[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه علائم ADHD را در دختران تشخیص دهیم

عکس: منبع تغذیه (شاتر استوک)

اختلال بیش فعالی و نقص توجه بیشتر به عنوان ADHD شناخته می شود، نوعی اختلال است که در آن عدم درمان می تواند تعدادی اثر مادام العمر داشته باشد. معمولاً وقتی افراد به ADHD فکر می کنند ، به یاد پسر کوچکی می افتند که نمی تواند آرام بنشیند. با این حال، علائم ADHD اغلب در دختران بسیار متفاوت به نظر می رسداین بدان معناست که سالها می گذرد –اگر نه یک عمر –بدون دریافت تشخیص یا درمان.

وی گفت: “اگر منظور شما از ADHD پسری بیش فعال و بی قرار باشد ، پس بسیاری از دختران زیر رادار شما پرواز خواهند کرد.” آری تاکمن، روانشناس و نویسنده کتاب استراتژی های موفقیت برای بزرگسالان مبتلا به ADHD.

تصور می شود که تمایل به نادیده گرفتن دختران مبتلا به ADHD به دلیل تصور غلط در مورد اینکه علائم چگونه است ، و همچنین فشارهای اجتماعی است که اغلب دختران را به کار اضافی برای متناسب کردن سوق می دهد.

وی گفت: “آنها مشكلی ایجاد نمی كنند ، كلاس را مختل نمی كنند ، بنابراین معلمان به آن توجه نمی كنند.” تری متلن، روان درمانگر و نویسنده کتاب نکات زنده ماندن برای زنان مبتلا به ADHD. “از طرف دیگر ، پسران هستند و معلم متوجه می شود.”

تشخیص از دست رفته نیز با این واقعیت پیچیده است که افراد مبتلا به ADHD درمان نشده اغلب دچار مشکلات ثانویه می شوند ، مانند اضطراب و افسردگی و همچنین اختلالات خوردن و سو substance مصرف مواد. این امر معمولاً پزشكانی را كه نمی دانند چگونه به دنبال ADHD به عنوان دلیل اصلی آن باشند ، گیج می كند.

متلن گفت: “انجام این مسئله می تواند ظرافت زیادی از طرف یك پزشك طول بكشد.”

ADHD به دلیل پایین بودن سطح دوپامین

تصور می شود که ADHD به دلیل کم بودن میزان انتقال دهنده عصبی دوپامین و همچنین نوراپی نفرین و سروتونین باشد. کودکان مبتلا به ADHD دائما به دنبال تحریک به عنوان راهی برای اصلاح این نقص ها هستند.

وی گفت: کودکان مبتلا به ADHD به دنبال دوپامین هستند زیرا مغز آنها آنچه را که نیاز دارند تولید نمی کند. ایلین تیلور-کلاوس، که مدیرعامل ImpactParents.com و نویسنده کتاب است راهنمای اصلی برای تربیت کودکان پیچیده مبتلا به ADHD ، اضطراب و دیگران.

این به نوبه خود به طیف گسترده ای از مشکلات منجر می شود ، مانند مشکل در تمرکز ، پیروی از دستورالعمل ها ، مشکلات بین فردی به دلیل از دست دادن نشانه های اجتماعی ، یا مشارکت در رفتارهای پرخطر یا اعتیاد آور.

اینکه چگونه به نظر می رسد متفاوت باشد به عنوان مثال ، ADHD ممکن است مانند پسر کوچکی به نظر برسد که دائماً در حرکت است و همیشه به دنبال چیز جدیدی است. ممکن است به این شکل باشد یک دختر کوچک که نمی تواند صحبت را متوقف کند و همیشه به عنوان دستیار معلم داوطلب است ، به عنوان راهی برای توانایی حرکت بدون مشکل. اوهr ممکن است به این شکل باشد دختر کوچکی که به پنجره خیره شده ، در دنیای خیالی خودش گم شده است و که به نظر نمی رسد در کلاس بتوانند توجه کنند.

سه زیرگروه ADHD

سه نوع اصلی ADHD وجود دارد: بیش فعال-تکانشی ، بی توجه و ترکیب شده. برای تشخیص رسمی کودک باید تعداد مشخصی را نشان دهد علائم –و باید آنقدر سنگین باشند که به تنظیمات متعدد آسیب برسانند.

نوع اول ، بیش فعالی-بیش فعالی-تکانشی، نوع کلیشه ای تر است. کودکان مبتلا به این نوع ADHD علائمی مانند لرزش مداوم ، تشنج ، دویدن ، و کوهنوردی در زمانهای نامناسب ، غالباً در حالت نشسته بلند شدن ، مشکل در بازی بی صدا ، برتریخاکستری صحبت كردن، یا خارج از نظم صحبت می کنند اینها بچه هایی هستند که آنها همیشه در حال حرکت هستند.

ماتلن گفت: “دخترانی که بیش فعالی- تکانشی دارند تمایل دارند مانند پچ پچ رفتار کنند.” “آنها می توانند با کودک کنار خود بیش از حد صحبت کنند وقتی قرار است ساکت باشند اما هنوز دلشان برای آنها تنگ شده است زیرا اکثر متخصصان بهداشت روان نمی دانند که این می تواند نشانه ای از ADHD برای یک دختر بیش فعال باشد. ”

نوع دوم ، بیش فعالی-بی توجهی، از بیرون کاملاً متفاوت به نظر می رسد ، زیرا علائم مربوط به اضطراب درونی است و نه به اضطراب جسمی که در نوع بیش فعالی-تکانشی مشاهده شده است. کودکان مبتلا به بیش فعالی توجه بیش از حد در توجه به جزئیات مشکل دارند ، اغلب مرتکب اشتباهات بی احتیاطی می شوند ، توجه به آنها دشوار است و انجام وظایف خود را انجام می دهند ، با گوش دادن مبارزه می کنند و دستورالعمل ها را دنبال می کنند و منحرف ، فراموشکار و بی نظم

ماتلن گفت: “این دختران زندگی درونی بسیار غنی دارند.” “آنها می توانند در ذهن خود شعر بنویسند ، مشکلات علمی را حل کنند ، اما به حرف معلم گوش نمی دهند.”

نوع سوم آن است همراه با ADHD، و آن معمولترین نوع تشخیص داده شده است. کودکان مبتلا به این نوع ADHD علائم کم توجهی را نیز نشان می دهند و نوع بیش فعال-تکانشی.

به دنبال نشانه های مبارزه و شکاف در موفقیت باشید

ویژگی کلاسیک ADHD تفاوت بین آنچه کودک به دست می آورد و آنچه که قادر به انجام آن است و همچنین مبارزاتی که به طور کامل توانایی های او را نشان نمی دهد ، است. بیشتر این به دلیل چقدر سخت تر باید کار کنند فقط برای غرق کردن حواس پرتی و تمرکز بر روی کار است.

تیلور-کلاوس گفت: “وقتی از شما خواسته می شود روی کلاس تمرکز کنید ، به این معنی است که شما باید بفهمید که چه چیزهایی مهم است که باید به آنها توجه کنید و چه چیزهایی نه.” “شما باید آنچه مهم است را بفهمید ، سپس باید به آنچه مهم است توجه کنید ، سپس باید توجه خود را ادامه دهید ، هنگام ظهور از حواس پرتی جلوگیری کنید ، و سپس باید بدانید که چه زمانی باید توجه را متوقف کنید و توجه خود را معطوف کنید به چیز دیگری ”

برای کودکان مبتلا به ADHD ، این بسیار دشوارتر از همسالان آنها است. اگر کودک وقتی می خواهد حرکت کند تمام انرژی خود را صرف نشستن می کند یا به جای خواب دیدن توجه می کند ، آنها انرژی بسیار کمتری برای انجام کارهای دیگر دارند.

همچنین احتمال دارد در طول درس جزئیات مهم را از دست بدهند ، که باعث می شود عقب بمانند ، حتی اگر توانایی درک و انجام کار را داشته باشند. این امر اغلب به صورت از دست دادن تکالیف ، نمرات کم آزمون و ضعف در خواندن به دلیل عدم توانایی در تمرکز بر وظایف.

برای دختران ، آنها اغلب هستند شما بیشتر تمایل دارید که کارهای اضافی انجام دهید تا سعی کنید آنچه را که ممکن است جبران کنید رهبری معلمان به فکر کردن که همه چیز خوب است ، بدون اینکه بفهمد چه درگیری هایی در پشت صحنه جریان دارد.

تاكمن گفت: “معلمان ممكن است ندانند ، اما مادر و پدر این را می دانند زیرا آنها می بینند كه این ماده ذوب می شود یا به آرامی و به طرز ناكارآمد و دردناك خرد می شود تا جایی كه به نقطه شکست می رسد.”

چگونه دختران علائم ADHD خود را درونی می کنند

در مورد ADHD در دختران ، یکی از بزرگترین تفاوتها این است که دختران به احتمال زیاد مبارزات خود را درونی می کنند. در حالی که پسری مبتلا به بیش فعالی می تواند با بازی کنار بیاید ، دختران تمایل دارند با روش های آرام تری که خود تخریبی دارند کنار بیایند.

تیلور-کلاوس گفت: “وقتی ما آن را از دست می دهیم ، برای دختران ، آنها در نهایت آن را به عهده خودشان می گیرند.” “آنها این مسئله را درونی می کنند که باید مشکلی با آنها پیش بیاید.” برای دختران که دیر تشخیص داده می شود ، شیوع بیشتری از مشکلات از جمله وجود دارد اختلالات خوردن ، بریدن ، افکار خودکشی ، تأمل و اعتیاد.

در مقایسه با پسران مبتلا به بیش فعالی ، دختران مبتلا به بیش فعالی به احتمال زیاد این کار را انجام می دهند مانند خودآزاری رفتار کندکه شامل برش یا سوزاندن است. آنها بیشتر احتمال دارد اقدام به خودکشی کنند. و میزان بالاتری از اضطراب و افسردگی دارند.

تشخیص و درمان بسیار مهم است

یکی از باورهای غلط در مورد ADHD این است که با رسیدن افراد به بزرگسالی این بیماری از بین می رود. این درست نیست. برای بسیاری ، ADHD یک شرط مادام العمر است –یکی که نیاز به درمان دارد ، که اغلب ترکیبی از دارو و درمان است.

به عنوان یک والدین ، ​​تهیه یک محیط حمایتی برای کودک در طول زندگی واقعاً مهم است که تحت درمان لازم قرار می گیرند و مهارت های لازم برای کنار آمدن را بیاموزید.

تیلور-کلاوس گفت: “اگر متوجه رفتاری هستید که کودک شما انجام می دهد و باعث بدتر شدن ، عصبانی شدن و ناامیدی شما می شود ، عصبانی نشوید ، کنجکاو شوید.” “اگر این کار را با فرض اینکه کودک شما تنبل ، بی ادب یا بی احترام است شروع کنید ، احتمالاً از دست خواهید داد که یک چالش اساسی وجود دارد که با آن دست و پنجه نرم می کند. کودکان معمولاً تنبل ، بی ادب و بی احترام نیستند. نه به قصد. ”

برای والدینی که در جستجوی ارزیابی برای کودک شما مردد هستند به دلیل هرگونه لکه ننگی بالقوه مرتبط با آداب و معاشرت ، تیلور-کلاوس از شما می خواهد که در مورد آن تجدید نظر کنید.

“اگر آنها تشخیص واقعی پیدا نکنند ، آنچه از مدرسه یا خود یا والدین دیگر می گیرند تشخیص اخلاقی” بد “یا” اشتباه “است.‘” او گفت.آنها بد یا اشتباه نیستند. تیهی می جنگی و آنها در زندگی خود به بزرگسالان نیاز دارند تا به آنها کمک کنند. ”

بنابراین ، مانند بزرگسالان ، اگر شک دارید که کودک شما ممکن است بیش فعالی داشته باشد ، این چنین است بسیار مهم است که ارزیابی شوند تا بتوانند به کمک مورد نیاز خود برسند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir