[ad_1]

تصویری برای مقاله ای با عنوان

عکس: اولیویه لو موال (شاتر استوک)

اگر در چند سال گذشته موفق شده اید بدون ملاقات با عزیزی که دفن شده است ، فرار کنید اطلاعات غلط یا اطلاعات غلط، خود را در میان افراد خوش شانس بشمارید. بیشتر ما انجام دادن داشتن این خویشاوند که در دنیای تئوری های توطئه آنلاین گم شده است یا توسط گردبادی از “اطلاعات” مسخره که حتی مبتنی بر علم یا واقعیت نیستند ، غرق شده است. اگر این پسر عموی دوم است که از این عروسی خانوادگی پنج سال پیش ندیده اید ، اوه خوب. اما اگر از آن شما باشد والدین، احتمالاً در جاده ای پر دست انداز سفر کرده اید.

یکی از این خوانندگان ناامید در شورای والدین با همین معضل می نویسد:

من یک مکالمه تلفنی با مادرم داشتم ، که برای پدر یا مادر مسن تکرار اطلاعات غلط خوانده شده در اینترنت ، یک کلیشه ناامیدکننده بود. هر زمان که اتفاق بیفتد ، من یک نبرد داخلی دارم ، زیرا سعی می کنم تصمیم بگیرم که کدام اطلاعات نسبتاً بی ضرر است و در واقع برای کدام موضوعات باید سردرد تلاش کنم تا توضیح دهم. (در این مورد ، من تصمیم گرفتم که با اطلاعات نادرست COVID مبارزه کنم ، اما این اتفاق اغلب می افتد به طوری که احساس می شود نبردی از دست رفته در برابر هر چیزی را که در فیس بوک خوانده ام وجود دارد.) مادرم پرستار بود ، بنابراین من انتظار دارم که او اطلاعات بیشتری کسب کند. – درمورد مسائل مربوط به پزشکی بهتر است ، اما زمان تغییر کرده است و هیچ یک از والدین من سواد رسانه ای ویژه ای ندارند که برای سال 2021 مناسب باشد. من برای والدینم احساس پدر و مادر می کنم و انتخاب جنگ برایم دشوار است. راهنمایی دارید؟

تشخیص اینکه باید در اینجا نبردهای خود را انتخاب کنید شروع خوبی است ، اما وقتی نتوانید در نبردها پیروز شوید مشکل شما را حل نمی کند. انجام دادن انتخاب کنید. بنابراین با روانشناس بالینی تماس گرفتم دکتر جانین دومینگز برای راهنمایی

اهداف خود را هنگام برخورد با اطلاعات نادرست بدانید

ابتدا باید اذعان کنیم که فقط به این دلیل که با کسی مخالف هستیم لزوماً به معنای آن نیست اشتباه. اگر در یک انتهای طیف سیاسی باشید و آنها در انتهای دیگر ، ممکن است دیدگاه های کاملاً ریشه ای و بنیادی متفاوتی در مورد نحوه کارکرد یک جامعه داشته باشید – و با این وجود هنوز هم نظرات نسبت به. تا حقایق.

“متأسفانه ، COVID و سیاست بهم پیوسته اند ، بنابراین من فکر می کنم فهمیدن اینکه هدف چیست دشوار است. [in these conversations] درست است ، “می گوید دومینگز.” من فقط اطمینان حاصل می کنم که آنها می دانند چه چیزی در اینترنت مورد احترام قرار می گیرد “این موضع سیاسی من است و اینکه چگونه درباره COVID فکر می کنم ، و آنچه شما به من گفتید مضحک است.”

اگر این تفاوت عمده ای از نظر سیاسی است و شما قبلاً با حالت تهوع این گفتگوها را انجام داده اید – و آنها همیشه به مشاجره یا احساس آزار می رسند – احتمالاً زمان آن است که آن را رد کنید ، با این فرض که می خواهید با آنها در ارتباط باشید. مردم این روزها دقیقاً به چشم اندازهای جدید باز نیستند.

اما اگر هدف شما واقعاً کمک به آنها برای شناسایی بهتر منابع معتبر رسانه ای با گزارش علمی است ، راهی برای پیشبرد این کار وجود دارد.

دست از تلاش برای آموزش سواد رسانه ای بردارید

هر غریزه ای در شما فریاد می زند که به والدین شما یاد می دهد چگونه سواد رسانه ای خود را بهبود ببخشند – به ویژه با مادر خود ، زیرا این امر به برخی از جنبه های پزشکی COVID مربوط می شود ، که همانطور که شما اشاره کردید ، زمینه ای است که وی با آن تجربه حرفه ای دارد. اما شما همچنین می گویید که احساس می کنید انگار “والدین خود را تربیت می کنید” ، این به نظر من می رسد که انگار در تلاش هستید آنها را در این زمینه آموزش دهید. من می فهمم – نه تنها ناامیدکننده است ، بلکه احتمالاً کمی ترسناک است که فردی که به عنوان پرستار کار می کرد درباره اطلاعات غلط پزشکی که در فیس بوک جمع کرده صحبت کند. اما شما باید با این واکنش غریزی مبارزه کنید.

پسرم فقط 10 سال دارد ، بنابراین من تجربه یک پسر بزرگسال را نداشته ام تا بتوانم آنچه را که در “اخبار” خوانده ام (به خصوص در مورد حرفه ای که حرفه خود را به آن اختصاص داده ام) اصلاح کنم. اما تصور می کنم که تلاش برای چنین کاری صریح و صریح برای او بسیار کارساز نیست. تا زمانی که او در سن شما باشد و من مادر شما باشم ، بیش از آنچه که هستم پشت سر او تجربه زندگی زندگی خواهم داشت و از آنچه خوانده ام آگاه هستم ، بسیار از شما متشکرم. (استثنا مربوط به هر چیزی است که به فناوری مربوط شود ؛ من روی آن حساب کرده ام تا یکی از این روزها بتوانم به تلویزیون کمک کنم.)

در عوض ، دومینگز پیشنهاد می کند ، شما باید داشته باشید گفتگو. و این مکالمه باید شامل تبادل اطلاعات باشد – نه اینکه فقط به او بگویید که برای یافتن حقایق کجا برود. از او بخواهید مقالاتی را که خوانده برای شما ارسال کند. می توانید از او برای به اشتراک گذاشتن موضوع با شما تشکر کنید و به او بگویید که در مورد یک موضوع خوانده اید و نتیجه دیگری گرفته اید و دوست دارید این موضوع را با او در میان بگذارید. سپس می توانید در مورد چرایی تفاوت دو دیدگاه و هر کار اضافی دیگری که برای تأیید حقایق اطلاعات انجام می دهید ، بحث کنید.

وی گفت: “در مورد این نوع بحث در مورد اطلاعات و اخبار ، من فکر می کنم اگر بخواهید دیدگاه شخص دیگری را ببینید ، این بازتر است.” “و اینگونه است که شما در برابر آنها گشوده می شوید ، بنابراین امیدواریم که آنها دیدگاه شما را ببینند.”

ممکن است مفید باشد که والدین خود را بیشتر با کنجکاوی در مورد آنچه شنیده اند یا خوانده اند ، نزدیک کنید و نه اینکه این کار را به عنوان مأموریتی برای آموزش مجدد آنها مشاهده کنید.

آیا این کار می کند؟ خوب ، این احتمالاً آنها را به واقعیت کاملاً مبتنی بر واقعیت شما باز نخواهد گرداند ، اما می تواند به آنها کمک کند شروع به شناسایی بهتر نحوه ارائه “واقعیت ها” به روش های مختلف کنند ، بنابراین مهارتهای انتقادی آنها را تیزتر می کند. اگر هیچ چیز دیگری نیست ، شما بهترین اطلاعات ممکن را به آنها خواهید داد – این به آنها بستگی دارد که آیا اجازه می دهند این اطلاعات غرق شود.

وقتی با نبردی روبرو می شوید ، تصمیم می گیرید که نمی خواهید انتخاب کنید (دروغهای کاملاً بی ضرر و نیمه حقیقت در مورد این چیزها) ، من دوباره کنجکاو می شوم و از مکالمه بیرون می پردم ، “اوه ، واقعاً؟ هوم ، این با آنچه من خوانده ام متفاوت است ، اما من می دانم که تمایل داریم پست های مختلف را بخوانیم. اوه ، صحبت از آن بود ، روز دیگر من این پروفایل عالی آن نویسنده را که دوستش داری خواندم … “


آیا معضل والدین دارید که با آن دست و پنجه نرم می کنید؟ سوالات خود را با “نکات مربوط به والدین” در موضوع به آدرس mwalbert@lifehacker.com ارسال کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir