[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: گمشده در غرب میانه (گتی ایماژ)

خورشید گرفتگی التماس می کند تا دیده شود، اما فقط با هزینه چشمان شما – نگاه کردن به راه اشتباه می تواند انجام دهد طولانی آسیب فوری به شما چشم انداز. این طعنه آمیز است (در صورت کاملاً ضروری) که ما به این پدیده ها سوخت می دهیم عینک دیداری که ما نیز نیاز داریم مقاومت در برابر تماشای با چشمان برهنه ما

پسندیدن حلقه آتش گرفتگی حلقوی نزدیک شدن به اواخر این ماه ، نوید دادن لبه های ماه با تابش خیره کننده خورشید ، مهم است که بدانید که تو من میتوانم از نظر فنی به ماه گرفتگی نگاه کنید – شما فقط به ابزار مناسب نیاز دارید و می دانید چگونه این کار را انجام دهید بدون اینکه کره کره چشم خود را به خطر بیندازید.

چه طور به نظر می رسی خسوف می تواند به چشمان خود آسیب برسانید

این نیست یک افسانه قدیمی حومه مانند افسانه ای در مورد خطرات شنا ، مگر اینکه دقیقاً 30 دقیقه بعد از غذا خوردن صبر کرده باشیداما توصیه های پزشکی را بررسی کنید: قطعاً اینگونه نیست با چشمان برهنه خود به خورشید گرفتگی نگاه کنید. پسندیدن دکتر رالف چو به ناسا توضیح داد در سال 1997، نگاه مستقیم به خورشید در هنگام گرفتگی می تواند باعث شودگرفتگی چشم یا سوختگی شبکیه. ”

چو توصیف کرد فقط چگونه و چرا نور غیرقابل مقاومت توسط خورشید گرفتگی برای چشم شما بسیار مضر است:

قرار گرفتن شبکیه در معرض نور شدید مرئی باعث آسیب به سلولهای میله ای شکل و مخروطی حساس به نور آن می شود. نور باعث ایجاد یک سری واکنشهای شیمیایی پیچیده در سلولها می شود که توانایی آنها در پاسخ به محرک بینایی را مختل می کند و در نهایت می تواند آنها را از بین ببرد.

شدت این آسیب خواهد بود متفاوت بستگی به مدت زمان قرار گرفتن در معرض دارد. همین این ممکن است ، خدای نکرده انجام دهد شما از خیره شدن مستقیم به خورشید گرفتگی کاملاً بینایی خود را از دست می دهید. بنابراین ، یعنیn دیدگاه چو ، “هرگز تماشای کسوف جزئی یا حلقوی یا مراحل جزئی خورشید گرفتگی بدون تجهیزات و تکنیک های مناسب ایمن نیست.” به افراد متخصص پزشکی گوش دهید (و شاید روسای جمهور سابق رسوا نباشند).

چگونه ایمن شویمالی آفتابی تماشا کنید گرفتگی

اولین چیزی که باید بخاطر داشته باشید این است که rعینک آفتابی زاویه دار شما را در برابر اثرات مضر تماشای گرفتگی محافظت نمی کندمهم نیست چقدر تاریک هستند. این مربوط به فقط وقتی خورشید در مرحله کسوف نیست ، تماشا می کند. این غول پیکر ، ابدیسوزاندن توپ گازی واقع شده است 93 میلیون مایل از سیاره ما ، تمامیت شناخته شده را حفظ کرده است اشکال اساسی زندگی کربن برای میلیاردها سال منشما نباید با این اشتباه بگیرید تنها زمانی که ایمن تر می توان خورشید را در هنگام خورشید گرفتگی مشاهده کرد ، در مرحله “یکپارچگی” است ، زمانی که خورشید است به صورت کامل مسدود شده توسط ماه.

کریس وستفال ، الف عکاس که بیش از چند گرفتگی عکس گرفته است ، به Lifehacker کمی بیشتر در مورد آن می گوید ترفند مشاهده کسوف به طور کلی:

فقط در هنگام کسوف کامل خورشیدی ممکن است خوب باشد که به آن نگاه کنید ، اما حتی در آن صورت نیز توصیه می شود که دقیقاً از زمان شروع و پایان مجموعه مطلع شوید ، زیرا اگر قبل یا بعد از این لحظات به خورشید نگاه کنید ، می تواند منجر به آسیب دائمی چشم یا حتی کوری شود.

ممنوعیت به ندرت می توان فهمید که چه زمانی کل اتفاق می افتد، شما به تجهیزات مناسب نیاز دارید. خوشبختانه عینک خاموشی گسترده است در دسترس است و نیاز به سرمایه گذاری زیادی ندارداما باید مراقب باشید تقلبی یک گواهینامه بسیار مهم که باید به دنبال آن باشید ، عینک بودن آن است تأیید شده توسط سازمان بین المللی استاندارد ، که محصولات دارای گواهینامه را با “ایزو “

در Space.comآنچه عینک آفتابی مورد تایید ISO به شما نوید می دهد:

  • بیش از 0.00032 درصد نور خورشید نمی تواند از طریق فیلترها منتقل شود.
  • فیلترها باید عیب نداشته باشند ، مانند خراش ، حباب ، و فرو رفت.
  • بینندگان دست باید آنقدر بزرگ باشند که بتوانند هر دو چشم را بپوشانند.
  • برچسب تماشاگران (یا بسته بندی) باید شامل نام سازنده ، دستورالعمل های استفاده ایمن ، و هشدار در مورد خطرات سو mis استفاده.

شرکت های زیادی وجود دارد که عینک تولید می کنند برای مشاهده ایمن کسوف. اگر می خواهید بیش از یک تماشاگر معمولی شوید ، با این حال ، وستفال توصیه می کند “فیلتر نور سفید روی تلسکوپ یا از نظر فنی تلسکوپ هیدروژن-آلفا، “مورد آخر توسط ستاره شناسان برای مشاهده جو خورشید مورد استفاده قرار می گیرد.

در هر صورت ، نتیجه نهایی این است که همزمان به خورشید و شبکیه چشم احترام بگذارید –که می توانید با تجهیزات مناسب در دسترس انجام دهید.[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir