[ad_1]

تصویری از زنی که از تلفن هوشمند استفاده می کند و چشمانی درشت به موهایش نگاه می کند

تصویر: مری لانگ (Shutterstock)

معمولاً نصب نرم افزارهای جاسوسی بر روی تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی آسان نیست، و مخصوصاً در iPhone یا iPad. ولی نرم افزار جاسوسی Pegasus یک استثنا است در جولای 2021 محققان دریافتند که پگاسوس او مبتلا شده بود برخی از تلفن های هوشمند روزنامه نگاران ، فعالان و سیاستمداران.

چیزی که Pegasus را بسیار کشنده می کند این واقعیت است که کاربر به آن نیازی ندارد انجام دادن هر چیزی برای فعال کردن آن در برخی موارد ، فقط دریافت پیام برای نصب spyware و o کافی استnce نصب شده ، به هکر دسترسی کامل به دستگاه و داده های آن را می دهد.

البته ، Pegasus نرم افزارهای جاسوسی را هدف قرار داده است و احتمالاً اپل (اگر غیر رسمی باشد) وصله موجود در iOS 14.7.1 به روز رسانیبه

ولی اگر کنجکاو هستید بدانید اگر iPhone یا iPad شما در حال حاضر از نرم افزار جاسوسی Pegasus استفاده می کند، در حال حاضر یک راه آسان برای پیدا کردن وجود دارد. iMazing، آ ابزار مدیریت شخص ثالث iPhone و iPad شامل قابلیت تشخیص نرم افزارهای جاسوسی است رایگان با نسخه 2.14 نرم افزاربه

پس از بارگیری نرم افزار iMazing در مک یا رایانه خود ، iPhone یا iPad خود را متصل کرده و قفل دستگاه خود را باز کنید. دستگاه خود را از برنامه iMazing انتخاب کرده و “تشخیص نرم افزارهای جاسوسی“گزینه.

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه تشخیص دهیم که آیا iPhone یا iPad شما به جاسوس افزار Pegasus آلوده شده است

اسکرین شات: هموش پاتک

سپس دستورالعمل های موجود در را دنبال کنید جادوگر با فشار دادن “مورد بعدی“سه بار برای بارگیری داده های لازم و پذیرفتن شرایط. در نهایت روی “کلیک کنید”تجزیه و تحلیل را شروع کنیدبرای شروع روند.

برنامه iMazing بارگیری می شود داده ها ، پشتیبان گیری iPhone یا iPad شما، و شروع به تجزیه و تحلیل دستگاه خود برای نرم افزارهای جاسوسیبه ممکن است کمی وقت بگیرد آزمایش ، فرآیند به طول انجامید حدود 30 دقیقه برای ایجاد پشتیبان پس از اتمام تهیه نسخه پشتیبان ، iMazing از شما می خواهد رمز عبور رمزگذاری پشتیبان را وارد کنید (اگر رمز عبور را تنظیم کرده اید). بالا) و دست به کار شویدبه

iMazing will اسکن اطلاعات موجود در iPhone یا iPad شما ، که ممکن است طول بکشد 5–10 دقیقه. پس از اتمام تجزیه و تحلیل ، iMazing خواهد شدچگونه می توان به شیوه ای خواندنی به نتایج دست یافت. به عنوان مثال ، پس از اسکن ما ، نه اخطار دریافت کردیم ، اما اسکن نشان داد هیچ نشانه ای از بدافزار یا نرم افزارهای جاسوسی

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه تشخیص دهیم که آیا iPhone یا iPad شما به جاسوس افزار Pegasus آلوده شده است

اسکرین شات: هموش پاتک

اگر دستگاه شما است آلوده ، اولین قدم این است که نگران نباشید. این می تواند مثبت کاذب باشد – آزمایش را دوباره انجام دهید تا ایمن باشید. همچنین می توانید گزارش را برای تجزیه و تحلیل بیشتر به تیم خدمات مشتریان iMazing ارسال کنید.

من هم همینطوراگر نتیجه مثبتی دریافت کردید و به ویژه اگر شما یا اعضای خانواده تان به گونه ای فعالیت سیاسی دارید که می تواند شما را در کشورتان در معرض خطر قرار دهد، iMazing به شما توصیه می کند بلافاصله دستگاه خود را خاموش کنید و سیم کارت را بردارید. سپس می توانید عفونت را از بین ببرید – خواه به معنای بازیابی نسخه پشتیبان تهیه قدیمی (و تجزیه و تحلیل باشدبرای اطمینان از آلوده نبودن آن) یا همه داده های خود را از دستگاه حذف کرده و از نو شروع کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir