[ad_1]

دستی که در شرف گرفتن نرده عمومی است

عکس: عکس نیکس (شاتر استوک)

نگرانی در مورد میکروب ها یک و نیم سال آخر زندگی همه را شکل داده است ، به خصوص یک میکروب: ویروس عامل COVID-19. اما میلیاردها باکتری ، ویروس و میکروب های دیگر که ما را احاطه کرده اند به طور دقیق از بین نرفته اند. واقعاً باید از چه چیزی بترسیم؟ و چگونه می توانیم از خود محافظت کنیم بدون اینکه در این کار زیاده روی کنیم.

خوندم این مقاله از امروز در مورد میکروب های مطب است با کمی تأمل “طبیعت شفا می دهد”. به یاد داشته باشید زمانی که قسمت عمده چرخه خبر این بود که گروه های خبری محلی دسته خاصی از سایت ها را با هم مخلوط کرده و آنها را اعلام کردند کثیف تر از توالت؟ به نظر می رسد ما برگشتیم.

ما همیشه با میکروب احاطه شده ایم و این طبیعی است

آیا تابحال با کودکان در فضای باز بوده اید؟ دیر یا زود ، یکی از آنها شکایت می کند که مورچه ای روی آنها یا نزدیک آنها می خزد. اگر والدین باشید ، آنها انتظار دارند که در این مورد کاری انجام دهید. و سپس باید توضیح دهید که ما در خارج و خارج از منزل هستیم جایی که اشکالات زندگی می کنند.

به همین ترتیب ، نیازی نیست که توسط میکروب های موجود در خانه یا سطوحی که اغلب لمس می کنید ، شوکه شوید. آنها اینجا زندگی می کنند.

باکتری ها و سایر میکروب ها در هر گوشه زمین زندگی می کنند. آنها روی پوست و بدن ما ، در اکوسیستم های کوچکی زندگی می کنند که ما آنها را “میکروبیوم” خود می نامیم. برخی از آنها باعث بیماری می شوند ، اما بیشتر آنها از بینندگان هستند.

خوب ، همه آن باکتری های موجود روی میز یا پیشخوان آشپزخانه یا هر چیز دیگر چطور؟ ما اغلب آنها را به آنجا می آوردیم. آنها به عنوان یک ارتش کوچک متجاوز از Microbe Central خارج نشدند. آنها فقط میکروبهایی هستند که از قبل روی پوست ما بودند ، و سپس ما چیزهایی را لمس کردیم و برخی از آنها را ترک کردیم.

به عنوان یک میکروب شناس مارک او. مارتین در طی یک جنون قبلی به ما گفت (مورد مخصوص خشک کن های دست در حمام های عمومی) ، “شما در سراسر پوست خود میکروب دارید ، اما این مانع از دست گرفتن شما نمی شود.”

آنچه در واقع ارزش انجام دادن را دارد

وقتی فهمیدیم که توسط میکروبهای اکثراً بی ضرری احاطه شده ایم ، بیایید درمورد آنچه می توانیم برای محافظت از خود در برابر کسانی که می توانند ما را بیمار کنند ، صحبت کنیم.

مراقب گوشت خام و سایر خطرات ایمنی مواد غذایی باشید

برخی از غذاها می توانند به باکتری های مضر آلوده شوند ، مانند سالمونلا در مرغ و تخم مرغ خام ، E. coli در گوشت گاو ، و غیره. به همین دلیل مهم است که پس از پختن این غذاها دستان خود را بشویید و ظروف و سطوحی را که این مواد غذایی لمس کرده اند بشویید یا ضد عفونی کنید. (آب گرم و صابون برای اکثر وسایل آشپزخانه به اندازه کافی مناسب است ، اما اگر ترجیح می دهید از ضد عفونی کننده روی میزهای خود استفاده کنید ، بسیار خوب است)

دستان خود را مرتباً بشویید

علاوه بر شستن دست های خود پس از لمس گوشت خام ، باید آنها را پس از دست زدن به زباله ، حیوانات خانگی یا وسایل مربوط به حیوانات خانگی (مانند زباله یا ظرف غذا) ، پوشک ، آلودگی واقعی نیز بشویید. نظری ندارم چند میکروب در خاک وجود دارد) و بعد از استفاده از حمام. CDC راهنمایی بیشتری در زمینه راهنمای شستن دست آنها.

همچنین بهتر است قبل از صرف غذا دست های خود را بشویید تا مطمئن شوید هر آنچه را لمس می کنید به دهان شما وارد نشود.

شستن مکرر دست به طور منطقی از میکروبهای جسورتر در برابر سطح مانند میز کار شما نیز محافظت خواهد کرد ، زیرا همانطور که به یاد دارید ، ما آنها را بیشتر از طریق دستان کثیف خود به آنجا آورده ایم.

در مورد افرادی که بیمار هستند یا ممکن است بیمار باشند احتیاط کنید

نکته در مورد میکروب هایی که افراد از آن بیمار می شوند این است که ما تمایل داریم که آنها را از افراد بیمار دیگر دریافت کنیم. اگر کودک شما اسهال دارد ، مراقب نظافت سرویس بهداشتی باشید. (زمان خوبی برای استفاده از ضد عفونی کننده مناسب است ، مانند سفید کننده)

برخی از مواردی که از COVID آموخته ایم در اینجا نیز برای ما مفید خواهد بود. استفاده از ماسک در یک مکان عمومی می تواند در صورت بیماری میکروب ها را از دیگران دور نگه دارد. همچنین می تواند از ابتلا به بیماری حتی در مواردی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری کند.

تمیز کردن سطح و استفاده از ضد عفونی کننده دست به دست می آید برای جلوگیری از شیوع COVID مهم نیستاما بیماری های دیگر مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا و اسهال انجام دادن با تماس سطح گسترش می یابد ، بنابراین بهداشت دست و تمیز کردن منظم (بدون ضد عفونی) از سطح با لمس عادات خوب نگهداری است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir