[ad_1]

تصویری برای مقاله ای تحت عنوان چگونه بفهمیم استرس دارید یا افسرده اید

عکس: Photographee.eu (شاتر استوک)

استرس و افسردگی می توانند بسیار شبیه یکدیگر باشند. برخی از علائم رایج برای هر دو شامل مشکلات خواب ، تغذیه ، تمرکز و خلق و خوی و همچنین مشکل در انجام کارهای روزمره است. از نظر جسمی ، بین استرس و افسردگی هم پوشانی زیادی وجود دارد ، زیرا هر دو بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارند و منجر به افزایش برخی از مارکرهای التهابی می شوند.

Fیا بیماران مبتلا به افسردگی ، تغییر در مغز آنها مشابه آنچه در استرس مزمن مشاهده می شود هستند. و سیاسترس مزمن ، اگر درمان نشود ، می تواند منجر به افسردگی شود. به عنوان مثال ، بزرگسالانی که در دوران کودکی سطح سختی بالا را تجربه کرده اندمنجر به استرس سمی است سطوح بالاتر افسردگی.

وی گفت: زیست شناسی یکسان نیست ، اما شباهت های زیادی با هم دارند فیلیپ ماسکین، استاد روانپزشکی در دانشگاه کلمبیا.

در اینجا نحوه تشخیص تفاوت بین استرس و افسردگی آورده شده است.

استرس مرحله ای است

وقتی نوبت به استرس در مقابل افسردگی می رسد ، تفاوتهای واضحی وجود دارد ، خصوصاً در مورد گزینه های درمانی موثر. یکی از اصلی ترین راه های تفاوت استرس و افسردگی این است که استرس می تواند از بین برود و برود.

“استرس چیزی است که برای اکثر افراد یک مرحله است. شما یک دوره استرس زا دارید و از آن خارج می شوید. “. “افسردگی اینگونه نیست. افسردگی در بعضی از افراد سالها ادامه دارد. در بعضی از افراد می تواند خود به خود لاغر شود ، اما نه در همه. ”

به عنوان مثال ، اگر یک اتفاق شاد مانند دوستان یا اقوامی که برای ملاقات می آیند رخ دهد ، فرد استرس شده در آن لحظه می تواند احساس خوشبختی کند ، اگرچه پس از ترک استرس احتمال بازگشت وجود دارد. برای یک فرد افسرده ، حتی در صورتی که می دانند باید احساس آرامش و شادی نخواهند کرد.

وی می گوید: “اگر بتوانید از محل کار به خانه برگردید و همچنان شارژ کنید ، افسردگی بالینی جدی نیست.” شریل زیگلر، روانشناس و نویسنده کتاب مامان در حال سوختن: چگونه می توان زندگی خود را بازگرداند و بچه های سالم را در این راه تربیت کرد. “افسردگی بالینی نمی آید و نمی رود.”

بنابراین درمان استرس چیست؟ کاهش آن ، مسکین توصیه در اقداماتی مانند تمرینات ، مراقبه و احتیاط و همچنین کاهش منبع از استرس

افسردگی یک بیماری است

برای یک فرد افسرده ، اگرچه اقدامات کاهش استرس استبه عنوان یک تمرین یا بیرون رفتن در طبیعت –می تواند کمک کند ، آنها را درمان نمی کند.

ماسکین گفت: “با سطح خاصی از افسردگی ، هیچ چیزی به جز دارو کمک نمی کند.”.

افسردگی اساساً بیماری مغز است. همانطور که عفونت را با آنتی بیوتیک درمان می کنیم ، افسردگی نیز اغلب به دارو نیاز دارد. برای کسی که افسردگی شدید دارد ، نه “ذهن بیش از ماده “ یا “من می خواهم آن را دور “ کار خواهد کرد. در عوض ، فرد مبتلا به افسردگی نیاز به درمان پزشکی دارد.

ماسکین می گوید: افسردگی تفاوتی با بیماری دیگر ندارد.این یک بیماری پزشکی است. “

اگر دچار استرس یا افسردگی هستید ، مهمترین چیز این است که بدانید کمک در دسترس است و می تواند بهبود یابد. برای استرس ، این شامل کاهش منبع استرس و یافتن راه هایی برای کنار آمدن. برای افسردگی این شامل می شود درمان ، مانند درمان و داروها.

تصمیم صحیح هرچه باشد ، آنجا را بدانید است یکی ، و اینکه برداشتن اولین قدم در گرفتن کمک مورد نیاز شما ممکن است مهمترین آنها باشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir