[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان چگونه می توان از بروز اشکال امنیتی جدید در ویندوز 10 و 11 جلوگیری کرد

آخرین نسخه های ویندوز آسیب پذیری امنیتی جدیدی را شناسایی کرده اند که هکرها می توانند برای نصب از راه دور برنامه ها ، سرقت داده ها و رمزهای عبور و حتی قفل کاربران از طریق رایانه ، از آن استفاده کنند. مایکروسافت می گوید همه نسخه های ویندوز جدیدتر از ویندوز 10 نسخه 1809 تحت تأثیر قرار گرفته اند ، از جمله نسخه بتا ویندوز 11.

مطابق با گزارش خطای مایکروسافت، این آسیب پذیری از “لیست های کنترل دسترسی بیش از حد مجاز (ACL) چندین پرونده سیستم ، از جمله پایگاه داده مدیریت حساب های امنیتی (SAM) ناشی می شود.” این اشکال با موفقیت مورد سو استفاده قرار نگرفت ، اما گزارش مایکروسافت هشدار می دهد که با توجه به شدت آسیب پذیری چنین حمله ای “احتمالاً” است. برای انجام حمله ، مهاجم نیاز به دسترسی مستقیم به رایانه شخص دارد – چه از نظر جسمی و چه با فریب دادن آنها برای بارگیری فایلهای بارگیری شده در بدافزار. هنگامی که هکر دسترسی پیدا کرد ، می تواند کنترل اداری کامل را بدست آورد و “برنامه ها را نصب کند. مشاهده ، تغییر یا حذف داده ها ؛ یا حسابهای جدید با حقوق کامل کاربر ایجاد کنید. “

ظاهراً مایکروسافت در به روزرسانی های امنیتی آینده برای ویندوز 10 و 11 این مشکل را برطرف خواهد کرد ، اما کاربران باید تا آن زمان مراقب باشند. امنیت داده های قوی ، مانند کلیک نکردن روی پیوندهای ایمیل ناشناخته یا بارگیری فایل از وب سایت های طراحی شده و استفاده از برنامه های ضد بدافزار معتبر را تمرین کنید.

همچنین یک راه حل موقت وجود دارد که دسترسی به فایلهای آسیب پذیر سیستم را در رایانه شما محدود می کند. این از هکرها جلوگیری می کند ، اما بازیابی پرونده ها با استفاده از ویژگی بازیابی سیستم دشوارتر می شود – پس چرا به عنوان یک راه حل طولانی مدت کار نمی کنید. با این وجود ، ارزش این را دارد که آیا می خواهید کاملاً خود را در برابر نقض احتمالی امنیت محافظت کنید.

ابتدا باید دسترسی به “٪ windir٪ system32 پیکربندی پوشه سیستم

  1. از نوار وظیفه جستجو استفاده کنید PowerShell (توجه: همچنین می توانید این مراحل را در خط فرمان دنبال کنید.)
  2. کلیک راست Windows PowerShell از نتایج استفاده کنید و کلیک کنید “شروع به کار به عنوان مدیر.”
  3. در PowerShell ، دستور زیر را وارد کنید: icacls %windir%system32config*.* /inheritance:e
  4. مطبوعات وارد.

سپس باید نقاط بازیابی سیستم را حذف کنید. فراموش نکنید که این کار را انجام دهید بعد از دسترسی به ٪ windir٪ system32 پیکربندی.

  1. کلیک راست “کامپیوتر من” را از Windows File Explorer انتخاب کرده و انتخاب کنید “خصوصیات”
  2. کلیک “حفاظت از سیستم” از منوی سمت چپ
  3. برای علامت گذاری درایو هارد محلی خود کلیک کنید “دستگاه های موجود” لیست را کلیک کنید و سپس کلیک کنید “پیکربندی”.
  4. کلیک “حذف،” سپس “ادامه هید” برای تایید.

پس از حذف پشتیبان گیری های قدیمی ، در صورت تمایل می توانید یک نقطه بازیابی سیستم جدید ایجاد کنید: به برگه Security System برگردید ، دستگاه خود را برجسته کنید و سپس کلیک کنید “ايجاد كردن”. شرح نقطه بازیابی را اضافه کنید (مانند تاریخ و زمان) ، و سپس کلیک کنید “خوب است.”

[SlashGear]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir