[ad_1]

زنی که تلفن را در کنار لپ تاپ و روتر شبکه نشسته است

عکس: کریستین گوتو (Shutterstock)

هر بار که در خانه مهمان دارید، آنها احتمالاً رمز وای فای را قبل از هر چیز می خواهند. می توانید مسیر کافه محلی را بروید و نام و رمز عبور wifi را روی دیوار دریافت کنید ، یا همچنان این اطلاعات را به صورت دستی به اشتراک بگذارید تا زمانی که آنها را به یاد بیاورید. یا شما می توانید با به اشتراک گذاشتن جزئیات ورود به سیستم به طور مستقیم با استفاده از هر دستگاه یا پلتفرم ، این روند را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. Wما به شما نشان می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

نحوه اشتراک گذرواژه های wifi در iPhone و iPad

اگر گذرواژه هایی را با افرادی که دستگاه های دیگر اپل دارند به اشتراک بگذارید ، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. فقط ممن مطمئن هستم iPhone یا iPad شما به آخرین نسخه iOS یا iPadOS به روز شده است. همچنین، مطمئن شوید که در دستگاه خود به سیستم iCloud وارد شده اید. (با رفتن به این قسمت می توانید این کار را انجام دهید تنظیمات؛ اگر نام خود را در بالا مشاهده کردید ، کار شما تمام شده است.) آخرین مرحله آماده سازی نیاز به اطمینان دارید شناسه اپل شخص دیگر در دفترچه آدرس شما ثبت شده است.

پس از اتمام کار ، قفل iPhone یا iPad خود را که قبلاً باید به شبکه محلی شما متصل باشد ، باز کنید. آsk friend برای انتخاب نام صحیح شبکه wifi روی دستگاه Apple آنها. اکنون یک پنجره بازشو مشاهده خواهید کرد مال شما آیفون یا آیپد می پرسید آیا می خواهید رمز وای فای خود را با دوست خود به اشتراک بگذارید. ضربه زدن اشتراک گذرواژه و همه چیز آماده است

این کار تا زمانی که به شبکه Wi-Fi متصل شده اید و سعی می کنید آن را به اشتراک بگذارید و دستگاه های دوست شما نزدیک iPhone یا iPad شما هستند ، کار می کند.

اگر می خواهید رمز وای فای خود را با افرادی به اشتراک بگذارید که انجام ندهید اگر دستگاه های Apple دارید ، باید به روش های دستی بیشتری متوسل شوید.

نحوه اشتراک گذرواژه های wifi در Mac

اشتراک گذرواژه های wifi از مک شما بسیار آسان است ، دوباره با سایر دستگاه های اپل به اشتراک بگذارید مراحل آماده سازی همان مراحل ذکر شده برای iPhone و iPad است – به سیستم iCloud وارد شوید ، مطمئن شوید همه افرادی که اطلاعات را با آنها به اشتراک می گذارید به روز شده اند به آخرین نسخه iOS یا iPadOSو Apple ID دوستان خود را به برنامه مخاطبین اضافه کنید.

پس از مراقبت از این موارد ، فقط به شبکه wifi متصل شوید و از دوستان خود بخواهید که همین کار را انجام دهند. Mac شما یک پنجره بازشو نمایش می دهد که از شما می خواهد رمز ورود wifi را به اشتراک بگذارید. کلیک عنوان. دستگاه دوست شما به طور خودکار به شبکه wifi متصل می شود.

هشدار: این عملکرد تنها در صورتی کار می کند که macOS High Sierra (10.13) یا a دارید نسخه جدیدتر بر روی مک شما نصب شده است. با کلیک کردن می توانید این مورد را بررسی کنید لوگوی اپل در گوشه سمت چپ بالای میز کامپیوتر شما و انتخاب برای این مک.

برای دستگاه های غیر اپل ، در صورت استفاده از Mac ، باید رمز عبور ذخیره شده را به صورت دستی به اشتراک بگذارید. برای یافتن گذرواژه های wifi ذخیره شده در Mac ، می توانید آن را باز کنید دسترسی به جاکلیدی برنامه (که از قبل در Mac شما بارگیری شده است). انتخاب کنید iCloud در پنجره سمت چپ ، و سپس کلیک کنید رمزهای عبور در سمت راست ، درست در زیر Keychain Access. برای جستجوی نام شبکه وای فای خود می توانید از کادر جستجو در گوشه سمت راست بالا استفاده کنید.

وقتی شبکه wifi را پیدا کردید ، روی آن کلیک راست کنید و انتخاب کنید رمز عبور را در کلیپ بورد کپی کنید. سپس می توانید آن را به سرعت برای دوستان خود ارسال کنید.

نحوه اشتراک گذرواژه های wifi از Android

تا زمانی که یک تلفن Android با Android 10 یا بالاتر دارید ، می توانید یک کد QR ایجاد کنید تا سریع رمز عبور wifi خود را به اشتراک بگذارید. فقط برو به تنظیمات> شبکه و اینترنت> Wifi و ضربه بزنید نماد چرخ دنده به نام شبکه wifi که به آن متصل هستید. بازدید عنوانکه دارای نماد کد QR نیز می باشد ، رمز عبور خود را وارد کرده و کد QR را روی صفحه مشاهده خواهید کرد.

از دوستان خود بخواهید تا این کد را در تلفن خود اسکن کنند تا به شبکه wifi شما متصل شود. اکثر تلفن های اندرویدی دارای برنامه Google Lens هستند که می توانند کدهای QR را اسکن کرده و به سرعت باز کنند. اگر آیفون دارید می توانید برنامه Camera را باز کرده و کد QR را برای اتصال اسکن کنید.

نحوه اشتراک گذرواژه های wifi از ویندوز

متأسفانه ویندوز 10 راهی برای به اشتراک گذاری سریع گذرواژه های wifi ندارد. بهتر است استفاده شوددستگاه دیگری برای به اشتراک گذاشتن سریع رمز عبور wifi خود برای یافتن گذرواژه های wifi ذخیره شده در ویندوز 10 ، به این قسمت بروید تنظیمات> شبکه و اینترنت> مرکز شبکه و اشتراک گذاری. کلیک پیوندها: نام شبکه و انتخاب کنید خواص بی سیم.

آخرین مرحله شامل کلیک کردن است امنیت بخش و بررسی نمایش کاراکترها جعبه زیر کلید امنیتی شبکه. شما می توانید رمز وای فای خود را در رایانه خود مشاهده کنید می تواند به صورت دستی آن را با کسانی که می خواهند از اتصال اینترنت شما استفاده کنند به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir