چگونه در صورت قطع برق باتری گوشی خود را ذخیره کنیم


تصویر مقاله با عنوان بهترین راههای صرفه جویی در مصرف باتری تلفن هنگام قطع برق

عکس: پریماکوف (Shutterstock)

یکی از عوارض جانبی ناخوشایند قطع برق ، به ویژه آن که چندین روز طول می کشد ، عدم توانایی در شارژ دستگاه های شما است – مخصوصاً دستگاه هایی که می توانند بدون وای فای کار کنند و شما را به سایر نقاط جهان متصل کنند. اگر باتری تلفن هوشمند شما تمام شود و شارژ شما تمام شود ، باید تمام تلاش خود را برای حفظ آنچه باقی مانده است انجام دهید.

همیشه ایده خوبی است که منبع تغذیه خارجی را در صورت قطع برق آماده و برای استفاده آماده نگه دارید – به دنبال باتری باشید که بتواند تلفن هوشمند شما را حداقل چند بار شارژ کند ، به خصوص اگر سایر افراد خانه شما دستگاه هایی دارند که من می خواهم نگه داشته شوم با این حال ، هنگامی که گیر کرده اید ، اینها برخی از تنظیماتی هستند که می توانید برای حداکثر عمر باتری هر بار شارژ تنظیم کنید.

حالت ذخیره باتری یا حالت کم مصرف گوشی را روشن کنید

تنظیمات کم مصرف یک گزینه جهانی برای به حداقل رساندن مصرف باتری تلفن شما است. اگر از کاربران iPhone هستید ، دستگاه شما دارای حالت کم مصرف است عملکرد تخلیه باتری را کاهش می دهد مانند بازخوانی برنامه پس زمینه ، بازیابی ایمیل و بارگیری خودکار. این تنظیم تنها پس از شارژ حداقل 80٪ دستگاه (یا هنگامی که آن را به صورت دستی غیرفعال می کنید) خاموش می شود. برای فعال کردن حالت کم مصرف ، به تنظیمات> باتری و روشن کنید

برخی از تلفن های Android دارای تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی هستند که می تواند عمر باتری را افزایش دهد. در Google Pixel ، محدودیت های صرفه جویی در مصرف باتری برنامه ها ، خدمات مکان ، اعلان ها و Google Now و سایر موارد. برای Pixel 3 و نسخه های بعدتر ، Extreme Battery Saver برنامه ها را متوقف کرده و پردازش را کند می کند. گزینه های زیر را پیدا کنید تنظیمات> باتری> ذخیره باتریجایی که می توانید برنامه ای را تنظیم کنید یا از بالای صفحه به پایین بکشید و روی نماد ذخیره باتری ضربه بزنید تا روشن و خاموش شود.

کاربران گلکسی سامسونگ می توانند حالت های تغذیه را تنظیم کنند که در تنظیمات> مراقبت از باتری و دستگاه> باتری> حالت ذخیره انرژیبه علاوه بر به حداقل رساندن فعالیتهای تخلیه قدرت جهانی ، می توانید سایر تنظیمات را برای کاهش روشنایی صفحه ، محدود کردن سرعت پردازش و موارد دیگر نیز فعال کنید.

کاهش روشنایی صفحه نمایش

اگر صفحه نمایش شما دارای روشنایی کامل است ، باتری زیادی مصرف می کند ، بنابراین اگر واقعاً به آن نیاز ندارید آن را خاموش کنید.

در آیفون خود ، با کشیدن انگشت از پایین به بالا و تنظیم نوار روشنایی ، می توانید این را سریع بیابید. همچنین می توانید روشنایی خودکار را در زیر فعال کنید تنظیمات> دسترسی> صفحه نمایش و اندازه متنبه با این کار روشنایی را بر اساس نور محیط تنظیم می کنید تا گوشی شما در یک اتاق تاریک با روشنایی کامل باقی نماند.

در Pixel یا Galaxy ، این تنظیم Adaptive Brightness Under نامیده می شود تنظیمات> نمایشبه همچنین می توانید روشنایی صفحه خود را در اینجا با استفاده از لغزنده یا در تنظیمات سریع با کشیدن صفحه به سمت پایین از بالا تنظیم کنید.

در نهایت ، فعال کردن تم تاریک جهانی تلفن در تنظیمات صفحه نمایش شما نیز می تواند تا حدودی در عمر باتری شما صرفه جویی کند ، به خصوص اگر تلفن هوشمند شما دارای صفحه نمایش OLED باشد.

بازخوانی برنامه پس زمینه و اعلان های فشار را خاموش کنید

اگر برنامه های شما داده ها را هنگامی که به طور فعال از آنها استفاده نمی کنید بازیابی کنند ، آنها فقط باتری شما را تخلیه می کنند. این تنظیم را در iPhone خود (جهانی یا مبتنی بر برنامه) در زیر تغییر دهید تنظیمات> عمومی> به روز رسانی پس زمینه برنامهبه می توانید فعالیت برنامه ها را در سطح Android خود محدود کنید تنظیمات> باتری> تنظیمات بیشتر باتری> بهینه سازی مصرف باتریبه

همچنین می توانید اعلان های فشار موجود در زیر را غیرفعال کنید تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> اعلان ها در اندروید و تنظیمات> اعلان ها روی آیفون

خدمات مکان را خاموش یا به حداقل برسانید

ردیابی مداوم موقعیت مکانی می تواند باتری شما را خالی کند ، بنابراین آنچه را که کاملاً به آن احتیاج ندارید خاموش کنید ، مخصوصاً اگر برنامه های شما از موقعیت مکانی شما در پس زمینه استفاده می کنند.

در iPhone خود به تنظیمات> حریم خصوصی> خدمات موقعیت مکانیبه می توانید با تغییر وضعیت بین Never ، Ask next time ، while هنگام استفاده از برنامه و همیشه ، مکان را به طور کامل خاموش کنید یا تنظیمات مکان را برای هر برنامه جداگانه تغییر دهید.

در Android ، می توانید خدمات مکان را در زیر روشن و خاموش کنید تنظیمات> مکانبه

“Hey Siri” و “Hey Google” را خاموش کنید

من تقریباً هیچ وقت از Siri چیزی نمی خواهم ، بنابراین خالی شدن باتری زیاد نیست ، اما اگر از دستیار هوشمند خود زیاد استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید این تنظیم را غیرفعال کنید تا تلفن شما دائماً گوش ندهد و احتمالاً به اشتباه فعال شود. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> Siri و جستجو روی iPhone خود و Listen “Hey Siri” را خاموش کنید. با دستگاه Android خود بگویید “Hey Google، باز کردن تنظیمات دستیار” برای کنترل ویژگی ها (و سپس دوباره با Google صحبت نکنید).

و البته کمتر انجام دهید

فقط استفاده از تلفن باعث می شود که باتری شما تا حد ممکن دوام بیاورد. برنامه های گرسنه باتری را ببندید (می توانید ببینید چه چیزی انرژی شما را تخلیه می کند تنظیمات> باتری روی iPhone یا تنظیمات> باتری> بیشتر> میزان مصرف باتری در Android خود) ، از پخش ویدئو اجتناب کنید ، هنگامی که از شبکه استفاده نمی کنید حالت هواپیما را روشن کنید و تلفن خود را رها کنید مگر اینکه به طور کامل نیاز به استفاده از آن داشته باشید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes