[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه رمزگذاری دستگاههای Windows و Mac خود (و چرا باید)

رمزگذاری داده ها دسترسی به یک فایل ایمن بدون کلید یا رمز عبور مناسب را تقریباً غیرممکن می سازد. بسیاری از برنامه ها از رمزگذاری برای ایمن نگه داشتن داده های شما استفاده می کنند ، از جمله مدیران رمز عبور،، شبکه های VPN، و حتی برخی از برنامه های پیام رسانی– اما شما باید بیش از داده هایی که به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید رمزگذاری کنید.

همه ما فایل ها و اطلاعات مهم را در رایانه ها و هارد دیسک های USB خود ذخیره می کنیم و مگر اینکه از این داده ها به خوبی محافظت شود ، این یک هدف آسان برای شنودکنندگان ، سارقان و حتی هکرها است.

خوشبختانه ، چندین روش برای رمزگذاری سریع دستگاههای Mac یا Windows شما وجود دارد ، بنابراین ما هر گزینه موجود برای هر دو سیستم عامل را بررسی می کنیم – به این ترتیب می توانید یک لایه محافظ اضافی به هر فایل ، پوشه و برنامه ذخیره شده در رایانه خود اضافه کنید. هارد دیسک.

مک

رایانه های Mac شامل یک ابزار رمزگذاری داخلی به نام FileVault هستند که برای همه کاربران Mac در دسترس است. می توانید از آن برای رمزگذاری خود Mac یا افزودن حفاظت از رمز عبور به دستگاه های USB خارجی استفاده کنید.

نحوه رمزگذاری رایانه با Mac |

 1. روی نماد Apple کلیک کنید ، سپس به تنظیمات برگزیده سیستم> امنیت و حریم خصوصی> FileVault.
 2. دکمه قفل را کلیک کنید.
 3. انتخاب کنید “FileVault را روشن کنید.”
 4. در صورت درخواست ، یک روش بازیابی ثانویه تنظیم کنید. در صورت فراموش کردن رمز عبور ، به شما کمک می کند تا به فایل های رمزگذاری شده خود دسترسی پیدا کنید.
 5. کلیک “ادامه دادن.” فرایند رمزگذاری در پس زمینه اجرا می شود.

نحوه رمزگذاری دستگاه های USB خارجی در مک

 1. دستگاه USB را به مک خود وصل کنید.
 2. Finder را باز کرده و روی نام دستگاه USB در منوی سمت چپ راست کلیک کنید.
 3. یک روش رمزگذاری را انتخاب کنید.
 4. گذرواژه ای را که می خواهید برای ایمن سازی دستگاه استفاده کنید وارد کنید و سپس فرآیند رمزگذاری را شروع کنید.

پنجره ها

رمزگذاری رایانه های ویندوزی کمی سخت تر است. اگرچه مایکروسافت ابزارهای رمزگذاری مانند رمزگذاری دستگاه و BitLocker را در اکثر نسخه های ویندوز ارائه می دهد ، اما فقط برای کاربران سازمانی در دسترس است. هیچ یک از گزینه ها در دسترس کاربران Windows Home نیست ، که احتمالاً اکثر کاربران رایج ویندوز را تشکیل می دهند.

ما نحوه استفاده از رمزگذاری دستگاه و BitLocker برای کاربران ویندوز شرکتی را بررسی می کنیم ، اما کاربران Windows Home می خواهند برای اطلاع از گزینه های شخص ثالث رد شوند.

نحوه رمزگذاری رایانه Windows با رمزگذاری دستگاه یا BitLocker

 1. مطمئن شوید که وارد حساب سرپرست رایانه شده اید
 2. منوی Start را باز کرده و سپس روی نماد Settings کلیک کنید.
 3. در منوی تنظیمات ، به به روز رسانی و حفاظت> رمزگذاری دستگاهبه
 4. انتخاب کنید “روشن کن. “

همه رایانه ها به سخت افزار مناسب برای فعال کردن رمزگذاری دستگاه مجهز نیستند. با این حال ، کاربران Windows Enterprise همچنین می توانند دستگاه ها را با استفاده از Windows BitLocker رمزگذاری کنند.

 1. از نوار جستجوی نوار وظیفه ، را پیدا کرده و باز کنید “صفحه کنترل.”
 2. در کنترل پنل ، به سیستم و امنیت> رمزگذاری دستگاه BitLocker> مدیریت BitLocker.
 3. انتخاب کنید “BitLocker را روشن کنید.”
 4. برای تنظیم همه چیز ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.
 5. برای رمزگذاری یک دستگاه در رایانه خود ، آن را از لیست دستگاههای موجود در پنجره مدیریت BitLocker انتخاب کرده و سپس روی “عبارتند از” و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

BitLocker همچنین می تواند دستگاه های USB خارجی را رمزگذاری کند:

 1. دستگاه USB را به رایانه خود وصل کنید.
 2. کنترل پنل را باز کرده و به سیستم و امنیت> رمزگذاری دستگاه BitLocker> مدیریت BitLocker.
 3. دستگاه USB را از لیست دستگاه ها انتخاب کنید.
 4. انتخاب کنید “BitLocker را روشن کنید.”
 5. از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید.

نحوه رمزگذاری رایانه ها و دستگاه های USB در Windows Home Edition

از آنجا که رمزگذاری دستگاه و BitLocker در نسخه های Windows Home در دسترس نیستند ، اکثر کاربران ویندوز برای محافظت از رایانه ها و هارد دیسک های محلی خود به یک برنامه رمزگذاری شخص ثالث نیاز دارند. وجود دارد انتخاب بسیار محکم، مانند AxCrypt ، Folder Lock و NordCrypt ، اما بیشتر آنها برای شما هزینه خواهند داشت-معمولاً بسته به ویژگی های محصول ، حدود 30-50 دلار در سال.

با این حال ، پرداخت هزینه این رمزگذاری ارزش آن را دارد و اکثر برنامه ها شامل پاداش هایی مانند رتبه بندی رمز عبور ، احراز هویت دو مرحله ای و موارد دیگر می شود.

بسیاری از این برنامه ها همچنین به شما امکان می دهند دستگاه های ذخیره سازی USB خارجی را رمزگذاری کنید. برخی از تولید کنندگان هارد دیسک ، مانند Seagate ، روشهای خود را برای رمزگذاری دستگاه های ذخیره سازی خود نیز شامل می شوند. مراحل دقیق در برنامه های مختلف متفاوت است ، اما جریان کلی یکسان است:

 1. از فایل های دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید (زیرا باید دستگاه را حذف و مجدداً قالب بندی کنید).
 2. برای قالب بندی و رمزگذاری دستگاه از نرم افزار رمزگذاری استفاده کنید.
 3. فایلها را دوباره به دستگاه رمزگذاری شده منتقل کنید.

از هر روشی که استفاده می کنید ، مطمئن باشید که گذرواژه ها (یا سایر روش های رمزگشایی) را به طور ایمن در خود ذخیره کنید تا شما همیشه می تواند به پرونده ها ، پوشه ها و دستگاه های قفل شده شما بازگردانده شودبه

[Mashable]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir