[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه با بیش از یک پیشنهاد شغلی دست و پنجه نرم کنید (و به آنچه می خواهید برسید)

عکس: Daxiao Productions (Shutterstock)

در حالی که آن ممکن است تا زمانی که حساب LinkedIn خود را متورم نکنید و توضیحات نحوه عملکرد آن را مطالعه نکنید ، بعید به نظر برسد.در واقع ، ممکن است چندین پیشنهاد دریافت کنید – یا چندین فرصت آنلاین زنده داشته باشید – در همان زمان.

بدون شک ، این یک چشم انداز هیجان انگیز است ، اما همچنین می تواند عصبی باشد بنابراین، چه باید کرد؟ چگونه می توانید بدون از دست دادن هیچ یک از فرصت ها از این پاداش به نفع خود استفاده کنید؟ در اینجا چند نکته وجود دارد.

ابراز هیجان ، بدون گفتن بله

ابتدا اطمینان حاصل کنید که از شغل خود قدردانی و اشتیاق خود را نشان می دهیدs در حالی که در برابر تمایل به پذیرش یکی از آن دو به طور همزمان مقاومت می کند. می توانید چیزی شبیه این بگویید: “خیلی ممنون. من فکر می کنم این یک راه حل عالی برای مهارت های من است و من از این فرصت هیجان زده هستم. “سپس می توانید با پرسیدن” چه مدت به راه حل نهایی نیاز دارید؟ ”

قبل از مذاکره مطمئن شوید که پیشنهاد کتبی دارید

اگر پیشنهاد شفاهی است ، آنقدر رسمی یا محکم نیست که بتوان از آن به عنوان اهرم استفاده کرد. قبل از هر اقدامی مطمئن شوید که پیشنهاد کتبی دریافت کرده اید. اگر هنوز آن را ندارید ، می توانید به وقت اضافی که به شما می دهد اعتماد کنید ، یا به منابع انسانی بازگردید و اشتیاق خود را ابراز کنید (دوباره – آنها می خواهند بدانند که شما آن را دوست دارید) ، و در پی آن یک درخواست محبت آمیز برای مرور همه موارد به صورت مکتوب (جزئیات شامل حقوق ، مرخصی با حقوق ، مزایا ، تعادل بین کار و زندگی و غیره است..) اینجا آنچه شما نیاز دارید به نامه پیشنهاد نگاه کنید ، به جز پولبه

صادق باش ، و با تدبیر زمان بیشتری را برای تصمیم گیری بخواهید

کارفرمایان و مدیران می دانند: الفاحتمالاً بهترین نامزد توسط بیش از یک شرکت مورد بررسی قرار گرفته است. اگر پیشنهادی در دست دارید و انتظار دارید به زودی پیشنهاد دیگری بیاید ، منطقی است که با تدبیر زمان بیشتری بخواهید.

برای مثال می توانید بگویید:

“من از این موقعیت بسیار هیجان زده هستم و فکر می کنم مناسب است. این هفته آخرین مصاحبه خود را با یک شرکت دیگر داشتم و اگرچه شرکت شما اولین انتخاب من است ، اما می خواهم از این فرصت استفاده کنم و قبل از تصمیم نهایی خود ، هر دو گزینه را کاملاً در نظر بگیرم. آیا برای من مفید است که حداکثر دوشنبه آینده با شما تماس بگیرم؟

در حالی که آنجا ‘با ریسک کمی ، اکثر شرکت ها متوجه می شوند که نامزدهای بزرگ قد بلندی دارند تقاضا و نه آن را در برابر خود نگه دارید (در واقع ، آنها ممکن است ارزش بیشتری برای شما قائل شوند ، زیرا می دانند در جایی دیگر تحت تعقیب هستید.) بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد این است که نه بگویید ، ما زودتر به تصمیم شما نیاز داریم. در این مورد ، زیر را ببینید.

اولین پیشنهاد را ذکر کنید ، و سعی کنید دومی را بگیرید

بگویید که از طرف شرکتی که انتخاب دوم شماست (شرکت B) پیشنهاد دستی دارید ، اما هنوز دور دیگری از مصاحبه های انتخاب اول خود (شرکت A) دارید. زمان آن رسیده است که پایه را با شرکت A لمس کنید تا موقعیت خود را ارزیابی کنید.

به عنوان مثال ، می توانید بگویید ، “من واقعاً به این نقش علاقه دارم. برای تجربه و تجربه من بسیار مناسب به نظر می رسد. می خواستم ببینم آیا می توانم میزان علاقه تیم به من را به عنوان یک نامزد و زمانی که تصمیم به استخدام گرفته می شود احساس کنم؟ من پیشنهاد دیگری روی میز دارم و اگرچه شرکت A اولین انتخاب من است ، اما اگر پتانسیل پیشرفت کم باشد ، نمی خواهم فرصت دیگری را از دست بدهم. “

به احتمال زیاد ، شرکت A از صداقت شما قدردانی می کند ، پاسخ روشنی به شما می دهد و در صورت تمایل ، هر چه می تواند انجام دهد تا روند استخدام را سریعتر انجام دهد.

از وارد کردن علف های هرز در فرایند خود در پشت پرده خودداری کنید

اگر شرکت A به درخواست شما پاسخ دهد و اعلام کند که می خواهد شما را به آخرین مرحله منتقل کند ، اما آنجا. “یک بوروکراسی سطح بالاتر است که می تواند روند را کند کرده و در برابر وسوسه توضیح جزئیات نحوه عملکرد آن مقاومت کند.

چیزی شبیه این نگو ​​، “خوب، شرکت دیگر نیازی به اطلاع تا X ندارد ، بنابراین کشف از Y برای من کار می کند زیرا چگونه چگونه چگونهبه ”

چی باید فرض کنید چیزی نزدیکتر است ، “عالی به نظر می رسد! از اطلاعات اضافی شما متشکرم. من درک می کنم که این روند زمان می برد. من از طرف خودم امور را مدیریت خواهم کرد.”

پیشنهاد دیگر را مودبانه رد کنید

وقتی تصمیم نهایی را می گیرید ، وقت آن است که پیشنهاد دیگر را به عنوان یک حرفه ای رد کنید. به شما بستگی دارد که چقدر می خواهید در این ارتباط دقیق باشید – می توانید اشاره کنید که در حالی که طرفدار بزرگ شرکت هستید ، برخی از جنبه های شغلی برای اهداف بلند مدت شما مناسب نیستند.

اما کوتاه و شیرین بودن آن نیز کاملاً قابل قبول است: ”از شما بسیار سپاسگزارم که موقعیت XYZ در شرکت B را به من پیشنهاد کردید. اگرچه تصمیم سختی بود ، اما من پیشنهاد یک شرکت دیگر را پذیرفتم. من واقعاً از وقت و توجه شما به روند مصاحبه قدردانی می کنم. ” حالا پیش از شروع کار خود با بهترین انتخاب قهرمان ، به جشن بروید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir