چگونه با اطلاعات مفید سوار شوید ، زیرا کار جدید شما از بین رفته است


تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: KeyStock (شاتر استوک)

شرکت ها بیزاری از راهنمایی است واقعی، حتی تا جایی که برخی به کارمندان جدید فرصتی داده نمی شود تا به درستی درگیر شوند. حقیقت این است که بسیاری از تشریفات مربوط به منابع انسانی بی فایده است –یا حداقل به این ترتیب در نظر گرفته شود – خواه الف راه اندازی با منابع محدود یا abشرکت بازی سازی که تصمیم می گیرد خودت را وقف کن منابع در جای دیگر.

بنابراین، اگر هنوز خود را پیدا کردید قایقرانی از طریق کار جدید بدون داشتن نقشه راه چگونه عادت کنیم ، وجود دارد راه های سوار شدن کمی بیشتر از آنچه که عادت داشتید روحیه کارآفرینی خواهد داشت ، اما اگر تصمیم بگیرید که امور را به دست خود بگیرید تلاش های شما پاداش می گیرد.

شمول خویشتن آغاز می شود در طی مراحل مصاحبه

یکی از تجملات در یک اتاق بودن (یا به اشتراک گذاشتن صفحه کامپیوتر) با روسای آینده خود است توانایی پرسیدن سوالات صحیح. حتی اگر انتظار رویه استاندارد ورود به سیستم را دارید ، می توانید با پرسیدن شغل خود و شرکت در سطح گسترده تر ، برای عدم احتمالی آن آماده شوید. از مصاحبه کننده ای که به او گزارش می دهید ، با چه تیم هایی می توانید انتظار همکاری داشته باشید و استراتژی و چشم انداز بلند مدت شرکت را بپرسید.

اگر با یکی از مدیران مستقیم خود مصاحبه نکرده اید یا در صورت وجود بیشتر همکاران ارشد تیمی که هنوز ملاقات نکرده اید ، برای ابراز علاقه بیشتر به کار از طریق ایمیل برای آنها ارسال کنید و اگر احساس خوبی داشته باشد ، آنها مغز خود را برای کاری که تیم آنها انجام می دهد انتخاب می کنند.

پسندیدن Glassdoor می گوید، “چنین اقدامی ممکن است نگران کننده باشد ، اما می تواند شما را از هم جدا کند کاندیدای برتر. علاوه بر این ، هنگامی که موقعیت را فرود می آورید ، آمادگی بیشتری برای برخورد به زمین خواهید داشت. ”

بدانید چه کسی رهبر است شرکت شما

ضروری است که بدانیم چه کسی شرکت را اداره می کند ، از کجا حرفه ای آمده است ، و آنچه در حرفه خود انجام داده اند. آیا مدیرعامل یا رئیس شرکت در مورد قول ماه قصه دارد؟ آیا آنها نوعی رهبر شرکتی هستند که سعی در جلب رضایت سهامداران دارند قربانی فرهنگ شرکتی؟ آیا آنها دست خود را از شرکت تمیز می کنند پس از تصویب عمومی شدن ، پس برای رفتن به تلاش بعدی؟

اینها س questionsالاتی هستند که احتمالاً می توانید درک کنید توسط گوگل شخص مورد نظر را بخوانید یا در مورد شرکتهای قبلی که آنها اداره کرده اند بخوانید. جو در محل کار معمولاً به سمت پایین تابش می کند ، بنابراین شناختن کسی که تماس می گیرد امری حیاتی است. عکس در بالاترین سطح.

همچنین بهتر است صنعت خاص خود را درک کنید و اهداف مشاغل مختلف در آن. به عنوان مثال ، استارت آپ ها اغلب می خواهند قبل از رسیدن به جام مقدس برای عمومی شدن ، به یک تجارت پایدار تبدیل شوند. اگر در صنعت نشر ، به ویژه برای یک خانه میراثی کار می کنید ، هدف کلی احتمالاً رقابت برای کتاب هایی است که بیشترین ظرفیت فروش را دارند. اینها فقط فرضی هستند ، اما منافع تجاری بیشتر کارفرمای شما به طور ثابت تجربه کاری شما را شکل می دهد.

شما همیشه این کار را خواهید کرد از همکاران صادق HR بیشتر بیاموزید

کلمه “شبکه” می تواند ناله را منع کند، اما اگر همه چیز را از طریق منابع انسانی احساس نمی کنید ، به دنبال درک بهتر باشید از گفتگوی صادقانه با شریک زندگی خودکارگران همانطور که قبلاً ذکر شد ، شما همیشه می توانید در مورد موارد مربوط به کار با همکاران خود صحبت کنید ، اما احتمالاً خواهید دید که بسیاری از همکاران شما در مورد روحیه شرکت ، سردردهایی که ممکن است با آن روبرو شوید و موارد دیگر آزاد خواهند بود. مدیر منابع انسانی معمولاً ندارد افشا کردن

مطمئناً ، اگر در پی دستیابی به اطلاعات شرکت از پارس چندین درخت کمتر راضی هستید ، ممکن است بخواهید این موارد را انتخاب کنید با رتبه بالایی از رضایت شغلی در سایت های مرور مانند Glassdoor یا سایتهایی که موارد مثبت را از دوستان معتمد شنیده اید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>