل آن ندارید ، اجاره ممکن است تنها گزینه شما باشد. (اگرچه مدلهای بادی و تاشو وجود دارد ، اما زمان بیشتری در مورد آنها وجود دارد.)

تجربه من با قایقرانی بیشتر در رودخانه ها و دریاچه ها است. من چیزی درباره کایاک های اقیانوس نمی دانم ، اگرچه شنیده ام که این چیزی است. من در آب و هوای خوب هم کایک کار هستم ، بنابراین از من در مورد لباس های خیس یا دامن یا نحوه اجرای یک رولر هوایی سوال نکنید.

اگر قصد دارید روی رودخانه قایقرانی کنید ، توالت اجاره ای شما را چند مایل به سمت بالا دست می برد و در پایان با آنها ملاقات خواهید کرد. انجام تنهایی بدون دوستان و چند ماشین سخت است.

یک تجربه خنک کننده این است که کایاکی را از محلی در دریاچه اجاره کنید و یک ساعت یا هر چیزی که می خواهید بیرون بروید. جایی که من زندگی می کنم ، تقریباً هر پارک دولتی دارای دریاچه است و تقریباً در هر دریاچه مکانی وجود دارد که می توانید قایق رانی ، کایاک های تک و دو نفره و گاهی اوقات مجموعه ای از کشتی های دیگر مانند قایق های قایقرانی ، قایق های پارویی و تخته های قایقرانی ایستاده را اجاره کنید.

این مکان تجهیزات لازم (قایق ، پارو ، جلیقه نجات) را در اختیار شما قرار می دهد ، یک دوره کوتاه در مورد نحوه حرکت و هدایت قایق به شما می دهد و در مورد همه قسمتهای دریاچه که باید از آنها دور شوید ، هشدار می دهد.

آیا روی کایاک خیس می شوید؟

داخل کایاک صندلی یک مکان نسبتاً خشک است ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد. قانون شخصی من هنگام برنامه ریزی برای سفر به دریاچه این است که فرض کنید در یکی از این روزها می توانید قایق را برگردانید و خود و وسایل خود را به دریا پرتاب کنید. هنوز این اتفاق نیفتاده است ، اما من آمادگی دارم.

لباس پوشیدن برای خیس شدن نیز بسیار عاقلانه است ، زیرا قطره هایی از پارو وجود دارد و ممکن است برای سوار شدن و پیاده شدن در قایق مجبور شوید در آب راه بروید.

در یک روز معمولی ، من شورت کوتاه و صندل ضد آب می پوشم و طبق معمول (تی شرت یا هر چیز دیگری) از ران به بالا لباس می پوشم. کلید ماشین را به کمربند ایمنی می بندم. گوشی خود را داخل کیسه پلاستیکی می گذارم و با زیپ یا پاکت در جیب می گذارم ، وگرنه آن را در ماشین می گذارم. گاهی اوقات یک تلفن قدیمی می آورم ، زیرا حتی یک تلفن غیرفعال هنوز می تواند با آمبولانس تماس بگیرد.

و با این وجود چگونه قایق رانی می کنید؟

برای اولین بار در قایقرانی روی ملاحظات عملی مانند تمرکز خواهید کرد لعنتی چطور این کار را می کنمبه اشکالی ندارد اگر از قبل فکر نکنید. (اینجابه هر حال ، یک ویدئو است که به شما نشان می دهد چگونه این کار را مدیریت کنید.)

اگر برای شما مهم نیست که چقدر دور یا سریع پیش می روید ، می توانید بدون دستورالعمل این کار را انجام دهید. شما مطمئناً نیازی به درس ندارید فقط در اطراف دریاچه ای آرام قدم بزنید. اما اگر می خواهید به طرز ماهرانه ای در اطراف آب حرکت کنید یا قصد دارید از یک پارو برای تمرین استفاده کنید ، یادگیری یک تکنیک به شما کمک می کند.

حرکت صحیح پارو با استفاده از هسته و لت (بالا پشت) باعث می شود تا پارو را به سمت خود بکشید و بدن خود را به سمت قایق محکم کنید. همچنین ممکن است برای اولین بار هنگام انجام کار هنگام بلند کردن انتهای آزاد پارو از آب ، دلتوئیدهای ملتهب (شانه ها) داشته باشید. با این حال ، یک جلسه قایقرانی سنگین بین تمرینات قلبی و قدرتی است.

در کایاک چه کنیم؟

هنگامی که به مکانیک قایقرانی عادت کردید ، می توانید از قایق کوچک خود برای کاوش استفاده کنید. حتی در دریاچه کوچکی که در پارک شهرستان من وجود دارد ، می دانم که اگر از یک انتها شروع کنم ، چندین گزینه برای رفتن به آنجا دارم و می توانم حیات وحش مختلف را در قسمت های مختلف دریاچه ببینم.

تماشای طبیعت برای من بهترین قسمت است زیرا من عاشق پرندگان و حیوانات خنک هستم و اغلب آنهایی را در دریاچه می بینم که در حیاط پشتی من در چند مایلی دورتر آنها را نمی بینم. غالباً در سایه ها یک حواصیل آبی بزرگ قرار دارد ، شاید شاخ های سبز در انتهای باتلاقی دریاچه ماهیگیری می کنند ، مستعمره پرستوها که در اطراف پرواز می کنند ، حشرات را می گیرند و گهگاه مشک شناور. روز دیگر ، مرغ دریایی چندین بار دور من حلقه زد تا سرانجام برای صید ماهی منفجر شد. من یک بار یک شکل قهوه ای تیره را دیدم که روبروی من شناور بود و بی سر و صدا قایقرانی کردم و دیدم که او شیرجه می زند و با دمش به آب ضربه می زند. سگ ابی!

(اگر ماهیگیری می کنید ، یک قایق به شما اجازه می دهد در قسمتهایی از دریاچه که از خشکی به آنها دسترسی ندارید ماهیگیری کنید. من چیزی در مورد قایقرانی نمی دانم ، اما اگر شما یک ماهیگیر هستید ، مطمئن هستم که هستند. ‘من کسی را پیدا خواهم کرد یا کسی را پیدا خواهم کرد.)

اگر لنگر می گیرید (فقط 10 دلار در طعمه فروشی محلی خود ، به علاوه هزینه طناب) ، می توانید آن را در قسمت مورد علاقه خود برکه بیندازید و کمی خنک شوید. این زمان خوبی برای بارگیری طرح ها یا صرف ناهار است. با رعایت قانون “اگر من بیایم” ، فقط کاغذ خالی را حمل می کنم ، نه یک دفترچه کامل ، و تنقلاتم را به جای بنتو شیرین در یک کیسه کاغذی می گذارم.

قایقرانی با دوستان بیشتر سرگرم کننده است ، اما اگر سگ یا بچه می آورید ، لطفاً آنها را نگه دارید. کودکان زیر 12 سال باید همیشه از PFD مناسب (وسیله ناوبری شخصی ، که به عنوان جلیقه نجات نیز شناخته می شود) استفاده کنند ، و هرچقدر هم که ایده خوبی به نظر برسد ، آنها نباید به قایق بسته شوند. در مورد حیوانات خانگی نیز همینطور است – بله ، توله سگ شما به جلیقه نجات احتیاج داردبه

اگر می خواهید کایاک بخرید

اگر از قایقرانی کایاک دیگران لذت می برید ، شاید ایده خوبی باشد که خودتان آن را خریداری کنید. فقط rبه یاد داشته باشید که شما اکنون مسئول تحویل PFD ، دست و پا و سایر لوازم جانبی یا تجهیزات ایمنی مورد نیاز خود هستید.

چندین تصمیم باید برای خود کایاک بگیرید:

  • نشستن یا نشستن در بالا؟ کایاک صندلی یک ظاهر سنتی است و شما را کمی خشک تر نگه می دارد. اگر می خواهید برای شنا سوار و پیاده شوید راحت تر بنشینید.
  • چه مدت؟ کایاکهای ضعیف بلند سریعتر حرکت می کنند و بیشتر راست می شوند. كوتاه تر و پهن تر در كنار آن كمي پايدارتر است ، اما پارو زدن شما م asثر نخواهد بود.
  • یک نفر یا دو نفر؟ کایاک های دو نفره (پشت سر هم) طولانی تر و سنگین تر هستند و اگر تنها با یک نفر در داخل قایقرانی می کنید ، تعادل و مانور درستی ندارند.
  • محدودیت وزنی چقدر است؟ نه تنها به وزن خود فکر کنید ، بلکه به این فکر کنید که آیا می خواهید بتوانید سگ ، کودک یا کولر مخصوص پیک نیک را با خود بیاورید.

هر جا قایقرانی می کنید قوانین را حتماً بررسی کنید. به عنوان مثال ممکن است برای راه اندازی قایق به مجوز نیاز داشته باشید. و به این فکر کنید که آیا می توانید قایق خود را سوار کرده و آن را به ماشین وصل کنید. اگر معمولاً تنها هستید ، کایاک سبک تر راحت تر از کایاک سنگین تر است.

بالاخره من یک گرفتم کایاک صندلی بسیار پایه ای 10 پابه در دریاچه های آرام که ناکارآمدی کمی در آن وجود دارد ، قایقرانی می کنمn ‘کار بسیار خوبی بود و من تصمیم گرفتم که در بیشتر سفرهایم تنها باشم. محدودیت وزن برای من کافی است که آن را با یک کودک پارو بزنم ، یا شوهرم می تواند آن را به تنهایی پارو بزند. اگر بودجه بیشتری داشتم ، احتمالاً به یک قایق طولانی تر و مدرن تر می رفتم – شاید حتی دو.

هنگام محاسبه آن ، به یاد داشته باشید که شما به یک پارو ، PFD و ماشین حمل و نقل احتیاج دارید و به مکانی برای ذخیره آن نیاز دارید. (برخی وجود دارد گزینه های ذخیره سازی هوشمند در دسترس است ، که به شما امکان می دهد کایاک خود را روی دیوار یا سقف نگه دارید.) اگر ذخیره سازی ناقض احتمالی باشد ، کایاک های بادی و تاشو نیز وجود دارد – اما دفعات بعدی بیشتر.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes