[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان بچه ها همیشه همیشه به اشتراک نمی گذارند

عکس: آنا کرینوا (Shutterstock)

کودک دو ساله ام دقایقی پس از باز کردن هدیه تولد پسر بزرگم شروع به گریه کرد. او می خواست به محض بیرون آمدن از جدیدترین اسباب بازی های برادرش از جعبه هایشان بازی کند ، اما خواهر و برادرش قاطعانه درخواست های او را رد کردند. و در حالی که من ناامید بودم که بزرگترین فرزندم نمی خواهد به اشتراک بگذارد ، من نیز نمی توانم او را سرزنش کنم. هیچ چیز برای کودک آزاردهنده تر از این نیست که مجبور شوید اسباب بازی های خود را چند دقیقه پس از تحویل گرفتن به کسی بدهید.

عدم اشتراک با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده منافات دارد با همه چیزهایی که در کودکی آموخته ام. اگر کسی که می شناختم می خواست از چیزی که من استفاده کردم استفاده کند ، متوجه شدم که باید بدون سوال به او دستور بدهم. وقتی دیدم این سناریو بین فرزندانم جریان دارد ، از خودم پرسیدم: “آیا بچه ها همیشه باید سهیم باشند؟”

من این سوال را از یک روانشناس والدین ، ​​نویسنده پرفروش و مادر چهار فرزند ، دکتر هدر ویتنبرگ. او در عوض توضیح داد که اجبار کودکان برای به اشتراک گذاشتن ، والدین نیاز دارند یاد می دهم رفتار در طول زمان اما او اذعان می کند که برای بسیاری از والدین ، ​​این گفته آسان تر از انجام است.

او می گوید: “این در واقع سخت تر از تمرینات گلدان است زیرا مادام العمر است.” “به اشتراک گذاری یکی از پیچیده ترین رفتارهای انسان است و بسیاری از مردم هرگز آن را درک نمی کنند.”

تربیت جوانانی که به رفاه دیگران اهمیت می دهند یکی از دلایلی است که ویتنبرگ در آموزش اشتراک گذاری به کودکان معتقد است. او نکاتی را در مورد نحوه عمل والدین به تمرین ارائه کرد.

چرا آموزش به اشتراک گذاری به کودکان مهم است

به اشتراک گذاشتن زیر چتر مهارتهای اساسی اجتماعی-عاطفی قرار دارد که کودکان باید آنها را بیاموزند تا به مدیریت احساسات خود ، احساس دلسوزی نسبت به دیگران و ایجاد و حفظ دوستان کمک کنند. ویتنبرگ می گوید که او گاهی اوقات با نیاز کودک برای دفاع از مرزهای خود روبرو می شود. این مهارتی است که والدین طی قرن ها از آن غفلت کرده اند زیرا می تواند در سنین پایین ، به ویژه دختران ، به کودکان بیاموزد که دوست داشتن دیگران مهم است.

او توضیح می دهد: “شما واقعاً نمی توانید کسی را مجبور کنید” خوب باشد “یا از او مراقبت یا همدردی کنید.” “می توانید آنها را مجبور کنید که مرزهای خود را کنار بگذارند و بر اشتراک گذاری اصرار داشته باشند ، حتی اگر این امر بسیار اشتباه به نظر برسد. اما این درس اشتباه می آموزد ، نه؟ ”

از آنجا که کودکان هنوز در حال رشد هستند و نحوه رفتار اجتماعی خود را یاد می گیرند ، وادار کردن آنها به نشان دادن مهارت های پیشرفته با به اشتراک گذاری آنها را در موقعیتی از دست می دهد. این احتمالاً منجر به هیستری و اشک می شود و اگر به آنها بگویید اشتراک بگذارند ، فقط اوضاع را بدتر می کند.

ویتنبرگ می گوید: “در عوض ، در کنار هم تمرین کنید و تشویق کنید ، زیرا آنها در موقعیت های بالقوه مشترک در زمین بازی یا تولد هستند.”

چگونه والدین می توانند اشتراک گذاری را “یاد بگیرند”؟

ویتنبرگ تأکید می کند که هنگام آموزش نحوه اشتراک گذاری به والدین ، ​​والدین باید بدانند که این مهارتی نیست که در تعطیلات آخر هفته آموخته می شود ، مانند تمرینات گلدانی. والدین باید صبر ، تشویق ، تکرار را نشان دهند –و آماده اند تا خودشان آن را نشان دهند اگر آنها می خواهند فرزندانشان بدانند یادگیری این رفتار همدلانه برای آنها چقدر مهم است.

او می گوید: “این یک رفتار عاطفی-اجتماعی بسیار چالش برانگیز است که نیاز به گذراندن مراحل مختلف رشد و آزمایش و خطای فراوان ، تشویق و الگوی خوب از سوی والدین دارد.”

ویتنبرگ می گوید ، در شرایطی که من به دو پسرم یاد می دهم که چگونه به اشتراک بگذارند ، آموزش دادن به خواهر و برادر می تواند خسته کننده تر باشد زیرا آنها همه چیز را پس انداز می کنند. و بدترین رفتار برای یکدیگر علاوه بر این ، والدین تمایل دارند که در این شرایط به راحتی صبر و تحمل خود را از دست بدهند زیرا ما می خواهیم فرزندانمان یکدیگر را درک کنند.

او بر لزوم پیش قدم بودن والدین با فرزندان خود و تشخیص اینکه اشتراک گذاری برای آنها چقدر دشوار است تأکید می کند. اما در عین حال ، به آنها اطلاع دهید که یادگیری نحوه انجام آن چقدر مهم است. همچنین ، مثال بزنید و رفتاری را که می خواهید از فرزندان خود در مقابل آنها مشاهده کنید ، الگو قرار دهید. والدین همچنین می توانند یک جلسه اشتراک تمرین را ترتیب دهند که شما می توانید آن را مشاهده کرده و آموزش دهید.

وی افزود: “وقتی آن را مشاهده کردید با” اشتراک حیات وحش “تماس بگیرید.” “لازم نیست چیز جدی باشد – فقط یک اعتراف آرام اما صادقانه:” سلام ، دیدم که نوبت خود را با برادرت در میان گذاشتی. من می دانم که این باید سخت باشد. اما شما یک فرزند بزرگ خواهید شد و من می بینم که شما به برادر خود اهمیت می دهید. کارت عالی بود. “

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir