[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه از باغ خود در زمستان محافظت کنیم

عکس: تانیا ایسر (Shutterstock)

برخی از گیاهان به سادگی در هوای سرد قطع نمی شوند ، اما تعداد شگفت انگیزی از گیاهان چندساله کاملاً قادر به زنده ماندن در زمستان سرد هستند – حداقل با حفاظت مناسب. با شروع خنک شدن دما ، مهم است که چند مرحله ساده را انجام دهید تا گیاهان و خاک خود را از فصل سرد به بعد جدا کنید. این چگونه است.

گیاهان را با مالچ جدا کنید

بهترین راه برای محافظت از ریشه گیاه در برابر دمای پایین این است مالچ قدیمی خوببه پوشاندن خاک اطراف گیاهان با مالچ ، سیستم ریشه را زیبا و گرم نگه می دارد و به عنوان یک مزیت می تواند از رشد علف های هرز در زمستان جلوگیری کند.

می توانید کیسه هایی از سخت افزار یا لوازم باغی ذخیره می شود ، اما نیازی نیست: هرگونه مخلوط انباشته از مواد آلی خشک ، در حال تجزیه (اما بدون پوسیدگی) می تواند به عنوان مالچ مورد استفاده قرار گیرد: نی ، خاک اره ، برگهای مرده ، سوزن کاج ، هرس حیاط یا حتی مرحله اولیه کمپوست را در نظر بگیرید. برخی از مواد مصنوعی مانند لاستیک و پلاستیک نیز می توانند کار کنند ، به خصوص اگر نگرانی اصلی شما رشد علف های هرز باشد.

اگر زیاد مالش کرده اید و هنوز از ترک گیاهان چند ساله مورد علاقه خود در عناصر عصبی هستید ، تیبرنامه توسعه دانشگاه ایالتی اورگان یک ترفند دارد برای گیاهان عایق که “به ویژه قیمت:”

یک قفس گوجه فرنگی (مربع ، انواع تاشو بهتر است) در اطراف آن جمع کنید. کیسه را در بیرون قفس بپیچید و با طناب بانجی محکم کنید. با نی یا برگ پر کنید.

ساختن پیله های کوچک مخصوص گیاهان بیشتر از مالچ استراتژیک کار می کند ، اما انتخاب بسیار خوبی برای آن است گیاهانی که واقعاً نمی خواهید آنها را آسیب دیده ببینید.

از خاک برهنه با کمپوست و یک پتو محافظت کنید

باور کنید یا نه ، خاک برهنه نیز در برابر زمستان نیاز به محافظت داردبه چرخه های انجماد و ذوب ، موجودات مفید و میکروارگانیسم ها را از بین می برد و حتی می تواند باعث فرسایش شود – نه آن چیزی که می خواهید در بهار با آن کنار بیایید.

کمپوست راه حل ایده آل برای این مشکل است ، زیرا خاک را عایق کرده و تن مواد مغذی را برای آن تأمین می کند. انجمن خاک بریتانیا توصیه می کند که چند سانتی متر پهن شود از آن به طور مستقیم در زمین برهنه و قطعات باغ خالی ، سپس همه چیز را با چیزی قوی اما قابل تنفس ، مانند یک پتوی قدیمی ، بپوشانید. وقتی هوا گرم شد ، کمپوست را باز کنید و بگذارید چند روز “نفس بکشد” ، سپس خاک را کاوش کنید تا همه چیزهای خوب به طور مساوی توزیع شود.

چه از گیاهان ، خاک یا کمی از هر دو محافظت کنید ، حتما عایق را قبل از شروع فصل رویش بردارید. آب و هوا بسته به مکان شما و نوع گیاه-یا خاک-متفاوت است ، اما یک قانون خوب این است که زمستان زدایی را با شروع دمای بهار شروع کنید. اگر مطمئن نیستید چه زمانی است ، برنامه گسترش دانشگاه دولتی شما باید دستورالعمل های خاصی وجود داشته باشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir