[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه در مصاحبه شغلی بعدی خود مطمئن تر به نظر برسید

عکس: استودیوی آفریقا (Shutterstock)

از آنجا که دفاتر شرکت ها پس از قفل شدن به آرامی باز می شوند ، همه ما به زودی می توانیم انتظار داشته باشیم که به صورت قدیمی به مصاحبه بازگردیم – شخصاً. جایی که فقط پیراهن می پوشید ، تماشا کنید در ممکن است یک وب کم به جای گوز بلند کافی باشد تا خود را به عنوان یک حرفه ای کامل در زوم تایمز معرفی کنید ، نشستن رودررو با رئیس آینده احتمالی شما به کمی دقت بیشتری نیاز دارد.

در طول مصاحبه ، کار اصلی شما این است که خود را به عنوان دارایی مطمئن و توانمند به هر سازمانی بفروشید. اما شما چهطور این را انجام میدهید؟

تانیا لودی ، یکی از افسران ارشد استخدام در این باره می گوید: “یکی از راه هایی که یک نامزد می تواند به بهترین نحو برای مصاحبه آماده کند این است که به زبان بدن خود فکر کند.” برادریج مالیبه “زبان بدن عالی نشان می دهد که نامزد متعهد و آماده یادگیری بیشتر در مورد نقش خود در سازمان است.”

و برخی از پرچم های قرمز رایج وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد. او یک پیام بد می فرستد ، “وقتی نامزدها موقعیت” بسته “دارند – به عنوان مثال ، دست ها را روی هم گذاشته اند ،” لودی می گوید. “یکی دیگر از اشتباهات رایج این است که اجازه می دهید اعصاب از شما سوء استفاده کنند – بازوها یا پاها به شدت می لرزند.”

در اینجا چند روش دیگر برای استفاده از زبان بدن به نفع خود در مصاحبه شغلی بعدی آورده شده است.

مصاحبه شغلی را با ورودی محکم شروع کنید

در نظر بگیرید که مصاحبه شغلی در واقع به محض ورود به لابی آغاز می شود. آیا وقتی منتظر پذیرش پذیرا هستید ، به پایین نگاه می کنید ، ناخن های خود را می جوید یا با لباس خود بازی می کنید؟ بس کن! حواستان باشد که در حال نشستن هستید یا به طور عصبی پاهایتان را تکان می دهید. پاها را از ناحیه مچ پا متقاطع کنید ، صاف بنشینید ، پاها را ثابت نگه دارید و نفس بکشید.

وقتی از تنفس صحبت می کنیم ، وقتی عصبی هستیم ، عمیق تر نفس می کشیم ، که باعث می شود صدای ما متزلزل به نظر برسد. در حالی که نفس عمیق همیشه کمک می کند ، شما نمی خواهید مثل یک جوجه تیغی به نظر برسید که فقط 5K را در طول مصاحبه خود تمام کرده اید. قبل از شروع ، روش 4-7-8 (چهار ثانیه استنشاق ، هفت نگه داشتن ، هشت بازدم) را امتحان کنید تا افکار تنفسی و مسابقه ای خود را آرام کنید.

یک دست خوب بدهید (اما نه هم خوب)

همه ما شنیده ایم که دست دادن باید محکم باشد زیرا نرم بودن بیش از حد می تواند شما را ضعیف یا خجالتی نشان دهد. اما چیزی به عنوان هم سخت. اولین پیامی که ارسال می کنید نباید این باشد: “خداحافظ انگشتان دست خود ، عوضی”. برای ایجاد محیطی شاد بین یک ماهی لنگ و The Undertaker توسط WWE تلاش کنید.

(توصیه های حرفه ای: کف دست های عرق کرده را با ضدعفونی کننده های حاوی الکل از بین ببرید.)

مراقب وضعیت خود باشید و تماس چشمی خود را حفظ کنید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد ، اما تکرار آن منطقی است: صاف بنشینید. هیچ چیز مانند خاک ، بی علاقگی و عدم اعتماد به نفس را منتقل نمی کند. چانه بالا ، شانه ها پایین و عقب. (شما اکنون تواناتر به نظر می رسید.)

و به یاد داشته باشید که در حالی که گاهی اوقات احساس ناراحتی می کنید ، تماس چشمی مهم است ، به ویژه در حالی که طرف مقابل در حال صحبت است. وقتی نوبت شما می شود ، گاهی اوقات می توانید به بالا و اطراف نگاه کنید تا چیزی را جستجو کنید تا بگویید. اما شما همیشه باید به دیدار مصاحبه کننده خود بازگردید. در صورت شک ، تظاهر کنید که با یک دوست صحبت می کنید (بدون اینکه الگوهای رفتاری مورد علاقه خود را به آنها نشان دهید).

لودی می گوید: “نامزد موفق هنگام شرکت در یک مکالمه تماس چشمی برقرار می کند و همچنین دارای وضعیت عالی است – شانه ها به جلو و در مرکز چرخانده شده است.”

دستان خود را از صورت خود دور کنید (و لبخند بزنید)

اگر فقط یک خارش دارید ، این یکی است. اما اگر زمان زیادی را با دستان خود روی صورت یا نزدیک صورت خود بگذرانید ، به ویژه در نزدیکی دهان خود ، این می تواند این پیام را به شما منتقل کند که با آنچه می گویید احساس خوبی ندارید. وقتی حرکتی انجام نمی دهید ، دستان شما باید روی پاهایتان بماند. و در حالی که ما آماده ایم ، لوازم جانبی خود را تنها بگذارید.

لودی به خاطر می آورد: “یکبار نامزد آنقدر عصبی بود که انگشتانش را در گردنبندش می چرخاند.” “وقتی مصاحبه تمام شد و من برای دست دادن به او رفتم ، او نتوانست چون دستش در گردنبندش گیر کرده بود.” آن دختر نباش.

و لبخند زدن را فراموش نکنید – لبخند نه تنها گرما ، پذیرش و مثبت را منتقل می کند ، بلکه به کاهش هورمون های استرس و فعال شدن مواد شیمیایی تقویت کننده خلق و خو در مغز نیز کمک می کند. (علاوه بر این ، هیچ کس نمی خواهد برای یک همکار ضربه جسمی خسته کننده داشته باشد.) قبل از اینکه حتی به مصاحبه برسید ، چند لبخند جعلی و بی پروا بگذارید و مهمانی مفرح را شروع کنید.

لودی افزود: “افزایش” را هرگز نباید دست کم گرفت. “هر از گاهی لبخند با چشمان شما راهی عالی برای تاباندن اعتماد به نفس است.”

فعالانه گوش دهید و سعی کنید از تکنیک آینه استفاده کنید

سعی کنید اینقدر انرژی ذهنی را با انجام همه کارهای بالا هدر ندهید ، اما در واقع فراموش می کنید دارم گوش میدمبه گوش دادن فعال بخش مهمی از هر مصاحبه است. حتی ممکن است بخواهید کمی به جلو خم شوید تا از شما خواسته شود با دقت بیشتری گوش دهید و به مصاحبه کننده اشاره کنید که تمام توجه شما را دارد.

بازتاب یا کپی کردن زبان بدن نیز راهی ظریف اما قدرتمند برای انتقال ارتباط است. مستقیماً با مصاحبه کننده خود روبرو شوید ، در همان موقعیت بنشینید و سعی کنید سرعت ، حجم و ریتم کلمات آنها را مطابقت دهید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir