[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: هیکل (شاتر استوک)

وقتی کار شما تازه شروع شده است – یا حتی بعد از اینکه تجربه ای را در زیر کمربند خود داشتید – اگر با یک مدیر مخالفت کنید صحبت کردن در این مورد ترسناک خواهد بود. اقتدار رئیس شما بی عیب و نقص است ، یا ممکن است فکر کنید ، حتی اگر دستورالعمل های او مبهم باشد یا شما سعی می کنید ایمیل های ناخوانا را از آنها عبور دهید، ابراز نگرانی در مورد یک پروژه یا روند عملیاتی می تواند پیشنهادی ناخوشایند باشد.

البته ، بین درخواست کمک یا نیاز به کمی توضیح و برخورد با اختلاف نظر بالقوه کامل با رئیس شما تفاوت وجود دارد. اما اگر فکر می کنید که باید نگرانی خود را در مورد یک مسئله کاری ابراز کنید ، روشهایی برای انجام آن وجود دارد که خطر برچسب زدن به عنوان نافرمانی یا ایجاد اختلاف غیرضروری بین شما و مدیرتان را ندارد.

چگونه می توانم با رئیس خود مخالف باشم

برای اینکه روشن شود ، این فرضیه دوم مدیر شما یا اختلاف به نام اختلاف نیست. شما باید یک خط بالا را پاک کنید تا بحث رسمی اختلاف نظر با رئیس خود را بدست آورید. و قبل از هر کاری ، یکی از مهمترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که دریابید چگونه آنها برقراری ارتباط را ترجیح می دهند. شخصی که طرفدار گفتگوی شخصی است؟ سپس وقت بگذارید تا در خلوت با آنها صحبت کنید. آیا آنها ارتباط کتبی را ترجیح می دهند؟ لطفاً مشکل را با جزئیات در ایمیل ذکر کنید.

جفری کلی ، بنیانگذار و مدیرعامل AssetLab ، توصیه می کند: “هنگامی که متوجه شوید چه چیزی مدیر شما را متوجه می کند ، می توانید روش ، نتایج و ارتباطات خود را متناسب با آنچه رئیس شما واقعاً از شما می خواهد ، تنظیم کنید.” Inside Higher Ed در سال 2017

صرف نظر از روش ارتباطی ترجیحی آنها ، شما همیشه باید برای ادامه کار خود به کاهش زمان مشخص اعتماد کنید. دادن یک اخطار عادلانه رئیس شما را برای گفتگو آماده می کند ، در غیر این صورت ممکن است منحرف شود.

پس از وارد شدن به این مکالمه ، به فکر تبلیغ موضوعات ناجور با یک یا دو تعارف باشید. دان شوابل ، شریک مدیر شرکت مشاور منابع انسانی هوش محل کاربه Lifehacker می گوید که شما باید ، “همیشه با یک یادداشت مثبت با تعریف و تمجید از آنها یا به اشتراک گذاشتن یک سابقه کار موفق قبل از [voicing any criticism]. ”

همچنین بهتر است سعی نکنید مشکلی را که مطرح می کنید مقصر بدانید. تمایل به سرزنش كردن دیگران برای هر كارمندی كیفیت نامطلوبی است و شما دقیقاً هیچ رئیسی را دوست ندارید ، حتی اگر مشكل مورد نظر واقعاً از شما نباشد. در عوض ، مسئولیت کامل درک نکردن مسئله یا مسئله را بر عهده بگیرید. به عبارتی مانند “چیزی وجود دارد که من نمی فهمم و می خواهم درباره آن توضیحاتی بدهم” یا “اگر دوباره می توانید آن را برای من توضیح دهید” بسیار مفید است.

به دست آوردن مالکیت کمکی که لازم دارید یا نقش خود در فرآیندهایی که با آن روبرو می شوید – مهم نیست که در کجای کاستی وجود داشته باشد – به روانتر شدن مکالمه کمک می کند. یکی از راه های انجام این کار ، نفع خود است. این تاکتیکی است که به احتمال زیاد شما در مشاوره زوجین از آن یاد می کنید ، اما همان استراتژی اعمال می شود: شما می خواهید بار را به دوش گوینده (این خود شما) بگذارید ، نه شخصی که با او صحبت می کنید. گفتن جمله “من به x احتیاج دارم” یا “احساس کردم می توانیم از این طریق به آن فکر کنیم” به رئیس شما نشان می دهد که لزوماً مخالف فقط به دنبال توضیحاتی برای نیازهای خود هستید.

فقط در موارد شدید که نمی توانید با رئیس خود نقطه مشترکی پیدا کنید – یا از شما خواسته می شود کاری را نقض کنید که اصول اخلاقی شما را نقض کند – باید به دلیل اختلاف نظر ، کار خود را ترک کنید. اگر در صدد حل مشکلات خود با این روشهای غیر تضاد برآیید ، امیدواریم که بتوانید آن را احساس کنید و مدتها قبل از وقوع مشکل حل شود.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir