[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه این بوی بد را از برگهای خود پاک کنیم

عکس: جایگزین تصویری از فرناندو کورتس (Shutterstock)

وقتی از من پرسیده شد که چگونه می توان بوی نامطبوع را از ورق های گفتگوی مورد اعتماد من با مادر در واتس اپ حذف کرد ، یکی از مادرم پاسخ داد: “WTH. کارهایی را در ملحفه خود انجام ندهید که بوی آنها را می دهد!؟ ”

آنچه که این چراغ برای خلوص کامل درک نکرد این است که برخی از ما پلبیها گاهی با بوی نامطبوعی روبرو می شویم. انجام دادن همه چیز برای ایجاد بویی که می توان سخاوتمندانه آن را “بوی مرموز کپک” نامید – یا وحشیانه تر با بوی توپ فیل برابر است.

به جرات می توانم بگویم تنها کاری که دختر کوچکم در تخت خواب خود انجام داده است خواب است ، با چسب غیر مجاز پروژه های صنایع دستی مخفی کاری انجام می دهد و برادرانش را قلقلک می دهد. اما به دلایلی هنوز بوی الاغ می دهند. بنابراین ماشین لباسشویی پازلی چه می کند؟ من این مورد را برای شما (برای من) تحقیق کرده ام – چندین راه برای بازگرداندن این ورق های بد بو به شکوه اصلی بدون عطر وجود دارد.

به این ورقه ها حمام سرکه بدهید

سینک یا سطل را با آب داغ پر کنید. یک لیوان سرکه و یک قاشق غذاخوری صابون ظرف (بله ، صابون ظرفشویی – نه صابون لباسشویی) اضافه کنید و ورقه ها را در مخلوط بغلتانید. بگذارید حداقل 30 تا 60 دقیقه یا تا صبح روز بعد خیس بخورد. قبل از مرحله بعدی آنها را کاملاً فشار دهید.

آنها را با جوش شیرین بشویید

به طور مشابه ، جوش شیرین موجود در خمیر دندان به از بین بردن لکه های زرد رنگ از خردکن های شما کمک می کند ، وقتی روی ورقه ها اعمال می شود ، خواص جادویی مشابهی دارد. جوش شیرین نه تنها یک ماده روشن کننده است ، بلکه یک خوشبو کننده طبیعی نیز هست. در حالی که ماشین لباسشویی شما پر از آب است ، 1/2 فنجان جوش شیرین به آن اضافه کنید. ملحفه ها را آخر بگذارید و بگذارید 30 دقیقه قبل از شستشو خیس بخورد.

(توجه: مواد شوینده معمولی خود را در اینجا اضافه نکنید. این می تواند بوها را با رایحه خاص خود پنهان کند. بعدا باید مشخص کنید که آیا ملحفه ها بدون بو هستند و هیچ دخالتی از شوینده شما ندارند.)

برای شرایط شدید از تنظیمات ماشین ظرفشویی استفاده کنید

اگرچه ممکن است وسوسه شوید که همه چیز را برای شستشوی سریع بگذارید تا لباس ها سریعتر تمام شوند ، اما برای از بین بردن بوهای مزاحم ، می خواهید از تنظیمات “خاک سنگین” ماشین لباسشویی و داغ ترین آب استفاده کنید.

افزودن سرکه به چرخه شستشو را در نظر بگیرید

اگرچه این کار را قبلاً انجام داده اید ممکن است غیر ضروری باشدخیساندن سرکه قبل از شستشو ، آیا هنگام تلاش برای از بین بردن بوی وسایل دویدن حیوان ، آیا شخص واقعاً می تواند خیلی عمیق باشد؟ افزودن 1/4 تا 1/2 فنجان سرکه سفید به دستگاه در طول چرخه آبکشی (یا در محفظه نرم کننده پارچه) می تواند بوی تند را کمتر کند و – این را دریابید – در واقع لباس های شما را نرم می کند! چه کسی می دانست؟

جتست mell ، سپس حلقه را خشک کنید

قبل از انتقال ملحفه ها به مرحله بعدی فرآیند ، مطمئن شوید که آنها آزمایش بو را گذرانده اند. اگر هنوز بو باقی ماند ، مراحل بالا را تکرار کنید.

اگر بوی تازگی دارند ، به ملحفه خود دوز اضافی ضدعفونی کننده بدهید حلق آویز کردن خشک شدن در خورشید. نور خورشید که یک قاتل طبیعی میکروب ها است و بوها را از بین می برد ، به این ملحفه های بدبو آخرین مهار کننده ای را می بخشد که آنها را از خط پایان دور می کند.

مطمئن شوید که کاملاً خشک شده اند

یکی از راه های مطمئن برای تسکین بوها این است که ملحفه ها را تا زمانی که کمی کوچک هستند جمع کرده و ذخیره کنید مرطوب پس از خشک شدن خط ، آنها را به مدت ده دقیقه در فر بگذارید تا خشک شوند تا رطوبت آنها حذف شود.

اکنون، از خوابیدن روی ملافه های تازه ، قدیمی اما جدید لذت ببرید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir