چگونه قبل از خراب کردن شهرت خود از شایعه پراکنی جلوگیری کنید


عکس سیاه و سفید پرنعمت به سبک پرتره یک زن که در گوش زن دیگری که متعجب به نظر می رسد نجوا می کند

عکس: بتمن (گتی ایماژ)

“خوب ، خوب ، خوب. اگر نه عواقب اعمال خودم. “این روزها این یک شوخی معمولی در توییتر و TikTok است و محبوبیت آن ناشی از جهانی بودن این احساس است. آیا همه ما با دوستان یا درام های دیگر در جنگ نبوده و لحظه ای وضوح را تجربه نکرده ایم ، آیا ناگهان متوجه شده ایم که آیا ما مسئول این هستیم؟ و اینکه دیر یا زود بقیه نیز این را درک خواهند کرد؟

همه غیبت می کنند. همه گهگاه دیگ را هم می زنند. این طبیعت انسان است ، اما می تواند مخرب نیز باشد ، به ویژه هنگامی که به صورت مخرب انجام شود. می توانید به دیگران صدمه بزنید و خودم. در اینجا نحوه جلوگیری از شایعه پراکنی – یا حداقل با وسواس خود مقابله کنید.

ابتدا خود را ببخش

چه بود نه ما فقط خودمان این کار را می کنیم ، خوب؟ شاید شما یک راز می گفتید یا یک دروغ کامل می گفتید و خود و دیگران را در آب داغ قرار می دادید ، اما یک شخص کاملاً شرور نیستید. شما فقط یک انسان هستید و مردم گاهی اوقات چنین رفتار می کنند.

کشیش راب دبلی لی ، متکلم عمومی و فعال در کارولینای شمالی می گوید: “من فکر می کنم زندگی در جنوب به معنای شایعه پراکنی است.” “ما همه می دانیم که گفتگو در مورد چه نوع موقعیتی در نظر گرفته می شود. شخصاً فکر می کنم این ریشه در ما دارد. از جهاتی ، حداقل در پایین ، می تواند بی ضرر باشد. درک ماهیت جنوب به این معناست که بدانید ما از طریق پرده های خود به چشمان خود نگاه می کنیم تا به پل پل خود بگوییم که روز بعد در خیابان چه اتفاقی می افتد. من نمی خواهم او را ایده آل کنم ، اما برای من همیشه او را به عنوان بخشی از مکالمه می شناسم. “

حتی اگر اهل جنوب نیستید ، احتمالاً شایعات بخشی از زندگی شما است ، اگر نه فرهنگ شما. اسپانیایی زبانان حتی کلمه ای برای شایعه پراکنی دارند: “شایعه پراکنی“در بسیاری از فرهنگ ها مهر شده است زیرا بخشی از تجربه بشری است. اگر مجبور شده اید مشاغل شخصی شخص دیگری را با جزئیات بگویید ، تنها نیستید و همچنین ورشکسته نشده اید.

یک زن از میشیگان که خواست نامش را مروارید اعلام کند ، گفت: “من صحبت کردم و هنوز هم این کار را انجام می دهم.” “من فکر می کنم شایعات یک امر طبیعی و بخشی از زندگی بشر است. من می گویم شایعه لزوماً بد نیست ، بلکه فقط چیزی است که درباره آن شایعه می کنید. “

بیایید در مورد آن صحبت کنیم.

تفاوت بین شایعات بی ضرر و مضر را بدانید

بنابراین کشیش لی فکر می کند که بسیاری از شایعات “بی ضرر” است و مروارید نیز موافق است. با این حال ، او اشاره می کند که استثنائاتی در این مورد وجود دارد ، بنابراین بخشش فقط تا زمانی که متوجه شوید در حال عبور از مرز هستید ادامه می یابد. پرل می گوید دوست دارد اخبار مربوط به زندگی خود را با مردم به اشتراک بگذارد و وقتی متوجه می شود که آنها از قبل خبرهایی را که او به آنها خواهد گفت ، می دانند ناامید می شود. او به رفتارهای اخیر دوست پسر سابق خود در شبکه های اجتماعی اشاره می کند (Lifehacker تعدادی از اسکرین شات ها را مرور کرد). او به طور جدی او و دوست پسر جدیدش را دنبال کرد به گونه ای که از شایعات به حمله مستقیم تبدیل شد. چی بود شایعات این بود که چگونه تصاویر و پیوندهای مربوط به تیراژ به سرعت در بین آشنایان مروارید پخش شد. وقتی او با مردم تماس گرفت تا از آنها بخواهد که به دقت همسر سابقش را نادیده بگیرند یا جلوی او را بگیرند ، آنها از قبل همه پیچیدگی های مخاطب را می دانستند ، یک نبرد یک طرفه که کاملاً شرم آور بود.

البته ، وقتی سابقش در مورد او پست عمومی می گذاشت ، مشکلات روابط گذشته آنها را با همه نشان می داد. بحث درباره اطلاعات در دسترس عموم خلاف قوانین نیست ، اما در اینجا باید از خود بپرسید که آیا چنین بهبود سیگنال بی ضرر است یا مضر. این یک قضاوت است و می تواند دشوار باشد. هر موقعیتی متفاوت است ، بنابراین فکر کنید شاید بهترین کار این باشد که با بحث نکردن در مورد زندگی شخصی افراد اشتباه کنید.

مروارید می گوید: “محدودیت هایی وجود دارد و مواردی وجود دارد که شما نباید بسته به اینکه چه چیزی است و چه چیزی نسبت به مردم حساس است ، به اشتراک بگذارید.” پیامدهای احتمالی قبل از اینکه چت گروهی خود را با سوالات شخصی یا داستانهای شرم آور دیگران منفجر کنید.

در شرایط دیگر ، کاملاً مشخص است که چه زمانی باید دهان خود را بسته نگه دارید و هیچ قضاوت مبهمی وجود ندارد. به عنوان مثال ، مروارید می گوید: “اگر کسی به شما مراجعه می کند ، این وظیفه شما نیست که به اشتراک بگذارید. این مال آنهاست. “

کشیش لی اعتراف می کند که او نیز مورد شایعات قرار گرفته است و آن را “طاقت فرسا” می داند ، نه به این دلیل که شایعات درست بوده است – نه ، او می گوید – بلکه به این دلیل است که از یک منبع ناآگاه نشأت گرفته است. وی گفت: “پیامدهای شوم تر شایعات معمولاً نشان می دهد که می تواند به افرادی که موضوع شایعات هستند آسیب برساند.” “به اعتقاد خودم ، در همه جا از کتاب خروج گرفته تا نامه پولس به افسسیان ، هشدار واقعی در برابر گسترش شایعات وجود دارد زیرا می تواند آسیب برساند.”

به یاد داشته باشید که احتمالاً همه حقایق را ندارید. افرادی که اسکرین شات های داستان سابق مروارید را به اشتراک گذاشتند ، طرف او را در داستان نداشتند ، اما زمانی که او موفق شد آن را به آنها بدهد – پس از برخورد با پیامدهای فوری به صورت خصوصی با سابقش – آنها قبلاً به آنجا آمده بودند نتیجه گیری تنها بر اساس نیمی از اطلاعات زمان هایی پیش می آید که چیزی می شنوید و هرگز از کل ماجرا مطلع شوید به خود یادآوری کنید که نیمه حقیقت و دروغ را ادامه نمی دهید.

شایعات نیز فقط به اشتراک گذاری اطلاعات نیست. این اطلاعات کنجکاو از دیگران یا پرسیدن س thatالاتی است که شما مشاغل ندارید. اگر شخص دیگری اطلاعات شخصی شما را از شخص ثالث پنهان کرد عصبانی نشوید. آنها را در موقعیت شایعه پراکنی یا شکستن اعتماد دیگران قرار ندهید. در عوض ، آرامش را در این واقعیت پیدا کنید که مخفیگاه مخفی یک طاق است و شایعه نمی کند. شمابه

چگونه چرخه شایعات را متوقف کنیم

لازم نیست صحبت از دیگران را متوقف کنید به طور کاملبه این واقع بینانه نیست و حتی سرگرم کننده نیست. با این حال ، خویشتنداری را رعایت کنید: وقتی در مورد کسی شایعه می شنوید ، به حالت روزنامه نگاری بروید. برای اطلاع از نسخه رویدادها با آنها تماس بگیرید. اگر از انجام این کار بسیار می ترسید یا خیلی جلوتر نگاه می کنید ، این نشانه خوبی است که نباید آنچه را که شنیده اید تکرار کنید. اگر نمی توانید در مورد آن با شخص مرکز داستان صحبت کنید ، نباید در مورد آن صحبت کنید آنها شخص دیگری

“من فکر می کنم کلید صداقت ، شفافیت و پذیرش اشتباه در صورت تماس با شما است. این منجر به تغییر مشخصی در گفتگو می شود. “

بگذارید من در کوچه بزرگوار خوب اینجا گمراه نشوم ، اما اجازه دهید به کتاب مقدس بپردازیم. ما این آهنگ را با نقل قولی از TikTok شروع کردیم ، اما با یک آهنگ از خود عیسی به پایان می رسانیم: “هر کاری که می خواهید مردم با شما انجام دهند ، با آنها انجام دهید.”

شما نمی خواهید کسب و کار شما در سراسر جهان گسترش یابد ، به ویژه از سوی افرادی که کل داستان را نمی دانند ، بنابراین این کار را با دیگران انجام ندهید. فقط با حقایق برخورد کنید. و این یک حقیقت برای شماست: انتقال اطلاعات تا حدی درست یا کاملاً نادرست می تواند به افراد دیگر آسیب برساند و آنها را خدشه دار کند. مال شما شهرت، آبرو. پس این کار را نکنید. بگذارید حرف بعدی که کسی پشت سر شما می گوید این باشد که شما یک دوست قابل اعتماد و نگهدارنده بزرگ اسرار هستید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes