[ad_1]

تصویری برای مقاله ای با عنوان

عکس: WAYHOME استودیو (شاتر استوک)

من ماه گذشته را تحویل گرفتم چالش تناسب اندام Lifehackerتلاش برای ایجاد یک روال مدیتیشن سازگار من به یک مراقبه 30 روزه متعهد شدم تا بر انزجار از تمرین و ایجاد روال سالم برای کاهش استرس و اضطراب غلبه کنم. در آغاز ، من هر روز صبح با یک مراقبه سه دقیقه ای با یک راهنما شروع می کردم ، فقط برایذهنم را با ایده مراقبه روزانه سازگار کردم. هفته دوم اما کمی دشوار بود: من زمان معمول ناهار خود را تغییر داده بودم و احساس فشار بیشتری داشتم. اما در هفته های سوم و چهارم ، من به مراقبه خواب روی آوردم ، که بهتر از تصورم بود.

مراقبه قبل از خواب

وقتی فهمیدم که مراقبه در طول روز برای من مناسب نیست ، تصمیم گرفتم برای خواب بهتر مدیتیشن را امتحان کنم. گزارش بهداشت مدیتیشن می تواند باعث افزایش سروتونین و ملاتونین (هورمون خواب) ، کاهش فشار خون و فعال شدن قسمت هایی از مغز شود که خواب را کنترل می کنند. این می تواند از بی خوابی جلوگیری کرده و اثرات آن را کاهش دهد. الان مجبور نیستم وحشتناک بخوابم. بعد از خواب ، شب ها با آرامش می خوابم. مشکل برای من خواب کافی بود – در حالی که من در رختخواب هستم ، خیلی دیر است. من باید یاد بگیرم که برای آماده شدن برای خواب وقت بگذارم و کارهای بیشتری قبل از خواب پیدا نکنم.

خوشبختانه ، Headspace بخش کاملی از برنامه خود را دارد اختصاص داده شده به خواب. برای شروع مراقبه خواب ، بخش Windfalls را انتخاب کردم. این منطقه از برنامه شامل تعدادی از سناریوها مانند استثنا می کنم بر تخصیص فعالیت های روزمره متمرکز شده است. تنفس عمیق ، استفاده از توجه به تنفس برای شروع حالت آرامش. و دوباره خوابیدن تمریناتی برای کمک به شما بعد از بیدار شدن در نیمه شب دوباره به خواب بروید. من برای آزمایش خود انتخاب کردم خاموش شدن ، به خواب رفتن ، و شب بخیر، مراقب باشید که از شر روز خلاص شوید و بدن را برای خواب آماده کنید.

هر جلسه از شما می خواهد به پشت دراز بکشید ، (من یک طرف خواب هستم ، بنابراین این برای من یک تغییر بود). با هدفون های از بین برنده صدا روی درپوش ساتن (ضروری برای نگه داشتن لبه ها) ، وقتی صدای معلمم به من دستور می داد نفس عمیق بکشم ، آرام شدم. در نفس سوم ، می خواهید چشمان خود را ببندید. سپس راهنما توجه شما را به مناطق مختلف بدن از جمله پاها و سپس ساق پا معطوف می کند و به آرامی از بدن بالا می روند. معلم از شما می خواهد که تصور کنید قسمت های بدن مانند کامپیوتر خاموش می شوند. لحظات طولانی سکوت بین این دستورالعمل ها برقرار خواهد بود ، که در طی آن من مانند یک نور ناک اوت کردم. در ابتدا می لرزیدم و فکر می کردم: “اوه ، نه ، جلسه را از دست دادم!” و دوباره صدای راننده را می شنیدم که می گفت ناحیه بعدی بدن را ببندم. با گذشت روزها ، تسلیم برنامه شدم و با خوشبختی به خواب رفتم.

من بلافاصله متوجه یک تغییر شدم: من تازه از خواب بیدار شدم و از نظر جسمی و روحی برای این روز انرژی بیشتری داشتم. اگرچه من مشکلی در خواب آرام ندارم ، اما متوجه شده ام که به دلیل روال عمدی خواب ، به وضعیت خواب مطلوب تری می رسم. بیشتر خوابیدم و با ذهنی آرام ، نه مسابقه ای ، به رختخواب رفتم. من با انتخاب جلسات مختلف این تمرین را ادامه دادم. بعضی از جلسات فقط بر تنفس متمرکز بود ، در حالی که بعضی دیگر وقت گذاشتند و توضیح دادند که چرا کنار گذاشتن مهم است. تمام جلسات خواب از 10 دقیقه شروع می شود ، که پس از تغییر از پنج دقیقه به 10 در هفته دوم ، بدشان نمی آمد. حتی چند روز بعد جلسات 15 دقیقه ای را امتحان کردم.

ماموریت انجام شد

این چالش چه موفقیتی داشت – و واقعاً هم بود این برای شخصی با چنین ذهنیت شلوغی یک چالش بود. من توانستم ایده مدیتیشن را بپذیرم و هر روز به طور مداوم در یک جلسه شرکت کنم. من دریافته ام که مراقبه خواب موثرترین است ، اما من به آزمایش ادامه خواهم داد. من این را یک روال سالم می دانم که دارم و در سالهای آینده نیز ادامه خواهم داد. من ممکن است هر روز نتوانم مراقبه کنم ، امامن به یک فعالیت منظم در زندگی تبدیل می شوم.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir