[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه در حال حاضر به مردم افغانستان کمک کنیم

عکس: جان مکدوگل (گتی ایماژ)

طالبان روز یکشنبه کنترل کابل ، پایتخت افغانستان را در دست گرفتند بعد از ایالات متحده خروج نیروها و سقوط ارتش در کشوربه اکنون بسیاری از افغان ها در خطر هستند ، از جمله روزنامه نگاران ، دیپلمات ها ، افرادی که به ایالات متحده کار کرده یا به آنها کمک کرده اند زنان و دخترانبه شاید شما آن را دردناک دیده باشید کادرهای افغان چنان از فرار ناامید شده اند که آنها هواپیمایی را که از فرودگاه کابل در حال پرواز بود ، گرفتبه

اگر می خواهید به مردم افغانستان کمک کنید ، در اینجا برخی از سازمان های بشردوستانه وجود دارد که هنوز در این کشور فعالیت می کنند و کمک های مالی را می پذیرند:

  • این کمیته بین المللی نجات قصد دارد تا آنجا که می تواند در افغانستان بماند. آنها می نویسند: “ما از خانواده های آواره با سرپناه ، آب تمیز ، سرویس بهداشتی ، و دیگر نیازهای اساسی ما کمک مالی می کنیم و به مردم کمک می کنیم تا معیشت خود را پیدا کنند. ما فضاهای آموزشی ایمن ایجاد می کنیم و از جمله کمک آموزشی ، آموزش جامعه را ارائه می دهیم. “
  • این کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان به افغان ها در دستیابی به امنیت در کشورهای همسایه کمک می کند. آنها می نویسند که خود ، “تیم های اورژانس در حال حاضر در محل هستند و لوازم ضروری مانند پتو ، ملافه و چادر را تحویل می دهند.”
  • پزشکان بدون مرز (که با نام اختصاری فرانسوی آنها MSF نیز شناخته می شود) مراقبت های پزشکی را ارائه می دهد. آنها می نویسند: “کارکنان MSF تحت شرایط سخت به درمان بیماران در همه پروژه های ما ادامه می دهند.”
  • مستقر در انگلستان افغانستان کمک می نویسد که آنها دفتر خود را در کابل تعطیل کرده اند ، اما همچنان در سایر مناطق کشور فعال هستند: “ما در حال حاضر با کمک اضطراری در صورت نیاز و حمایت از خانواده هایی که خانه ها و معیشت خود را در نتیجه درگیری از دست داده اند ، حمایت می کنیم.”
  • مایل 4 مهاجر وعده های مایل با مسافران مکرر ، کوپن های سفر و نقاط کارت اعتباری را می پذیرد و مطابقت خواهد داشت شما می توانید با یک پناهنده که به پرواز احتیاج دارد این یک کتاب استیا با کمک به آنها برای ملاقات مجدد با خویشاوندان یا رسیدن به خانه جدید خود.
  • این شورای پناهندگان ایالات متحده شبکه ای از سازمان ها در ایالات متحده است که از پناهندگان حمایت می کند. می توانید در وب سایت آنها کمک مالی کنید یا به دنبال فرصت هایی برای داوطلبان نزدیک خود باشید. حامیان مالی برای ملاقات با پناهندگان و کمک به آنها برای استقرار در جوامع جدید خود مورد نیاز هستند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir