چگونه مرورگرها را در ویندوز 11 تغییر دهیم حتی اگر آنها از شما نمی خواهند


تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: دانیل کنستانت (Shutterstock)

ویندوز 11 حمل می کند تازه سازی هیجان انگیز رابط کاربری در پلت فرم ، با یک نوار وظیفه محور ، پنجره هایی با گوشه های گرد و فقط یک طراحی مینیمالیستی کلی که باعث می شود این سیستم عامل در سال 2021 تعلق داشته باشد. با این حال ، این خبر خوبی نیست. معلوم شد که مایکروسافت موفق شد انتخاب مرورگر خود سخت تر می شود، به صورت تهاجمی Edge را به عنوان گزینه پیش فرض تنظیم می کند. به طور خلاصه ، فقط گیج کننده است.

انتخاب مرورگر در ویندوز 11 چه می شود؟

وقتی برای اولین بار پیوندی را پس از بارگیری مرورگر شخص ثالث در ویندوز 11 باز می کنید ، پنجره ای باز می شود که از شما می پرسد چگونه می خواهید آن پیوند را باز کنید (یعنی از کدام مرورگر می خواهید استفاده کنید). از آنجا که در ویندوز 10 یک پنجره بازشو نیز مشاهده می کنید ، ممکن است فکر کنید که این فرآیند دقیقاً یکسان عمل می کند – مرورگر مورد نظر خود را انتخاب کنید ، سپس روی “کلیک کنید”باشهبه ”

متأسفانه ، یک تفاوت اصلی وجود دارد: مگر اینکه به خاطر داشته باشید که روی گزینه آسان برای از دست دادن کلیک کنید. “همیشه از این برنامه استفاده کنید“گزینه، هر پیوند بعدی در Microsoft Edge باز می شودبه شما هرگز این پنجره بازشو را نخواهید دید ، حتی اگر سعی کنید از یک مرورگر منحصراً شخص ثالث استفاده کنید. بنابراین wکلاه می دهد؟

مایکروسافت کاملاً مخالف رقابت نیست ، زیرا tهنوز راهی برای تنظیم مثلاً Google Chrome به عنوان مرورگر وب پیش فرض وجود دارد … اما کار آسانی نیست. آنجا باید یک گزینه ساده برای گفتن “Windows ، لطفا همیشه باشید مطالبم را در Google Chrome باز کنم” اما مندر عوض ، در این مثال شما بی شما باید Chrome را به طور پیش فرض برای هر نوع پرونده مانند HTM ، HTML ، PDF ، SHTML ، SVG ، WEBP ، XHT ، XHTML ، FTP ، HTTP و HTTPS تنظیم کنید.

در اینجا نحوه انجام کارها در ویندوز 11 آمده است. به جای مشاهده این پنجره بازشو ، اکثر مرورگرهای وب از شما می خواهند که باز کنید برنامه های پیش فرض بخش از تنظیماتجایی که باید انتخاب کنید کدام مرورگر وب می خواهید برای هر نوع فایل فهرست شده استفاده کنید (البته پیش فرض برای هر کدام Microsoft Edge خواهد بود). برای اینکه خودتان به این صفحه تنظیمات برسید ، کافی است به این قسمت بروید تنظیمات> برنامه ها> برنامه های پیش فرضبه

لبه تست شد Firefox ، Chrome ، Opera ، Vivaldi و Brave با این “سیستم” جدید و فقط Firefox قادر بود همه این گزینه ها را به طور خودکار بدون نیاز به درخواست از شما برای آنها تغییر دهد. در همان قسمت ، The Verge نگرانی های تولید کنندگان مختلف مرورگرهای وب مانند Mozilla ، Vivaldi و Opera را در مورد مسیری که مایکروسافت با انتخاب مصرف کننده در پیش گرفته است ، برجسته می کند.

خیلی بد است ، زیرا اج – با وجود شهرتش – واقعاً چنین است مرورگر خوببه من فکر می کنم مایکروسافت فکر می کند تنها راهی که شما را در مورد این واقعیت متقاعد می کند این است که شما را مجبور به استفاده از آن کند. این یکی از راه های جذب کاربران در کشتی است ، اما مطمئناً احساس غارت می کند.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes