چگونه می توان از گناه والدین دست کشید و یکدیگر را بخشید


تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: هیکل (شاتر استوک)

لحظه ای (یا چند لحظه) در زندگی هر پدر و مادری وجود دارد که آنها آرزو می کنند بتوانند دوباره به آن بازگردند. این می تواند به سادگی اولین باری باشد که صدایتان را بلند کرده و کودک خود را گریه کرده اید ، حرف بیهوده ای که گفته اید و احساسات او را جریحه دار کرده است یا حادثه قابل پیشگیری که منجر به سفر به اورژانس شده است. اما به محض خشک شدن اشک و بهبودی زخم ها ، احساسی وجود دارد که می تواند در قلب و ذهن والدین و مراقبان باقی بماند و این احساس عبارت است از: گناه.

با اينكه دانستن که همه اشتباه می کنند ، برای برخی والدین از بین بردن این احساس ناخوشایند دشوار است که آنها از نظر فرزندان به کمال نرسیده اند. با این حال ، مهم است که والدین خوش فکر از احساس پشیمانی خود عبور کنند و یاد بگیرند که لغزش های گذشته را کنار بگذارند. در اینجا چند روش وجود دارد که والدین می توانند اشتباهات خود را ببخشند – نه تنها برای سلامتی خود ، بلکه همچنین برای فرزندانشان.

کمتر نگران آینده باشید

همه در یک زمان از فرزندان خود عصبانی می شوند. اما همانطور که دکتر لورا مارکهام می نویسد روانشناسی امروز،، ترس از چگونگی “ظهور” فرزندان ما می تواند باعث شود والدین در حال حاضر غیر منطقی عمل کنند:

(اگر هرگز یاد نگیرد چطور؟ اگر دچار دردسر بزرگی شود و زندگی اش را خراب کند چه؟ اگر برای همیشه به او صدمه بزنم چه؟)گوش هرگز به ما کمک نمی کند تا تصمیمات خوبی بگیریم. شما همیشه می توانید یک دوره جدید انتخاب کنید و حرکت خود را در مسیر بهتری شروع کنید. حقیقت این است که بیشتر مشکلات کودکان مربوط به رشد است ، به این معنی که با بالغ شدن مغز ، کودک نیز بالغ می شود. پس سبکباری کنید ، کمی به خودتان ترحم کنید و اعتماد کنید که کودک شما بهبود می یابد. فقط با خود بگویید: “او خوب است فرزندپروری از من انجام دادم و خوب بیرون آمدم “

اگر والدین اجازه دهند این اضطراب آنها را به سمت تربیت یا تربیت فرزندان سوق دهد ، هیچ کس از اشتباهات آنها چیزی نمی آموزد. کودکان مغزها هنوز در حال رشد و بلوغ هستند ، بنابراین یک یا دو شکست (یا هزار) وجود خواهد داشت تا اینکه بدانند چگونه می توانند احساسات خود را کنترل کنند. و شما انسان هستید،، همچنین ، اگر شرایط داغ می شود کمی لطف کنید. باور کنید همه چیز خوب خواهد شد – زیرا اینگونه خواهد شد –و اجازه ندهید نگرانی شما درباره آینده بر حال شما تأثیر بگذارد.

الگویی برای بخشش از خود

اگر والدین قادر به بخشش اشتباهات خود نیستند ، فرزندان آنها چگونه یاد می گیرند؟ به عنوان یک بالینی روانشناس امیلی ادلین در مورد می نویسد واشنگتن پست،، مبارزات خانوادگی و تصمیم گیری آنها برای رشد کودک لازم است. وی مفهومی را که در مطالعه تعاملات خانوادگی معروف است “پارگی و ترمیم” توصیف می کند ، که توصیف می کند چگونه “لحظه پشیمانی می تواند به فرصتی برای مدل سازی رفتار مثبت برای حل تعارضات با حفظ نزدیکی تبدیل شود”

اما وقتی والدین در مورد تنش های رابطه ای احساس گناه می کنند ، می توانند در صحنه “اشک” بمانید و آن را انجام ندهید اجازه دادن چیزی ادلین توضیح می دهد:

اگر بتوانیم به فرزندمان اعتراف کنیم که ناامید شده ایم و از فریاد زدن احساس بدی داریم ، این امر باعث گسترش احساسات منفی می شودو برای مهمترین آغوش بستن تعامل با گرما.

خوب است که به فرزندانمان توضیح دهیم که چرا از آنها ناراحت هستیم. اما اگر آنها و خودمان را برای احساس خود آزاد کنیم ، می توانیم آموزش دهیم بخشش دست اول

چیزها را شخصی نگیرید

قبل از رفتن با عصبانیت به اتاقشان ، بچه ها چیزهایی را از یک مکان عصبانیت می گویند که قلب پدر یا مادر را بشکند –و گناه را برانگیزد: “تو خیلی شیطانی!” “من از تو متنفرم!” “کاش هیچ وقت به دنیا نمی آمدم!”

شنیدن چنین بیرحمی از شخصی که دوستش دارید و شخصاً نگرفتنش سخت است. اما مهم است که kبخاطر داشته باشید كه منظور كودكان از این عبارات بریده برانگیز نیست و عصبانیت آنها برای همیشه ادامه نخواهد داشت. وسوسه انگیز است که بگذارید بچه ها در رختخوابشان خفه شوند تا وقتی که آرام شوند ، اما مارکهام توصیه می کند جمع آوری صبر و گفتگو با فرزندانشان در مورد اینکه چرا آنها اینقدر عصبانی هستند. دفاع احساسی خود را آزاد کنید ، و به سخنان آنها گوش فرا دهید. تیوقتش نیست به آنها مشاوره یا سخنرانی دهید. در عوض ، fبر ارتباط با فرزند خود تمرکز کنیدو فرصتی وجود دارد که هر دو کلمه وحشتناک گفته شده را فراموش کنید.

احساسات خود را تنظیم کنید

اگر شروع به تجدیدنظر در رفتاری کنید که برای اولین بار احساس گناه کردید ، دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید ، نفس عمیق بکشید و دوباره امتحان کنید. شما نه تنها قادر خواهید بود به مسیر خود برگردید ، بلکه به عنوان نمونه ای از نحوه تنظیم خود برای فرزند شما محسوب می شود. از آنها احساسات.

پسندیدن موسسه ذهن کودکان نشان میدهدوقتی والدین خیلی سخت کار می کنند تا فرزندان خود را بعد از خرابی آرام کنند ، می توانید تبدیل شدن به یک چالش برای تربیت کودکان در مراحل بعدی زندگی:

دکتر گفت: “در این شرایط ، کودک عمدتا به دنبال این است که والدین خود تنظیم کننده خارجی باشند.” [Matthew] روس می گوید. وی افزود: “اگر الگویی است كه بارها و بارها اتفاق می افتد و كودك می تواند خودتنظیمی را تعیین كند” ، این چیزی است كه می تواند به عنوان عادت ایجاد شود. “

وقتی والدین آنها را می بخشند اشتباهات گذشته ، آنها می توانند رشد کنند تا در مراقبت از کودکان اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند و این صفات ارزشمند را به فرزندان خود منتقل کنند. بنابراین آقایمن به خودم کمی لطف می کنم، واکنش های خود را تنظیم کنید و بازی را یاد بگیرید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes