[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: JimCochrane1 (شاتر استوک)

جوانه ها گیاهان کوچک همه کاره ای هستند که می توانید به نان ها ، سالادها و ساندویچ ها اضافه کنید. آنها طعم های مختلفی از خوب تا تند را ارائه می دهند. و آنها می توانند سطح گلوکز را پایین نگه دارند. می توان آنها را در طول وعده های غذایی به دست آورد (همانطور که برخی از آنها سخت یا ترد هستند) ولی انواع زیادی از جوانه ها به شما امکان می دهد انتخابی باشید. و یک بار شما دارند انتخاب شده ، شما واقعاً می توانید آنها را به راحتی در آشپزخانه خود پرورش دهید – تمام آنچه که شما نیاز دارید یک ظرف و شیشه است.

در اینجا نحوه پرورش جوانه های مخصوص سالاد و ساندویچ آورده شده است.

چرا باید جوانه های خود را رشد دهید

افزودن جوانه به غذا رطوبت ، بافت و مواد مغذی مانند اسید فولیک ، منگنز ، فیبر و ویتامین های C ، A و K. با این حال ، وجود دارد هستند برخی از خطرات مرتبط با خوردن جوانه ها: جوانه های خام (و برخی جوانه های خورشتی) می توانند حاوی باکتری های خطرناکی مانند باشند E. coli و سالمونلا. در محیط گرم و مرطوب پرورش نهال ، باکتری تولید می شود که می تواند مسمومیت غذایی و بیماری جدی ایجاد کند.

پرورش جوانه در خانه در واقع می تواند احتمال پنهان شدن و جمع شدن E. coli یا سایر باکتریهای مضر را کاهش دهد. با این حال ، خطرات هنوز هم وجود دارد ، بنابراین یک سایت آشپزی وگان سلام وگا توصیه می شود هنگام دست زدن به جوانه ها دستان خود را بشویید ، آنها را در یخچال نگه دارید و اگر بوی عجیب یا مخاط دارند ، آنها را دور بریزید. سایت غذایی و بهداشتی درست بخور همچنین توصیه می کند جوانه ها را قبل از خوردن شستشو داده و به طور قابل توجهی خطر را کاهش دهید ، آنها را در سرخ کن ، سوپ و خورشت بپزید تا باکتری ها بیشتر از بین بروند.

انواع جوانه ها را باید در نظر گرفت

محبوب ترین جوانه ها هستند فقط لوبیا جوانه هایی غلیظ ، ترد و آبدار – تقریباً به همان اندازه پر از آب. گزینه دیگر این است جوانه یونجهکه دارای برگهای کوچک سبز در قسمت بالا هستند و طعم مطبوعی دارند ، اما به ساندویچ ها یا سالاد های شما بافت و ارزش غذایی می بخشند.

علاوه بر این ، کلم بروکلی ، تربچه و عدس نیز برای رشد در خانه توصیه می شود. این دانه ها دارای بافت و طعم متفاوتی هستند اما بهترین قسمت این است که به سرعت رشد می کنند: شما ظرف دو تا شش روز پس از جوانه زدن آماده لذت بردن از آنها خواهید بود.

چگونه جوانه ها را در یک شیشه مخصوص ماسون ها پرورش دهیم

اکنون که تصمیم گرفتید جوانه های خود را بکارید (تبریک می گویم!) ، وجود دارد چند قدم برای جوانه زدن بذرها باید بردارید. به خاطر داشته باشید که همه جوانه ها به یک شکل یا با سرعت یکسان رشد نمی کنند. برای راهنمایی برای پرورش انواع مختلف ، پیشنهاد می کنیم از سایت کاشت دیدن کنید مردم جوانه زدهکه جزئیاتی را در مورد نحوه رشد هر نوع جوانه ای که می توانید تصور کنید ارائه می دهد.

با این حال ، برای انجام مراحل اساسی برای رشد جوانه ها ، به موارد زیر احتیاج دارید:

  • شیشه میسون
  • کمی پنیر دلمه ای
  • پاک کن
  • بذر جوانه های انتخابی شما

ابتدا یک ظرف شیشه ای (ترجیحاً یکی با دهان گشاد) را با یک تا دو قاشق غذاخوری دانه پر کنید. سپس دانه ها را با دو اینچ آب گرم بریزید و بگذارید یک شب بماند. بعد از شب اول ، پنیر پنیر خود را بردارید و آن را دور دهانه شیشه بپیچید ، و آن را با یک باند الاستیک محکم کنید. سپس آب را از شیشه تخلیه کرده و آب جدیدی برای شستشوی بذرها بریزید. آب را بشویید و سپس آنها را یک بار دیگر تخلیه کنید. برای شستشو و تخلیه راحت تر ، ممکن است بخواهید برای آن بهار بزنید درب شیشه جوانه زده با حدود 10 دلار ، اما لازم نیست.

بذرها را پوشانده نگه دارید و این روند را هر هشت تا 12 ساعت ادامه دهید تا جوانه ها به اندازه دلخواه برسند. سلام وگا پیشنهاد می کند شیشه را برای چند روز در یک مکان تاریک نگه دارید و سپس آن را در زیر نور خورشید قرار دهید تا رشد بهینه داشته باشد. هنگامی که جوانه ها شیشه را مطابق میل شما پر کردند ، آنها را کاملا بشویید و آماده خوردن هستند.

اطمینان حاصل کنید که جوانه های خود را همیشه در یک ظرف سرپوشیده در یخچال نگه دارید تا از باکتری های خطرناک جلوگیری کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir