چگونه می توانید از ترک عسل (و سایر ادویه جات ترشی جات) جلوگیری کنید


تصویر مقاله ای با عنوان چگونه از عسل خود (و سایر ادویه جات) در برابر ایجاد آشفتگی چسبناک محافظت کنید

عکس: کلر لاور

تا آنجا که می توانم بگویم ، نشت چسبنده هرگز خوشایند نیست و به ویژه نامطلوب است من کمد دیواری ، که به تند بودن معروف استو-محدوده (این درست نیست) اما برخی از بطری های مواد غلیظ و چسبناک و ادویه جات ترشی جات بهتر است وارونه ذخیره شوند ، که احتمال نشت را افزایش می دهد ، بنابراین بهتر است نوعی سیستم کاهش آشفتگی وجود داشته باشد.

من اغلب بطری های عسل و آگاو را در یک ظرف می ریزم رامکین یا یک کاسه کوچک برای جلوگیری از تجمع عسل در کمدهایم ، اما من فقط تعداد زیادی رمکینی و کاسه کوچک دارم و برای چیزهای دیگر (مانند کرم برولی و نگه داشتن ترشی برای تخته پنیر) به آنها نیاز دارم. برای من (و شاید شما) موفق باشید ، کیتچن راه حل دیگری وجود دارد – به جای آن از قالب کیک استفاده کنید:

به هر ادویه ای که تمایل به چسباندن به داخل دارد استراحت دهید سینی های کاپ کیک. آنها به راحتی قطره می گیرند و مهمتر از همه ، آشفتگی را در داخل نگه می دارند. و اگر لنت ها کثیف شدند ، فقط آنها را دور بیندازید و پدهای جدید جایگزین کنید! توجه داشته باشید: آنهایی که از فویل ساخته شده اند حتی بیشتر دوام می آورد و حتی بهتر از هر چیز شلوغی را در بر می گیرد.

کاغذهای فویل می توانند کمی بیشتر دوام بیاورند ، اما کاغذها را می توان کمپوست کرد و اگر سعی کنید از ریختن کمی کثیف جلوگیری کنید ، همیشه می توانید دو برابر کنید.

علاوه بر عسل و دیگر شربت های چسبناک ، می توانید سینی های کاپ کیک را زیر ادویه هایی که در یخچال نگهداری می کنید قرار دهید ، مانند بطری های سس گوجه فرنگی ، سس تند یا هر چیز دیگری که تمایل به ریختن ، قطره قطره شدن یا قطره قطره شدن روی دیوار بطری ها دارد. (حتی اگر برعکس ذخیره نشود ، بطری های سس داغ راهی برای پوشش کامل خود با دریبل دارند.)

چه از رامکین قابل شستشو استفاده می کنید و چه از قالب کیک یکبار مصرف (یا کمپوست) ، حتماً هر از گاهی کثیفی ها را بشویید یا دور بیندازید. (مگر اینکه مورچه بخواهید ، زیرا قطعاً مورچه ها به این طریق می آیند.)


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی با بسته بندی اصولی در تهران |44282757|