[ad_1]

پاها زیر دوش

عکس: اوهودنت (شاتر استوک)

لایه برداری و خارش پوست بین انگشتان ، ویژگی کلاسیک پای ورزشی است. این عفونت قارچی غالباً با پماد های بدون نسخه درمان می شود ، اما نکاتی وجود دارد که باید قبل از شروع بدانید.

مطمئن شوید که فقط روی پاهایش است

قارچی که باعث ایجاد پای ورزشکار می شود می تواند در سایر قسمت های بدن شما نیز ظاهر شود. به آن خارش در کشاله ران گفته می شود. به سایر قسمتهای بدن معمولاً کرم حلقوی گفته می شود. کرم حلقوی است نه کرماین فقط اصطلاحی برای قارچ هایی است که دوست دارند لایه بالایی پوست ما را بخورند. (بعضی اوقات کم شروع می شود و به شکل حلقه پخش می شود.)

آکادمی پوست آمریکا اشاره می کند اگر در بیش از یک قسمت از بدن خود دچار عفونت شده اید – بگویید که یک پای ورزشی دارید و یک ناحیه کرم حلقه در بازو دارید – درمان فقط یکی از آنها بعید است که مثر باشد. شما باید کل کرم حلقوی را درمان کنید تا کاملاً پاک شود.

اگر مناطق وسیعی از پوست تحت تأثیر قرار گیرند ، ممکن است به داروهای خوراکی یا تجویز شده نیاز داشته باشید ، بنابراین به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. کرم حلقوی ناخن ، پوست سر ، یا ناحیه چانه نیز تمایل به درمان با نسخه دارد.

حتماً پای ورزشی دارید

اگر قبلاً پای ورزشی داشته اید شما ممکن است دقیقاً بدانید که چه شکلی است ، بمهم است که بدانید سایر بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس می توانند بسیار شبیه پای یک ورزشکار باشند. در صورت تردید ، به جای اعتماد به دکتر گوگل ، تشخیص واقعی دهید.

شناسایی مناسب مهم است ، زیرا این شرایط غالباً درمان معکوس دارند. به عنوان مثال ، کرم هیدروکورتیزون به اگزما کمک می کند ، اما می تواند پای یک ورزشکار را بدتر کند.

درمان ضد قارچ انجام دهید

خوشبختانه روش های درمانی بدون نسخه وجود دارد که برای پای ورزشکار و سایر انواع کرم حلقوی به خوبی کار می کنند. کرم های ضد قارچ موضعی اغلب شامل کلوتریمازول یا تربینافین به عنوان مواد فعال آنها هستند.

دستورالعمل ها را دنبال کنید و به استفاده از روش درمانی (اعم از کرم یا قرص) ادامه دهید ، به شرطی که توصیه شود. همانند آنتی بیوتیک ها ، اگر خیلی زود متوقف شوید ، ممکن است متوجه شوید که عفونت دوباره برمی گردد.

دست هایتان را بشویید

پس از لمس پاها یا استفاده از درمان ضد قارچ ، دستان خود را بشویید تا مطمئن شوید قارچ را به سایر قسمت های بدن یا سایر افراد پخش نمی کنید.

پاها را تمیز و خشک نگه دارید

شایان ذکر است که در وهله اول چگونه یک پا (یا کرم حلقوی) گرفتید. این قارچ می تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شده و در محیط مرطوب رشد کند.

گرچه با دوش و رختکن همراه است ، اما خود دوش ها همیشه مقصر نیستند. ورزشکاران تمایل دارند زمان زیادی را در لباسهای عرق کرده بگذرانند و در صورت انجام ورزشهای تماسی با افراد عرق کرده پوست به پوست تماس بگیرند. همچنین می توانید قارچ آلودگی را به بیرون ببرید.

بنابراین، بله ، از لحاظ نظری می توانید قارچ را از کف اتاق رختکن بردارید ، اما اگر اطمینان حاصل کنید احتمال ابتلا به آن بسیار کمتر است قبل از اینکه دوباره جوراب و کفش خود را بپوشید ، پاهای خود را به خوبی خشک کنید. به یاد داشته باشید که قارچ گرم است ، یک محیط مرطوب ، بنابراین یک پای خیس ، که به سرعت در یک جوراب فرو می رود ، یک مکان ایده آل برای پرورش است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir