[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه ماشین خود را بدون آب بشوییم (و چرا ممکن است بخواهید آن را در نظر بگیرید)

عکس: کورهان (Shutterstock)

این که آیا معمولاً اتومبیل خود (یا جیپ ، کامیون ، وانت و …) را در خانه خودتان می شویید یا آن را به کارواش می برید ، احتمالاً نمی توانید آن را هرچقدر که می خواهید انجام دهید. کار لباسشویی که خودتان انجام می دهید باعث صرفه جویی در هزینه می شود ، اما لزوماً در زمان صرفه جویی نمی کند-مخصوصاً وقتی همه شیلنگ ها را در نظر بگیرید.

بنابراین به دلایل مختلف – از جمله خشکسالی های مداوم و کمبود آب در مناطق خاصی از کشور – برخی از مردم شستن اتومبیل های خود را بدون آب انتخاب می کنند. اما آیا این برای ماشین شما مضر است؟ و آیا کار می کند؟ در اینجا چیزی است که باید بدانید.

نحوه شستن ماشین بدون آب

قبل از ورود به آن ، باید توجه داشته باشیم که اگر اتومبیل شما به طور کامل در گل ، خاک و / یا گرد و غبار غوطه ور شده است ، احتمالاً باید از آب استفاده کنید. اما برای شستشوی معمول تر ، ممکن است آب شما تمام شود. بنابراین این شامل چه مواردی می شود؟

به جای تنظیم معمول ، که شامل یک شلنگ ، یک سطل آب و یک محلول تمیز کننده است ، محصولات بدون آب کارواش از قبل مخلوط شده و به صورت اسپری تولید می شوند. ایده این است که محلول را روی قسمت هایی از ماشین که باید تمیز شوند اسپری کنید و سپس آنها را پاک کنید. بخش ها تمیز

که در مقاله در مورد Roadshow توسط CNET، برایان کولی – که استفاده کرد خود تکنیک بدون آب – راهنمایی هایی را ارائه می دهد:

  • از محصولات مناسب استفاده کنید: اسپری های بدون آب کارواش مانند اسپری های اتومبیل عمومی نیستند. کولی می نویسد: “شما به چیزی نیاز دارید که خاک را شل و روان کند تا به پوشش خودرو آسیب نرسانید یا از تلاش برای حذف خاک سرسخت ناامید نشوید.”
  • با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید: به گفته کولی ، آنها نه تنها فوق العاده نرم هستند ، بلکه ذرات را به سرعت جذب می کنند. از طرف دیگر ، حوله های آشپزخانه و کاغذ این روند را طولانی تر می کنند ، خیلی خوب کار نمی کنند و در نتیجه ممکن است شما را مجبور به مالیدن بیشتر از حد لازم کند ، به طور بالقوه مضر است. ماشینت را تمام کن
  • حوله مناسب: کولی می گوید علاوه بر نوع حوله ، تکنیک شما نیز مهم است. بنابراین یک تکنیک حوله خوب چگونه به نظر می رسد؟ او می نویسد: “شما می خواهید از یک الگوی پاک کننده استفاده کنید که هنگام ورق زدن یا تعویض حوله عبور نمی کند.”

آیا شستن ماشین بدون آب ایده خوبی است؟

مانند بیشتر چیزها ، بستگی دارد. اگر در جایی با کمبود آب زندگی می کنید یا سعی می کنید مصرف آب را صرف نظر از موقعیت مکانی کاهش دهید، کارواش بی رحم جامد است گزینه در بسیاری از شرایطبه

همانطور که قبلاً ذکر شد ، وسایل نقلیه واقعاً گرد و غبار / کثیف / گل آلود احتمالاً به مقداری آب نیاز دارند. اما برای مدت زمان منظم خاک و کثیفیبه گفته کولی ، کارواش بدون ماشین لباسشویی باید کار را انجام دهد. فقط مطمئن شوید که محصول تمیز کننده و حوله مناسب را خریداری کرده اید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir