[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه از عسل خود (و سایر ادویه جات) در برابر ایجاد آشفتگی چسبناک محافظت کنید

عکس: کلر لاور

تا آنجا که می توانم بگویم ، نشت چسبنده هرگز خوشایند نیست و به ویژه نامطلوب است من کمد دیواری ، که به تند بودن معروف استو-محدوده (این درست نیست) اما برخی از بطری های مواد غلیظ و چسبناک و ادویه جات ترشی جات بهتر است وارونه ذخیره شوند ، که احتمال نشت را افزایش می دهد ، بنابراین بهتر است نوعی سیستم کاهش آشفتگی وجود داشته باشد.

من اغلب بطری های عسل و آگاو را در یک ظرف می ریزم رامکین یا یک کاسه کوچک برای جلوگیری از تجمع عسل در کمدهایم ، اما من فقط تعداد زیادی رمکینی و کاسه کوچک دارم و برای چیزهای دیگر (مانند کرم برولی و نگه داشتن ترشی برای تخته پنیر) به آنها نیاز دارم. برای من (و شاید شما) موفق باشید ، کیتچن راه حل دیگری وجود دارد – به جای آن از قالب کیک استفاده کنید:

به هر ادویه ای که تمایل به چسباندن به داخل دارد استراحت دهید سینی های کاپ کیک. آنها به راحتی قطره می گیرند و مهمتر از همه ، آشفتگی را در داخل نگه می دارند. و اگر لنت ها کثیف شدند ، فقط آنها را دور بیندازید و پدهای جدید جایگزین کنید! توجه داشته باشید: آنهایی که از فویل ساخته شده اند حتی بیشتر دوام می آورد و حتی بهتر از هر چیز شلوغی را در بر می گیرد.

کاغذهای فویل می توانند کمی بیشتر دوام بیاورند ، اما کاغذها را می توان کمپوست کرد و اگر سعی کنید از ریختن کمی کثیف جلوگیری کنید ، همیشه می توانید دو برابر کنید.

علاوه بر عسل و دیگر شربت های چسبناک ، می توانید سینی های کاپ کیک را زیر ادویه هایی که در یخچال نگهداری می کنید قرار دهید ، مانند بطری های سس گوجه فرنگی ، سس تند یا هر چیز دیگری که تمایل به ریختن ، قطره قطره شدن یا قطره قطره شدن روی دیوار بطری ها دارد. (حتی اگر برعکس ذخیره نشود ، بطری های سس داغ راهی برای پوشش کامل خود با دریبل دارند.)

چه از رامکین قابل شستشو استفاده می کنید و چه از قالب کیک یکبار مصرف (یا کمپوست) ، حتماً هر از گاهی کثیفی ها را بشویید یا دور بیندازید. (مگر اینکه مورچه بخواهید ، زیرا قطعاً مورچه ها به این طریق می آیند.)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir