[ad_1]

انبار خانه اخیراً مجبور شد تسویه حساب برای استفاده صحیح از رنگ قدیمی سرب که ممکن است در محل کار با آن روبرو شده اند از پیمانکاران تعمیرات منازل غیر مجاز استفاده کنید. قبل از سال 1978 ، فلز سمی در رنگ های خانگی رایج بود ، اما تنها جایی نیست که سرب در خانه شما ظاهر شود بدون اینکه شما از آن مطلع باشید. در اینجا نحوه یافتن و مقابله با سربی که ممکن است در خانه یا اطراف خانه شما باشد وجود دارد.

چگونه می توان سرب موجود در آب خود را آزمایش کرد

بیشتر آب لوله کشی بی خطر است، اما در جهانی که بحران آب سنگ چخماق ممکن است اتفاق بیفتد ، ما می فهمیم که آیا شما آماده نیستید که به طور خودکار به آن اعتماد کنید.

شرکت آب هر ساله گزارشی برای شما ارسال می کند که آنها آن را گزارش اطمینان مصرف کننده می نامند. در صورت یافتن سرب از نظر قانونی درج سطح سرب ضروری است. CDC دارای راهنمای درک گزارش در اینجا. اگر شما کسی نیستید که قبض های آب را پرداخت می کنید ، گزارشی از طریق پست دریافت نخواهید کرد ، اما بسیاری از گزارش های محلی اینگونه هستند در اینجا بصورت آنلاین موجود است. این ابزار به شما کمک می کند تا سیستم تأمین آب خود را براساس مکان خود پیدا کنید ، اما مطمئن ترین راه برای فهمیدن اینکه چه کسی آب شما را تأمین می کند ، بررسی صورتحساب یا پرسش از شخصی است که قبض های شما را پرداخت می کند. به عنوان مثال ، صاحبخانه یا خدمات اداری در مدرسه یا محل کار شما باید بتوانند به شما بگویند.

آب از لوله سرب و مس عبور می کند باید با عوامل ضد خوردگی درمان شود برای به حداقل رساندن میزان سربی که هنگام عبور از لوله ها سرب می شود و لوله کشی باید آب را آزمایش کند و در صورت یافتن سرب به شما گزارش دهد. در صورت درخواست بسیاری از آنها (اما نه همه) آزمایش سرب رایگان را نیز برای خانه شما فراهم می کنند.

اگر به آزمایش شرکت آب اعتماد ندارید یا اگر از چاه خصوصی آب تهیه می کنید ، آزمایشگاه های مستقلی وجود دارد که می توانند آب شما را از نظر سرب آزمایش کنند. آژانس حفاظت از محیط زیست لیستی از آزمایشگاه های مجاز در اینجا دارد.

فیلترهای آب می توانند کمک کنند ، اگرچه ممکن است یک راه حل کامل نباشد. در فلینت ، سطح سرب بسیار بالا است – در برخی از خانه ها 4000 ppb – به طوری که آب حتی پس از فیلتر شدن نیز خطرناک است. فیلترهای مجاز می توانند 96٪ سرب را در سطح 150 قطعه در میلیارد یا کمتر حذف کنند.

گروه ایمنی عمومی NSF بین المللی وجود دارد پایگاه داده فیلتر آب قابل جستجوبنابراین می توانید بفهمید کدام مارک ها سرب یا سایر آلاینده های مورد نگرانی شما را فیلتر می کنند. همه فیلترها کار نمی کنند: فیلترهای Brita انجام دادن نه ادعا می کنند که می توانند سرب را فیلتر کنند. با این حال ، یک فیلتر کوزه وجود دارد که این کار را انجام می دهد. این توسط ZeroWater و در Target و Walgreen’s به فروش می رسد.

چرا ممکن است در خاک شما سرب وجود داشته باشد و در مورد آن چه باید کرد

یکی دیگر از منابع اصلی قرار گرفتن در معرض سرب ، سرب است که قبلاً در بنزین بود. فکر نکنید که سرب از بین رفته است ، اگرچه امروزه پمپ ها بدون سرب توزیع می شوند. سرب مجبور بود به جایی برود و هر مکانی که تعداد زیادی ماشین یا کامیون داشته باشد در نهایت مقدار زیادی از آن را جمع می کند. خاک در نزدیکی جاده های شلوغ – با فرض اینکه این جاده ها قبل از سال 1986 نیز اشغال شده باشد ، یعنی تاریخ این بنزین سربی ممنوع شد“مکان خوبی برای یافتن آن و همچنین خانه ها ، حیاط ها و پارک های ساخته شده در مجاورت آنهاست.” سایت های صنعتی نیز می توانند سرب را پشت سر بگذارند ، حتی اگر مدت هاست که کارخانه تخریب شده است تا جای خود را برای خانه شما ایجاد کند. گرد و غبار رنگ سرب نیز می تواند به خاک راه پیدا کند.

چقدر باید نگران باشید؟ این سوال جواب دادنش سخت است. CDC کشورها که بزرگترین خطر برای کودکان خردسال است ، که در واقع خاک را می خورند – و حتی پس از آن ، اینکه آیا این یک مشکل است به سن کودک ، رژیم غذایی و سلامت کلی کودک بستگی دارد. ایالت ها همچنین در مورد میزان سرب در خاک اختلاف نظر دارند: استاندارد EPA 300 قسمت در میلیون است ، اما مینه سوتا از 100 به عنوان محدودیت استفاده می کند ، و کالیفرنیا حتی پایین تر می شود ، به 80. با 300 ppm ، پسوند می گوید کودک او باید هر هفته حدود سه چهارم قاشق چای خوری خاک بخورد تا به “سطح اضطراب” در خون خود برسد.

گیاهانی که در سرب رشد می کنند آنها تمایلی به جمع آوری سرب از خاک خود ندارند. اما خاک حاوی سرب ممکن است روی سبزیجات ریشه ای باغچه بیفتد ، و کودکانی که بیرون می خزند می توانند آلودگی یا چیزهای کثیف را در دهان خود بگذارند. کفش های کثیف آنها نیز می تواند این کثیفی را در داخل ردیابی کند.

آزمایش خاک کمی پیچیده تر از آزمایش سرب در آب یا رنگ است. کیت های تست سفارشی در تشخیص سرب در خاک بسیار خوب نیستندو آزمایش های گران قیمت آزمایشگاهی نیز مشکلات خود را دارند. مگر اینکه دلیل خاصی برای نگرانی در مورد خاک خود داشته باشید ، ممکن است بهترین کار این باشد که از آزمایش صرف نظر کنید و فقط تلاش خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که شما – و به ویژه فرزندانتان – بلافاصله خاک و تمیز نخورید. وقتی کثیف شدی

اگر نگران سرب در سبزیجات باغ هستید ، سعی کنید در صورت امکان باغ خود را دور از خانه های قدیمی و جاده های شلوغ قرار دهید و حفظ خاک را در نظر بگیرید. قلیایی و به خوبی بارور. همچنین می توانید پوست سیب زمینی و برگهای خارجی چیزهایی مانند کلم را پوست بگیرید. گزینه دیگر این است که این سبزیجات را در بستر برافراشته و پر از خاکی که در جای دیگری خریداری کرده اید ، پرورش دهید.

حتی در فضای بسته نیز زمین می تواند توسط آلودگی هایی که روی کفش ها ردیابی می شود ، آلوده شود. بنابراین اگر کودکانی دارید که روی زمین می خزند و چیزهایی را در دهان خود می گذارند ، بهتر است کفش های خود را در داخل خانه بیرون آورید. به یاد داشته باشید که حیاط شما تنها مکانی نیست که ممکن است با گرد و غبار سرب برخورد کنید. سایر منابع ممکن است محل کار شما باشد اگر در مشاغلی مانند ساخت و ساز یا فلزکاری کار می کنید. در محل های دفن زباله گرد و غبار سرب زیادی نیز وجود دارد.

آنچه در مورد رنگ سرب باید بدانید

در سال 1978 دولت فدرال رنگ سرب را ممنوع کرد برای استفاده در خانه ها ، بنابراین اگر خانه ای را که قبلاً ساخته شده خریداری یا زندگی می کنید ، ممکن است در جایی رنگ سربی داشته باشید. با این حال ، برخی از کشورها و شهرها پیش از این آن را ممنوع کرده بودند. کربنات سرب یک رنگدانه عالی برای رنگ ایجاد می کند، و آن را ضخیم و مات نگه می دارد (کاری که امروزه اغلب توسط دی اکسید تیتانیوم انجام می شود). تنها عیب این بود که سمی بود. از این رو توقف تدریجی است.

کیت های آزمایشی سفارشی برای رنگ سرب و ما یک راهنمای عالی در مورد نحوه استفاده از آنها در اینجا داریم. اگر در یک خانه قدیمی زندگی می کنید ، به خصوص خانه ای که دارای “جذابیت” بسیار اصیل است ، ممکن است آسان تر باشد که سرب وجود داشته باشد و طبق آن عمل کنید.

اگر روی دیوارهای خود رنگ سربی دارید ، مجبور نیستید دیوانه شوید. اگر پوسته پوسته نشود و در ایجاد پودر سرب هیچ مشکلی ایجاد نکند ، فقط یک گزینه وجود دارد آن را با رنگ غیر رسانا رنگ کنید. حتی بهتر، از یک عامل کپسوله سازی استفاده کنیدکه محصولی است که در واقع برای آب بندی سرب طراحی شده است.

وقتی می خواهید تعمیر کنید با مشکل بزرگتری روبرو می شوید. حتی چیزی به سادگی تعویض پنجره نیز می تواند سردرد باشد. اصلاح می تواند گرد و غبار را آزاد کرده و سپس سرب وارد هوا شود و یا در سایر سطوح مستقر شود. ضمناً ، اگر گرد و غبار یا تراشه های رنگی در اطراف خانه شما وجود داشته باشد كه ممكن است حاوی سرب باشد ، جاروبرقی آنها می تواند با پخش گرد و غبار سرب در هوا ، مشكل را بدتر كند. یا از a استفاده کنید خلا HE HEPAاگر یکی دارید یا فقط با یک حوله کاغذی مرطوب گرد و غبار را پاک کنید.

وقتی می خواهید خانه خود را بازسازی یا بهسازی کنید ، حتماً یک متخصص استخدام کنید که می داند چگونه با نرم شدن سرب کار کند ، یا اگر خودتان قصد انجام این کار را دارید ، از روش های کاری بدون سرب استفاده کنید. آژانس حفاظت از محیط زیست دارد دستورالعمل های اینجا برای خانه دارهاو یک لیست مبتکران مجاز. در اینجا ویدئویی نشان داده شده است که اقدامات احتیاطی شامل چه مواردی است:

خانواده های دارای فرزند و زنان باردار باید توجه ویژه ای به سرب داشته باشند

سرب برای کودکان بسیار دشوار است زیرا بر مغز در حال رشد آنها تأثیر می گذارد. بزرگسالان همچنین می توانند مسمومیت با سرب ایجاد کنند ، اما تأثیر آن بر روی یک بزرگسال بسیار بیشتر است و علائم آن خفیف تر است. علائم مسمومیت با سرب در بزرگسالان می تواند شامل خستگی و حالت تهوع باشد ، اما همچنین می تواند منجر به مشکلات سیستم عصبی مانند نوروپاتی.

با این حال ، اگر باردار هستید یا بچه دارید ، پس واقعاً باید نگران باشید. مقادیر بالای سرب می تواند باعث سقط جنین یا مرده زایی شود و مغز جنین در حال رشد را تحت تأثیر قرار دهد. کودکان زیر پنج سال بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرب هستند زیرا مغز آنها در این مدت بسیار رشد می کند.

متخصص زنان و زایمان معمولاً از قرار گرفتن در معرض سرب خود بپرسید برای پیدا کردن اینکه آیا منطقی است که سطح سرب خود را بررسی کنید؟ آنها ممکن است از شما س askال کنند که خانه شما مثلاً چند ساله است یا آب شما از کجا می آید یا اینکه اخیراً خانه خود را بازسازی کرده اید. آکادمی اطفال آمریکا آزمایش خون برای سرب را توصیه می کند فقط درصورتی که احتمال سرب در کودک زیاد باشد. بنابراین ، اگر چیزی در زندگی یا خانه شما وجود دارد که باعث می شود سرب مشکلی داشته باشد ، با مراجعه به پزشک در صورت تمایل آن را انتخاب کنید.

ارائه دهنده شما نتایج را با شما در میان می گذارد ، اما به طور کلی 5 میکروگرم سرب در هر دسی لیتر خون “سطح اضطراب” فعلی است. در این مرحله از شما خواسته می شود که خانه خود را برای منابع احتمالی سرب (مانند آب ، خاک و رنگ) بررسی کنید و احتمالاً آنها را آزمایش کنید. هنگامی که سطح سرب به 45 میکروگرم رسید ، احتمالاً تأمین کننده شما خواهد گفت که این مسئله به اندازه کافی جدی است که بتواند آن را توجیه کند. کلات درمانیجایی که آنها سعی می کنند سرب را از جریان خون خارج کنند. من مجبور نیستم این را بگویم ، بلکه کلاته است یک فرایند دشوار است که باید توسط متخصصان پزشکی انجام شود، چیزی نیست که بتوانید یا باید به آن برسید با مواد افزودنی یا تحت هیچ اطلاعاتی در مورد مسمومیت با فلز وجود ندارد.

امیدوارم این اتفاق نیفتد. مسمومیت با سرب قطعاً در این کشور یک مشکل است ، اما همه جا این مشکل را ندارد و مجبور نیستید دیوانه شوید. در مورد خطر کودک خود با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید و در صورت لزوم برای کاهش خطر خانواده اقداماتی انجام دهید.

این نشریه در ابتدا در مارس 2016 منتشر شد و در 18 دسامبر سال 2020 به روز شد تا زمینه ای به روز فراهم شود و با سبک فعلی Lifehacker همسو شود.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir