چگونه زنبورهای نجار را بدون کشتن از حیاط خود بیرون بیاورید


تصویر مقاله ای با عنوان چگونه زنبورهای نجار را بدون کشتن از حیاط خود خارج کنید

عکس: زتی احزار (Shutterstock)

زنبورها ممکن است از نظر اندازه کوچک باشند ، اما با گرده افشانی درختان ، گل ها و سایر گیاهان نقش مهمی در اکوسیستم ها ایفا می کنند. اما یک گونه زنبور عسل فقط گرده افشانی نمی کند: جزنبور سرعتبه

برخلاف زنبورها یا زنبورها ، زنبورهای نجار در مستعمرات زندگی نمی کنند. به گفته دکتر مایکل اف پاتر ، حشره شناس در کالج کشاورزی ، غذا و محیط زیست در دانشگاه کنتاکیبه

و گاهی چوبی که برای لانه خود انتخاب می کنند بخشی از خانه های مردم است. اگر متوجه شدید که زنبورهای نجار در خانه شما احساس می کنند که در خانه خود هستند ، ممکن است بخواهید آنها را تشویق کنید تا در جاهای دیگر لانه کنند – بدون آسیب رساندن به آنها و به نوبه خود اکوسیستم محلی. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

آنچه باید درباره نجاران زنبورعسل بدانید

زنبورهای نجار هستند بزرگ و سیاه و بسیار شبیه به زنبورهابه تفاوت در این است که زنبورهای نجار معمولاً شکمی براق و بدون مو دارند ، در حالی که زنبورها معمولاً شکمی مودار با نوارهای سیاه و زرد دارند.

وقتی نوبت به یافتن مکان لانه می رسد ، زنبورهای نجار به سمت چوب رنگ نشده و هوازده می روند – مخصوصاً انواع نرم تری مانند چوب قرمز ، سرو ، سرو و کاج ، یادداشت های پاتربه بنابراین وقتی تصمیم می گیرند به خانه شما نقل مکان کنند ، مکانهایی مانند پیش بینی ، تیرها ، تخته نما ، نمای جانبی ، سقف چوبی ، عرشه و مبلمان فضای باز را ترجیح می دهند.

و در حالی که زنبورهای نجار معمولاً به اندازه موریانه ها آسیب نمی رسانند ، می توانند آسیب های ظاهری و ساختاری ایجاد کنند ، پاتر توضیح می دهد:

زنبورهای نجار زن تونل های جدیدی را روی چوب حفر می کنند تا تخم بگذارند یا از تخته های قدیمی بزرگ شده و استفاده مجدد شود. وقتی تکه های چوب سال به سال مورد حمله قرار می گیرند ، خسارت قابل توجهی رخ می دهد. سوراخ های روی سطح چوبی نیز نفوذ رطوبت ، پوسیدگی و پوسیدگی را تسهیل می کند.

در بیشتر موارد ، زنبورهای نجار طرفدار چوب رنگ شده نیستند. آره رنگ آمیزی تمام سطوح چوبی ناتمام در خانه شما می تواند اجازه ندهید آنها در وهله اول لانه بسازند.

چگونه می توان با خیال راحت نجارهای زنبور عسل را از بین برد

اگر زنبورهای نجار خانه شما را ساخته اند ، چندین راه برای تشویق آنها به حرکت بدون آسیب رساندن به گرده افشان های کوچک وجود دارد. در اینجا چند مورد در آن گنجانده شده است مقاله جولیا ریتنبرگ در Popular Science:

  1. یک قطره روغن بادام یا مرکبات را در لانه زنبورها بکار ببرید – نجاران ، نیک هافلی ، زنبوردار در زنبورستان آستور در کوئینز ، نیویورک ، به Popular Science گفت. آنها طرفداران این عطرها نیستند و احتمالاً می خواهند جابجا شوند و جای دیگری برای لانه سازی در جای دیگری پیدا کنند. پس از برداشتن ، سوراخ ها را با بتونه چوبی یا پشم فولاد پر کنید.
  2. چند زنگ را آویزان کنید. به گفته هوفلی ، زنبورهای نجار از صدای خود متنفر هستند ، بنابراین یک موشک دائمی می تواند رانندگی کند آنها را دور کنیدبه
  3. چند تکه چوب فرسوده و ناتمام بگذارید که دیگر نیازی به بیرون ندارید – اما به اندازه کافی دور از خانه خود – تا به زنبورهای نجار مسکن جایگزین بدهید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes