[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه بدون درخواست رئیس خود به دنبال کار جدید باشید

عکس: فرانک بوستون (Shutterstock)

اگر به دنبال شغل جدیدی هستید ، این احتمال وجود دارد که در موقعیت فعلی خود احساس ناتمامی کنید و بنابراین از رئیس خود که به جای گفتن این موضوع و امید به تغییر ، شما مایل هستید که کشتی را به طور کامل رها کنید.

به خصوص اگر شما و رئیس شما روابط خوبی ندارید – و مانند یک سیستم پشتیبانی احساس نمی کنید – چقدر وحشتناک خواهد بود اگر آنها متوجه شوند که شما به طور فعال به دنبال راهی برای فرار هستید؟ اگر خدای نکرده شما شغلش را از دست داد شما در مورد آن صحبت کردید و مجبور بودید برای رئیسی که اکنون کار می کرد ادامه دهید من میدانستم چقدر ناراضی بودید ، این ایده که هر روز در محل کار حاضر شوید کاملاً آزاردهنده خواهد بود.

به همین دلیل است که شما باید بدانید چگونه به دنبال شغل پایین بروید.

هنگام جستجوی کار در LinkedIn مراقب باشید

LinkedIn دارای ویژگی ای به نام #OpenToWork است که به شما این امکان را می دهد تا به استخدام کنندگان نشان دهید که به طور فعال به دنبال نقش های جدید هستید. همانطور که LinkedIn توضیح می دهد:

اگر به دنبال کار هستید ، می توانید به کارکنان و شبکه LinkedIn خود اطلاع دهید که برای فرصت های شغلی جدید آماده هستید. اگر انواع فرصتهای شغلی مورد علاقه شما و مکان مورد نظر خود را مشخص کنید ، ما به شما کمک می کنیم نمایه شما در نتایج جستجو هنگامی که استخدام کنندگان به دنبال نامزدهای شغلی مناسب هستند ظاهر شود.

اما در اینجا تعادل وجود دارد. با تبلیغ خود به عنوان مایل و قادر به مصاحبه و اشتغال به کار جدید ، انجام مصاحبه و پذیرش یک کار جدید را آسان تر می کند. اما این نیز کاملاً آشکار می کند که شما در حال انجام چه کاری هستید. شغل شما همچنین می تواند استخدام کنندگان را برای پیگیری LinkedIn مجبور کند ، و اگر ببینند که این ویژگی را فعال کرده اید ، می توانند شما را بیرون کنند.

البته این می تواند به نفع شما باشد. اگر اداره منابع انسانی یا رئیس شما در صورتی که بدانند شما به دنبال آن هستید راه حل شکایات شما یا پیشنهاد ارتقاء را به شما ارائه دهد. به همین دلیل مهم است که قبل از درخواست ضمانت نامه نقدی ، با رئیس خود در مورد شکایات و خواسته های خود تماس بگیرید.

اما شما فرهنگ محل کار خود و همه عجایب منحصر به فرد آن را می شناسید. اگر این یک گزینه بود ، احتمالاً شما به طور فعال جستجو نمی کردید. بنابراین به خاطر داشته باشید که اگر در حد امکان تبلیغ کنید ، ممکن است رئیس شما از این موضوع مطلع شود. خود را برای این گفتگو و هرگونه ناراحتی که در پی آن است آماده کنید.

همچنین می توانید با بررسی مجدد تنظیمات ، آن را خاموش کنید. مطمئن شوید که تنظیم “به شبکه خود اطلاع دهید” خاموش است. ویژگی #OpenToWork فقط شما را برای مردم تبلیغ می کند خارج از و شبکه شما ، بنابراین با کل تیم منابع انسانی شرکت خود تماس بگیرید تا هنگام روشن کردن آن از خال جلوگیری کنید.

وقتی در حال حاضر شغلی دارید چگونه مصاحبه کنید

اگر قبلاً مصاحبه های شغلی را برنامه ریزی کرده اید ، دشوار است من دارم کار برای رسیدن به یک کارفرمای بالقوه در ساعات کار ، ممکن است لازم باشد شغل خود را در همان ساعات کاری ترک کنید. ما توصیه نمی کنیم دروغ و گفتن که شما یک پزشکی قرار ملاقات بگذارید ، اما عبارات خود را از قبل تنظیم کنید. فقط گفتن اینکه “قرار ملاقات” دارید می تواند م workثر واقع شود اگر مدیران شما در مورد اینکه کجا هستید و وقتی پشت میز کار نیستید دقیقاً نمی دانند کجا هستید.

هنگام هماهنگی مصاحبه با مستاجر یک شرکت دیگر ، مهم نیست که وضعیت شما چقدر ناامید کننده است. این یک جستجوی شغلی است نه برای رد کارفرمای فعلی شما ، اما می توانید با ظرافت توضیح دهید که ممکن است درگیری های برنامه ریزی وجود داشته باشد و از کمک مستاجر در یافتن زمان مصاحبه مناسب که برای شما و مدیر کار می کند قدردانی کنید. وظیفه آنها این است که نامزدهای خوبی را روی صندلی مصاحبه بیاورند ، بنابراین با آنها کار کنید و سعی کنید وب سایت دروغ را در حین حرکت نچرخانید.

ما در یک جامعه سرمایه داری وسواس به سر می بریم و در بسیاری از شرکت ها استراحت و جلسات ناهار به شدت برنامه ریزی شده است. اگر روزهای تعطیل دارید ، برای مصاحبه خود یک روز بخرید تا سر وقت نباشید. اگر همه موارد دیگر با شکست مواجه شد ، ممکن است لازم باشد در تعطیلات ناهار خود به مصاحبه بشتابید ، اما مطمئن شوید که در صورت وجود این امر ، تیم کارمند را از قبل مطلع کنید تا بتواند بدون مشکل و به موقع پیش برود.

اگر به طور جدی به دنبال شغل جدیدی هستید ، هر روز لباس فعلی خود را بپوشید. این امر نه تنها شما را در ذهنیت تجاری بسیار پیشرفته ای قرار می دهد ، بلکه اگر روزی با لباس مجلسی مجلل ظاهر شوید ، مشکوک تر خواهید شد. اگر شغل فعلی شما واقعاً معمولی است ، به جای مصاحبه اداری به لباس مصاحبه تبدیل شوید. هیچ چیز مشکوک تر از بیرون آمدن از حمام با لباس و کفش پاشنه دار قبل از “ناهار” یا “ملاقات” نیست.

به وضوح با مدیر استخدام ارتباط برقرار کنید

هنگامی که با سرباز یا مدیر استخدام به نوعی گفتگو می کنید ، با آنها کاملاً صادق باشید. همانطور که در بالا ذکر شد ، کار کنید s آنها باید مصاحبه هایی را برنامه ریزی کنند که در محیط دفتر فعلی شما شک ایجاد نکند.

همچنین ، از جهش روشن کنید که ترجیح می دهید فعالیت های شما محرمانه باشد. شما حق دارید از آنها بخواهید که با کارفرمای شما تماس نگیرند و به طور حرفه ای به آنها بگویند که شما این سکوت را رعایت می کنید. اگر دافعه شده اید ، ممکن است نشانه کارکردن فرهنگ باشد آنجا این نیز خوب نیست ، بنابراین در نظر بگیرید که او را با شیطانی که می شناسید در حالی که از جاهای دیگر درخواست می کنید دور کنید.

از رایانه محل کار خود برای جستجوی کار خودداری کنید

اگر شرکت شما یک رایانه یا تلفن برای استفاده تجاری به شما داده است ، سعی کنید از آنها استفاده کنید فقط برای کسب و کار. این یک راهنمای مداوم است ، اما پیروی از آن دشوار است. شرکت های بزرگ پول زیادی دارند و شرکت های کوچک پول بسیار کمتری دارند ، بنابراین تلفن و رایانه کار شما سریعتر و بهتر از آنهایی است که برای خودتان خریداری کرده اید.

اما به یاد داشته باشید که همه کارهایی را که در دستگاه کارکرده انجام می دهید – بله ، هیچ چیزی (بله) – این چیزی است که رئیس شما حق قانونی تماشای آن را دارد. افراد تیم فناوری اطلاعات احتمالاً آنقدر مشغول هستند که نمی توانند تمام ارتباطات شما را بررسی کنند ، اما هنوز هم با خیال راحت آن را بازی می کنند. هنگامی که اعلامیه دو هفته ای خود را وارد کرده اید و رزومه هایی را که در دسکتاپ ذخیره کرده اید یا ایمیلی که از تلفن محل کار خود ارسال کرده اید پیدا کرده اید ، آنها به راحتی می توانند جستجو کنند. ظاهر خوبی ندارد و چندین پل را می سوزاند ، بنابراین بهتر است از آن به طور کامل اجتناب کنید.

از کار از راه دور استفاده کنید

در دوران محاصره همه گیر ، اکثر ما Zoom و Slack را به خوبی شناختیم. با استفاده از روزهای کار در خانه هنگام استخدام تماس یا مصاحبه ، از این مزیت استفاده کنید. برخی مصاحبه ها را حتی می توان از طریق تماس تصویری انجام داد و رئیس شما هرگز نباید از آن مطلع شود.

اجازه ندهید جستجوی کار – یا نارضایتی کلی شما از کنسرت فعلی شما – بر تولید یا عملکرد شما تأثیر بگذارد ، هرچقدر هم که مشکل باشد. این می تواند قبل از ارائه محل فرود برای یک شرکت دیگر ، شبهه ایجاد کند یا حتی شما را اخراج کند. در مرحله ای از مراحل استخدام ، ممکن است لازم باشد ثابت کنید که کار فعلی خود را انجام می دهید ، اگرچه مدیران استخدام باید قبل از تماس با بخش منابع انسانی خود از شما بخواهند. در آخرین هفته های خود هیچ کاری نکنید تا بتوانید دلیلی برای نادیده گرفتن شما به عنوان نجات دهندگان احتمالی خود داشته باشید.

به همکاران فعلی خود نگویید که بدنبال کار هستید

اگر از شغل خود متنفر هستید ، همکاران شما نیز از آن متنفر هستند. گل دادن در یک ساعت شادی پس از کار معمول است و می تواند دوستی ایجاد کند ، اما علاقه متقابل به مزخرف به این معنی نیست که شما باید همکاران خود را در جستجوی کار مشغول کنید. در یک محل کار سمی ، هیچ تضمینی ندارید که آنها از ناامیدی شما برای بیرون رفتن به عنوان راهی برای پرت کردن شما زیر اتوبوس استفاده نکنند تا جلوی رئیس خود ظاهر خوبی داشته باشید.

بعلاوه ، اگر مصاحبه مصاحبه ای انجام دهید و سپس به کار نرسیدید ، کاملاً ناراحت کننده است. همانطور که می گویند بی سر و صدا حرکت کنید و تا روزی که این اظهار نظر را انجام می دهید هرگز اجازه ندهید کسی از آنچه در ذهن شماست مطلع شود.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir