[ad_1]

تصویری برای مقاله ای با عنوان چگونه دسته گل خود را بسازیم Garni

عکس: 13 لبخند بزن (شاتر استوک)

گیاهان تازه زیبا ، معطر هستند، و حیاتی است ، اما وقتی آنها را در گلدان های سوپ یا کباب بپزید شکل و طعم خود را از دست می دهند با غذاهای گوشت خورشتی. از بین رفتن طعم و مزه آنها چیزی است به طور کلی – به هر حال ، آنها آن را به دلیل ظرف شما از دست می دهند –اما ظاهر و ساختار گیاهان مرطوب و خشک شده جذاب نیست ، همچنین ماهیگیری برای ساقه های کوچک و تکه های قابلمه با مایع بخار. خوشبختانه ، یک راه حل بسیار زیبا و فرانسوی وجود دارد: دسته گل گارنی (یا “دسته گل تزیین شده”).

از این بسته های کوچک گیاهان تقریباً به طور مداوم در غذاهای فرانسوی استفاده می شود ، به طوری که می توانید آنها را خشک و بسته بندی شده تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی فرانسوی خریداری کنید. (من چند سال پیش به عنوان سوغاتی از فرانسه برگشتم و هرکسی که یکی از آنها را دریافت کند به اندازه کافی مجذوب شده بود.) اما لازم نیست برای استفاده از یک دسته تزیین به فرانسه بروید. مانند اکثر موارد در فرانسه ، صدای خارق العاده نام گوش های آمریکایی یک مانور بسیار ساده را رد می کند. فقط یک دسته گیاهان را با مقداری ریسمان آشپزخانه گره بزنید. آنجا. شما در حال حاضر یک دسته گل زیبا دارید. (گاهی اوقات افراد گیاهان خشک را برای تهیه کیسه در کمی پنیر قلمی می بندند ، اما من ترجیح می دهم تا بزنم.)

شما می توانید از گیاهانی که دوست دارید استفاده کنید ، اگرچه ترکیب جعفری ، آویشن و برگ بو یک نوع کلاسیک محسوب می شود. حدود پنج شاخه های جعفری تازه ، دو شاخه های آویشن تازه و یک برگ بو ، سپس همه چیز را با ریسمان ببندید و آن را در سوپ ، سس ، آبگوشت یا خورشت قرار دهید. اگر می خواهید آن را مخلوط کنید و ترکیب کلاسیک را تکمیل کنید ، پس ترخون ، گیلاس ، مرزه ، مرزنجوش یا هر گیاهانی که اتفاقاً در باغچه خود رشد می کنید ، به طرز خارق العاده ای کار خواهند کرد. همچنین می توانید نوارهایی از پوست لیمو ، پرتقال یا آهک ، کمی زنجبیل تازه یا کمی سبزیجات مانند ساقه کرفس ، پیاز سبز ، یا یک تکه هویج

شما هم می توانید دسته گل خود را برای بهتر تغییر دهید کت و شلوار رژیم غذایی شما: میک دسته گل برای شکرگذاری ، به عنوان مثال ، حاوی مخلوطی از مریم گلی ، جعفری ، رزماری و آویشن است. شما همچنین می توانید یک دسته گل را برای نوشیدنی ها و شربت ها درست کنید – فقط دسته گیاهان خود را به یک قابلمه آب اضافه کنید ، جوش بیاورید ، به مدت 15 دقیقه بجوشانید ، سپس شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا بدست آید حل می شود. حداقل یک ساعت شیب دار بمانید ، سپس دسته گل را برداشته و از شربت برای طعم دادن به خود استفاده کنید لیموناد ، چای یا کوکتل اسطوخودوس و رزماری شروع خوبی هستند ، اما شما نمی خوابید برگ بو. برگ های خلیج فارس تقریباً فضای کافی در نوشیدنی ها و شربت ها را ندارند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir