[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: دین دربوت (شاتر استوک)

طبق قانون ، شرکت ها باید به شما این امکان را بدهند که با استفاده از یک دکمه یا پیوند “لغو اشتراک” از ایمیل های ناخواسته انصراف دهید. تنها مشکل؟ کلاهبرداران انجام می دهند دقیقاً همان چیز– به جز دکمه یا پیوند ، این نرم افزار مخرب شامل بدافزارهایی می شود که اطلاعات شخصی شما را سرقت می کنند. در اینجا نگاهی داریم به چگونگی تشخیص تفاوت و اینکه آیا اصلاً باید “لغو اشتراک” را تغییر دهید.

نحوه تشخیص تقلب در ایمیل

خوشبختانه ، اکثر سرویس های ایمیل مانند Gmail یا Outlook فیلترهای اسپم خوبی دارند ، به این معنی که اکثر ایمیل های جعلی ارسال شده به آدرس ایمیل شما به ندرت دیده می شوند. برخی از نامه های الکترونیکی هنوز هم نفوذ می کنند ، یا به عنوان تبلیغاتی بی پروا ، به سادگی با دور زدن قوانین ضد اسپم ، یا به عنوان کلاهبرداری آشکاری که می خواهد اطلاعات شخصی شما را بدزدد. با ایمیل های جعلی ، تشخیص آنها معمولاً بسیار آسان است:

  • آنها از دامنه های عمومی مانند “gmail.com” یا غلط املایی دامنه استفاده می کنند.
  • نام شرکت ناشناخته است و در نتایج جستجوی وب نشان داده نمی شود.
  • درخواستی برای کلیک روی پیوند وجود دارد ، با احساس فوریتی که غیر حرفه ای به نظر می رسد.
  • این ایمیل شامل بسیاری از غلط های املایی و فونت های عجیب و غریب است (غالباً دارای خطوط بد قطع شده در موضوعاتی از جمله “ما در اسرع وقت به تأیید شما نیاز داریم” یا “لطفا برای لغو اشتراک درخواست کنید”).
  • یک پیوند جعلی ، غالباً بزرگ یا دکمه لغو اشتراک وجود دارد که می توانید روی آن کلیک کنید ، اگرچه ممکن است برچسب های مختلفی وجود داشته باشد (“اکنون شرکت کنید!” یا “برای شروع خوب کلیک کنید”).

متأسفانه با استفاده از ایمیل های جعلی ، تغییر دکمه یا لینک لغو اشتراک فقط فعال بودن حساب شما و این که شما نشانه ای آسان برای ایمیل های جعلی بیشتر هستید ، به کلاهبردار تأیید می کند. از آن بدتر ، این پیوندها ممکن است شامل بدافزار (از جمله باج افزار) ، که اطلاعات شخصی را از رایانه شما سرقت می کند.

آیا باید از دکمه لغو اشتراک خودداری کنم؟

به عنوان یک قاعده: اگر شرکت را می شناسید و به آن اعتماد دارید و برای دانستن اینکه چرا ایمیل را دریافت می کنید ، احتمالاً امن است که به “لغو اشتراک” برای ارتباطاتی که در واقع هرزنامه نیستند بروید (مانند خبرنامه ای که اخیراً پس از خرید ایمیل های واربی ​​پارکر را از خواندن یا آزار دادن آن متوقف کرده اید).

اگر ایمیل ناشناخته ، ناخواسته یا فقط عجیب است ، آن را با علامت “خوانده نشده” بگذارید (در صورت امکان) و به جای آن به عنوان هرزنامه گزارش دهید. با این کار ایمیل به عنوان هرزنامه علامت گذاری می شود که از کلیه ایمیل های خارج از صندوق ورودی شما محافظت می کند. Business Insider نیز ارائه می دهد مسدود کردن ارسال کنندگان فردی، اما این ممکن است خیلی موثر نباشد ، زیرا کلاهبرداران به طور مداوم آدرس خود را تغییر می دهند.

علاوه بر این ، برای محافظت بیشتر از خود: ممکن است یک ایمیل جداگانه “دور انداختن” در نظر بگیرید که حاوی اطلاعات شخصی مورد استفاده دقیق برای خرید یا خبرنامه نیست. به این ترتیب ، اگر هرزنامه به مشکلی بزرگ تبدیل شود ، می توانید یک حساب ایمیل جدید ایجاد کرده و از ابتدا شروع کنید.

سرانجام ، اگر قربانی یک ایمیل کلاهبرداری هستید ، در نظر بگیرید که آن را به FTC در گزارش دهید ReportFraud.ftc.gov.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir