[ad_1]

از دست دادن والدین بسیار نزدیک به a است تجربه جهانی ، اما این بدان معنا نیست که هیچ یک از ما واقعاً آماده هستیم. هنگامی که این اتفاق برای همسرتان می افتد ، ممکن است در کمک به آنها برای غم و اندوه و کنار آمدن با آنها گم شوید ، اما این یکی از مسئولیت های شما به عنوان شریک زندگی است. در اینجا نحوه حضور شریکی که پدر و مادرش فوت کرده است ، وجود دارد.

بدانید که اندوه هر روز متفاوت به نظر می رسد

“مراحل” غم وجود دارد ، که توسط الیزابت کوبلر راس در سال 1969 مشخص شد: انکار ، عصبانیت ، چانه زنی ، افسردگی و پذیرش. کتابهای خودیاری اغلب نوعی از عبارت “اندوه خطی نیست” را بیان می کنند. روی هم رفته ، می توانید انتظار داشته باشید که همه اینها منجر به یک دوره گیج کننده از زمان شود زیرا شریک زندگی شما این مراحل را طی می کند ، گاهی اوقات چندین بار در روز.

بدانید که هر کاری انجام می دهند و مهم نیست چقدر واکنش نشان می دهند ، این طبیعی است. هیچ الگوی واحدی از اندوه وجود ندارد ، و پاسخ آنها به a مرگ والدین می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که با همه آنها آشنا نیستید. رابطه آنها با این والدین در دوران کودکی ، رابطه موجود آنها ، نحوه مرگ و وضعیت روحی آنها ممکن است در این زمینه نقش داشته باشد.به

حتی اگر اندوه آنها متفاوت از نحوه ابراز وجود شما باشد ، آن را بی اعتبار نکنید. هر روز بیدار شوید ، آماده دیدار با آنها در جایی که هستند ، و بدون قید و شرط از آنها حمایت کندبه آن سانو ، 25 ساله اهل نیویورک که مادرش در 13 سالگی درگذشت ، گفت: “من هنوز نمی دانم چگونه با آن برخورد کنم. من شوخی هایی می کنم که احتمالاً برای مردم ناخوشایند است ، اما این روش درمان من است. “

اگر شریک زندگی شما روشی را که شما آن را شرم آور یا ناخوشایند می دانید اتخاذ کرد ، ممکن است شوخی کنید یا جدا به نظر برسید.، به یاد داشته باشید که هیچ راه اشتباهی برای غصه خوردن وجود ندارد ، و وظیفه شماست که با او کنار بیایید و در صورت متوقف شدن رفتارهای ظاهراً بی تاثیر ، آنجا باشید.

برعکس ، اگر شریک زندگی شما در مرحله “عصبانیت” است ، تلاش ویژه ای انجام دهید تا در صورت حمله به او ، او را آزرده خاطر نکنید. اگر آنها در مرحله “افسردگی” هستند ، درک خود را نشان دهید و سعی نکنید آنها را مجبور به بازگشت به حالت عادی کنید. عادی که به آن عادت داشتند از بین رفت،، و تیهی باید یاد بگیرد که چگونه بدون این والد زندگی کند مهم نیست که آنها چه رابطه ای داشتند و این زمان زیادی را می طلبد.

انتظار داشته باشید شریک زندگی شما مدتی دور باشد. سانو به لایف هکر گفت مرگ مادرش “خلأ” ایجاد کرده است که او را از خودداری از کمک های شخصی ، از جمله دوست پسرهای احتمالی منع کرده است. او اضافه کرد که او اکنون در یک رابطه شاد است ، اما این کار زمان بر بود.

همه چیز به این دلیل برمی گردد که شما باید مایل به پیشرفت در طول زمان با آنها باشید و باید درک داشته باشید. به آنها توضیح دهید که تمام تلاش خود را می کنید تا بفهمید و بدانید که این کار برای آنها دشوار است. بارها و بارها توضیح دهید که در کنار آنها هستید و در این سفر با هم هستید.

صبر از همه مهمتر است

سانو می گوید بزرگترین توصیه او به هرکسی که بعد از فوت والدین به شریکش کمک می کند این است که “صبور باشید”.

او افزود: “صبر به معنای واقعی کلمه کلید حضور کسی است که در اندوه است.” “گاهی اوقات فقط می خواهم ساعت ها در ماشین بنشینم و در سکوت گریه کنم. گاهی اضطراب بر من غالب می شود. گاهی به دیدن دیگران با مادرانشان حسادت می کنم. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که “با ما صبور باشید”. جهنم را پشت سر گذاشتیم و برگشتیم. ممکن است به یک ثانیه ، یک دقیقه ، یک ساعت یا یک روز نیاز داشته باشیم ، اما باز می گردیم ، بنابراین لطفاً با ما صبور باشید و درک کنید که ما فقط یک انسان هستیم و نمی خواهیم بی ادب ، ساکت ، غمگین ، دیوانه یا هر چیز دیگری باشیم. . احساس می کنیم “

به حرف همسرتان گوش دهید

شریک شما ممکن است در مورد والدین مرده خود کاملاً سکوت کند ، یا آنها می توانند آنها را بزرگ کنند – بسیار. ممکن است به نظر برسد که مرگ تنها چیزی است که آنها در حال حاضر درباره آن صحبت می کنند. اگر چنین است ، خوب است. سعی کنید از موضوع خسته نشوید. شریک شما آسیب می بیند و به شما نیاز دارد که به حرف او گوش دهید. به یاد داشته باشید که روزی در این موقعیت قرار خواهید گرفت و می خواهید کسی به حرف شما گوش دهد.

مگان مک گلدریک ، 30 ساله اهل نیویورک که هر دو والدین خود را از دست داده و موسسه خیریه سالانه خود را تأسیس کرده است ، هشدار داد: “نمی توان گفت که چگونه یک شریک می تواند از شما حمایت کند ، زیرا همیشه آسان نیست که بدانید شخص در هنگام غم و اندوه به چه نوع حمایتی نیاز دارد.” کنسرت ، سرطان نمی تواند عشق را بکشد، به افتخار آنها “غم و اندوه خطی نیست ، که باعث می شود روند نگهداری به همان اندازه سنگین باشد. اما بهترین راه برای حضور یک شریک – یا حداقل آنچه که برای من و شریک من کار می کند – این است که با گوش دادن و احساس شروع کنید. وقتی شریک زندگی تان روز سختی دارد به حرف او گوش دهید ، یا حتی زمانی که آنها فقط می خواهند یک داستان 40 دقیقه ای در مورد یک دوست عزیز بگویند که هیچ ربطی به هیچ چیز ندارد. ”

اگر آنها علاقه مند به مشاوره هستند یا چیزی می گویند که زنگ خطر را در ذهن شما ایجاد می کند ، آنها را رد نکنید. این زمان بسیار سختی است و ممکن است آنها به وضوح فکر نکنند. شما باید مدتی یک لایه اضافی از عقلانیت را بپذیرید.

بگذار آنها هم گریه کنند. ممکن است طبیعی به نظر برسید که وارد شوید و سعی کنید آنها را بیرون بکشید ، اما اجازه دادن به آنها برای احساس و بیان حتی غم انگیزترین احساسات خود برای بهبود آنها حیاتی است. به هر طغیان احساسی به عنوان چیزی که باید متوقف شود نگاه نکنید. البته ، اگر آنها گریه می کنند ، برایشان بستنی تهیه کنید یا آنها را در آغوش بگیرید ، اما همه ترمزها را بر ندارید پایانبه آنها باید او را رها کنند.

ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که این کار را نکنند من می گویم چه احساسی داری باید بپرسی. از آنها بپرسید که چگونه با آنها کنار می آیند و به چه چیزی نیاز دارند ، چه بلافاصله پس از مرگ و چه در روزهایی که می تواند بسیار مشکل باشد ، مانند اولین تعطیلات خانوادگی بدون والدین یا روز تولد والدین. برخی از افراد به سختی می توانند آنچه را که نیاز دارند تجربه کنند ، بنابراین با یادآوری اینکه شما در کنار آنها هستید این قسمت را کمی ساده کنید.

دست به کار شوید

پس از مرگ والدین ، ​​شریک زندگی شما احتمالاً فرد ثابت آنها نخواهد بود. وعده های غذایی می تواند تجمع یابد. ممکن است پیام ها بی پاسخ بمانند. با مشارکت و سهولت انجام این کار ثابت کنید که در کنار آنها هستید. برای آنها غذا تمیز کنید ، تهیه کنید و برای آنها بیاورید و به عنوان مانعی بین آنها و افراد خوش فکر اما مهاجم عمل کنید.

آنها پیام ها و تماس های تلفنی زیادی دریافت خواهند کرد. بازگو کردن داستان افراد در سطوح مختلف دانش یا درک نمای مونتاژ شده طاقت فرسا است ، بنابراین اگر می توانید در صورت تمایل آنها را باز کنید ، تا آنجا که می توانید مداخله کنید. شما می توانید یک وکیل عالی برای آنها باشید ، اطمینان حاصل کنید که کلیشه ها و س curالات کنجکاو از بین نمی رود و خانه سالم باقی می ماند تا زمانی که معمولاً برای حفظ غم ، برنامه های تشییع جنازه و بهبودی صرف می کنند.

“این علائم را احساس کنید که ممکن است نیازی به مشاوره نداشته باشند ، یا” همه چیز آسان تر می شود. ” سرانجام ، فهمیدن اینکه چه زمانی به گوش نیاز دارند و چه زمانی به شما نیاز دارند که در اتاق دیگر بمانید ، راحت تر خواهد بود. مک گولدریک توصیه می کند: “گاهی اوقات یک نوشیدنی ضرری ندارد.”

غم و اندوه پس از متوقف شدن چرخیدن گل ها و گلدان های خاکسپاری متوقف نمی شود. این برای مدت طولانی دشوار خواهد بود و درد هرگز از بین نمی رود. شما به عنوان شریک یک فرد داغدار ، همیشه به نوعی وظیفه خواهید بود ، بنابراین برای مسافت های طولانی آماده شوید.

سانو می گوید: “داشتن دوست پسر در حال حاضر در سالگردها ، تولدها یا روزهای سخت عموماً کمک بزرگی است زیرا ما فعالیت هایی را انجام می دهیم تا ذهن خود را مشغول کنیم.” “ما اطمینان داریم که در این روزهای خاص به دیدار مادرم می رویم. وقتی با سنگ مادرم خداحافظی می کند و آن را می بوسد قلب مرا گرم می کند. من حدس می زنم او احساس آرامش و خوشبختی به من می دهد ، زیرا می داند که او نیز مانند من او را دوست دارد. روزهایی که به طور تصادفی دشوار می شود ، من و او این روزها را ثانیه به ثانیه می گیریم ، زیرا وجود خالی هنوز باعث حملات اضطرابی من می شود و اکنون او فقط به من کمک می کند تا از همه چیزهایی که در این لحظه تجربه می کنم به من پاسخ دهد. ”

اندوه خود را بپذیرید

هر موقعیت زناشویی متفاوت است ، اما بی دلیل نیست که فرض کنیم شما ممکن است به آن والدین نزدیک بوده و اندوه خود را تجربه کرده باشید. انجام دهیدn ‘این غم را نادیده نگیرید، اگرچه ممکن است احساس کنید که ناراحتی همسرتان معتبرتر است و مستلزم توجه فوری است. درد شما نیز اهمیت دارد ، و اگر آن را کنار بگذارید ، برای التیام مبارزه می کنید و تا آنجا که می توانید شریک خوبی نخواهید بود.

اگر والدین فوت شده با شریک زندگی خود صحبت می کنند ، اگر او به نظر می رسد او را باز می کند. خاطرات شیرین خود را به اشتراک بگذارید ، شاید از اولین باری که ملاقات کردید یا لحظه ای که می دانستید والدین شما آنها را به عنوان شریک زندگی خود تایید کرده اند بچه برای آنها داستانهایی درباره والدینی که ممکن است حتی آنها را نشناسید ، برای آنها تعریف کنید ، لحظاتی که شما و شما والدین بدون آنها در اتاق مشترک بودند. شما می توانید در این سفر درمانی با هم همکاری کنید. احساسات خود را در اینجا بی اعتبار نکنید.

اگر مجبورید گریه کنید ، چه از دست دادن و چه از دیدن کسی که اینقدر ناراحت هستید ، گریه کنید. باز بودن و صادق بودن در مورد احساسات شما راهی بهتر برای احترام به متوفی است تا اینکه اجازه دهید مرگ آنها زندگی شما را خراب کند. برای بودن در کنار فرزند او باید قوی باشید ، بنابراین با انجام بهترین کار ، کار درست را انجام دهید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir