[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه از شر Maskne خلاص شویم

عکس: جیحان نافیا زهری (شاتر استوک)

آکنه بزرگسالان می مکد. و پوشاندن آن با ماسک مانند قرار دادن چادر روی آتشفشان است.

افزایش اخیر آکنه های صورت در طی همه گیری سکه محبوب “ماسک” است. استفاده از ماسک صورت لازم برای مدت طولانی برای بسیاری از افراد منجر به ایجاد لکه در نواحی تحت پوشش می شود. برای من ، پوشیدن چند دقیقه ماسک به من دستیابی به موفقیت می کند ، که باعث می شود هرگز نمی خواهم خانه ام را ترک کنم.. مشکل فقط هنگام راه رفتن یا دویدن چند برابر می شود. تیعرق مخلوط با نفس گرم زیر ماسک پارچه ای همه چیز را بدتر می کند. وی می گوید: “ماسک ها به گرما ، مالش و مسدود شدن پوست نیاز دارند و اگر با محیط مرطوب ناشی از تنفس ، گفتگو یا تعریق ترکیب شوند ، این یک دستورالعمل برای دستیابی به موفقیت است.” هری تائو، MD ، FAAD ، درماتولجستیک برای تعطیلات لینددانشگاه (به نقل از وب سایت آنها). و این فقط در مورد پوچی نیست: الفcne ناراحت کننده است ، حتی دردناک است.

در اینجا چند روش برای درمان ماسک و جلوگیری از آن آورده شده است تا بتوانیم ماسک خود را بدون ناراحتی و نگرانی استفاده کنیم.

ماسک های خود را مرتبا بشویید

بسیاری از ما داریم قربانی یک ماسک بیش از حد استفاده شده و کمی کثیف است. اگر به جای فرم پزشکی یکبار مصرف از ماسک قابل استفاده مجدد استفاده می کنید ، آن را مرتباً با آب و صابون بشویید. که در اخیر جدید یورک مقاله تایمز، استادیار پوست در دانشگاه تمپل دکتر کاندریس هیت توصیه می کند “شما باید مانند لباس زیر با آن رفتار کنید و مرتباً آن را بشویید.” اگر پوست حساسی به خصوص روی صورت خود دارید از یک صابون ملایم یا شامپوی کودک استفاده کنید.

صورت خود را لمس نکنید

ترک این عادت دشوار است ، اما مهمترین آن است. قطعاً وقتی بیرون هستید صورت خود را لمس نکنید ، اما حتی وقتی در خانه ایمن هستید ، آن دست ها را دور نگه دارید. به خصوص هنگامی که نقص خارش داشته باشد یا اضطراب در اوج باشد ، بسیار دشوار است. لمس پوست ممکن است موفقیت را بدتر کرده و چرخه تحریک و عفونت را طولانی کند. اگر اشتیاق به لمس یا خراش غیرقابل تحمل است ، از پارچه تمیز برای پاک کردن محل استفاده کنید. یا برای مشغول نگه داشتن دست خود کار دیگری انجام دهید. بازی-دو ، کسی؟

صورت خود را تمیز کنید

مهم است که صورت خود را از تجمع باکتری ها و روغنی که هنگام پوشیدن ماسک ظاهر می شوند ، پاک کنید. اگرچه یافتن پاک کننده مناسب در واقع فقط سفری است که می توانید طی کنید ، اما با استفاده از پاک کننده گلاب نتیجه گرفتم. گلاب بود شناخته شده برای تسکین تحریک پوست و کاهش قرمزی. آب میسلار نیز ملایم و یک روش موثر برای تمیز کردن صورت بدون آب و صابون. این ماده بیشتر برای از بین بردن آرایش استفاده می شود ، اما یک روش عالی برای از بین بردن آلودگی و تجمع بدون نیاز به شستن کل صورت است. پس از استفاده از ماسک برای جلوگیری از پف کردن ، صورت خود را با مایسل و / یا گلاب پاک کنید. سعی کنید هر بار که ماسک خود را می زنید صورت خود را به طور کامل بشویید. آکادمی پوست آمریکا این را توصیه می کند „ال.شستشو را تا دو بار در روز و بعد از تعریق تقلید کنید. “ به خصوص اگر شما به طور مداوم ماسک بزنید و خاموش کنید ، این می تواند صورت شما را از روغن های طبیعی خود محروم کند ، که این مسئله منجر به یک مشکل کاملا متفاوت می شود.

مراقبت های معمول پوست خود را از دست ندهید

وقتی همه در خانه نشسته ایم ، روال عادی تنها چیزی است که می توانیم در این روزها کار کنیم. اگر هر شب با یک مراسم خاص صورت خود را ناز می کنید ، این کار را ادامه دهید. و در این حالت ، روال کار را به دو بار در روز افزایش دهید و یا اضافه کنید که یک مینی روتین در طول روز اضافه کنید تا ماسک خاموش باشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir