[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان چگونه Google را غیرفعال کنیم & # 39؛ جدید & # 39؛ حریم خصوصی Sandbox & # 39؛ پیگیری (و چرا آنرا می خواهید)

عکس صفحه: برندان هسن

کاربران اینترنت به طور فزاینده ای بیشتر می خواهند مرور ناشناسکه تأثیر عمده ای در تبلیغات ، تجارت الکترونیکی و به طور کلی اقتصاد آنلاین دارد. اگر یک شرکت باشد نمی تواند شما را با کوکی های شخص ثالث ردیابی کند، درآمدزایی دشوارتر است. گوگل در حال آزمایش فناوری جدید جایگزینی کوکی به نام Federated Learning of Cohorts (FLoC) است که به گفته گوگل به محرمانه ماندن کاربران کمک می کند. و مدل های تجاری فعلی برای شرکت های آنلاین.

تو می توانی مرور کلی فناوری Google را در اینجا بخوانید، اما نکته اصلی این است که کاربران دارای یک شناسه FLoC منحصر به فرد هستند. شناسه شما از نظر فنی ناشناس است ، اما با سایر کاربران با سابقه اینترنت مشابه – “گروه های” خود گروه خواهید شد. به جای فروش داده به شخصی ، شرکت هایی مانند Google داده های گروهی را به تبلیغ دهندگان می فروشند.

اما در حالی که “خصوصی” روی کاغذ نیز هست ما قبلا توضیح دادیم، این کاملا درست نیست. در واقع ، FLoC احتمالاً به همان اندازه سرگرم کننده است – اگر نه بیشتر از کوکی های شخص ثالث. بسته به اندازه گروه و تعداد گروههایی که یک شخص در پایگاه داده به آنها تعلق دارد ، شناسایی شخصی از جمله قابل قبول است نگرانی های جدی دیگر.

خبر خوب این است که FLoC فقط برای Chrome پیاده سازی می شود – هیچ مرورگری از FLoC استفاده نمی کند ، حتی سایر مرورگرهای Chromium مانند Brave ، Edge یا Vivaldi. هنوز برای اجرای تمام عیار آماده نیست. در حقیقت ، گوگل انتشار FLoC را برای Chrome به تأخیر انداخته است. با این حال ، در حال حاضر در مرحله آزمایشی اولیه است و ممکن است به عنوان یک ویژگی جدید به نام “Sandbox for privacy” در حال حاضر در مرورگر شما وجود داشته باشد. صادقانه بگویم ، کمتر از 1٪ از کاربران Chrome بخشی از آزمایش حریم خصوصی Sandbox هستند ، اما ممکن است این تست با گذشت زمان گسترش یابد و حتی بدون این در این فرم جدید ردیابی ثبت نام کنید. متوجه شدن

خوشبختانه ، تشخیص اینکه Sandbox Privacy فعال است آسان است و در صورت فعال بودن ، می توانید آن را مسدود کنید یا انصراف دهید.

نحوه بررسی و غیرفعال کردن Sandbox برای حفظ حریم خصوصی (FLoC) در Chrome

حریم خصوصی Sandbox فقط برای تعداد کمی از کاربران دسک تاپ Android و Chrome در ایالات متحده فعال است کشورها، استرالیا ، برزیل ، کانادا ، هند ، اندونزی ، ژاپن ، مکزیک ، نیوزیلند و فیلیپین. این هنوز در دستگاه های iOS نیست.

تصویر مقاله با عنوان چگونه Google را غیرفعال کنیم & # 39؛ جدید & # 39؛ حریم خصوصی Sandbox & # 39؛ پیگیری (و چرا آنرا می خواهید)

عکس صفحه: برندان هسن

هنوز هم لازم است بررسی کنید که آیا این ویژگی فعال است یا خیر. این مراحل برای نسخه های Chrome Android ، Windows ، Mac و Linux اعمال می شود:

 1. Chrome را باز کنید و به آن بروید تنظیمات> حریم خصوصی> جعبه ایمنی امنیتی.
 2. با این وجود صفحه فرود Sandbox برای حفظ حریم خصوصی باز می شود ، حتی اگر در این دوره آزمایشی حضور نداشته باشید.
 3. اگر “آزمایشات محیط آزمون برای محرمانه بودن” سوئیچ روشن است ، سپس FLoC فعال می شود. برای غیرفعال کردن آن کلیک کنید / ضربه بزنید – اگر نمی خواهید Chrome از FLoC استفاده کند ، فقط آن را روشن نکنید.

تصویر مقاله با عنوان چگونه Google را غیرفعال کنیم & # 39؛ جدید & # 39؛ حریم خصوصی Sandbox & # 39؛ پیگیری (و چرا آنرا می خواهید)

عکس صفحه: برندان هسن

متناوبا، از سوی دیگر، “آیا من نخ دندان می کشم؟” وب سایت به سرعت نسخه آزمایشی Sandbox را برای حفظ حریم خصوصی در Chrome بررسی می کند. اگر تست مثبت است ، از مراحل بالا برای خاموش کردن ردیابی FLoC استفاده کنید.

اگر این گزینه را در تنظیمات Chrome مشاهده نمی کنید ، بخشی از این آزمون نیستید. این بدان معنا نیست که شما در آینده برای حفظ حریم خصوصی به جلسه آزمایشی Sandbox اضافه نخواهید شد. خوشبختانه کاربران Chrome می توانند پیشرفت کنندردیابی FLoC را از طریق مسدود کنید این افزونه مرورگر DuckDuckGo.

[ZDNet]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir