[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه رزرو Airbnb خود را بدون احمق بودن لغو کنید

عکس: الكساندر گیگر (شاتر استوک)

به عنوان بخشی از به روزرسانی گسترده محصول در ماه گذشته ، Airbnb از تغییر در سیاست لغو خود خبر داد. این تغییر ، که تا حدی از تأثیرات کلی صنعتی ناشی از همه گیری الهام گرفته شده است ، هدف آن انعطاف پذیری بیشتر این درخواست برای میزبان و مهمان است.

سیاست های لغو Airbnb عمدتا توسط میزبانان تعیین می شود ، که می تواند ناراحتی از رزرو را کاملا خاردار کند – فرار ایده آل شما ممکن است یک سیاست سختگیرانه داشته باشد ، به این معنی که هنوز بخشی از هزینه رزرو خود را از شما دریافت می کنند ، حتی اگر مجبور باشید به دلایل قانونی امتناع کنید. . با این حال ، هدف از این تغییر ایجاد فضای بیشتری برای میزبان و مهمان با یک تغییر جدید است دسته به سطح لغو آن اضافه شد. با این حال ، ارائه گزینه های لغو کمی بیشتر دلیل بر استفاده از این سیاست مناسب تر برای لغو رزرو خود به عنوان زنجیره ای نیست که به طور بالقوه میزبان را در پس زمینه قرار می دهد.

سیاست جدید لغو Airbnb چیست؟

سیاست های معمول لغو Airbnb در مقیاسی عمل می کنند: انعطاف پذیر ، متوسط ​​، سختگیرانه و طولانی مدت (همچنین برای اقامت بیش از 30 و 60 روز یک طبقه “بسیار سختگیرانه” وجود دارد). بازپرداخت به زمان لغو شما بستگی دارد و با برخی از قوانین دقیق تر می توانید انتظار داشته باشید که حداقل بخشی از پول خود را خداحافظی کنید در صورتی که به زودی رزرو خود را لغو کنید. البته اگر هر کشور تحت تأثیر COVID-19 قرار دارد، بسیاری از سیاست های قبلی Airbnb از پنجره خارج می شوند: اگر کسی بیمار باشد ، باید اثبات نتایج آزمایش مثبت خود را ارائه دهد و سپس شرکت با پرداخت کامل هزینه ، رزرو را لغو می کند. (نگاه کن سیاست شرکت در جزئیات اگر برای هر مورد کنجکاو هستید).

سیاست جدید ترکیبی جدید اضافه می کند. Airbnb آن را یک سیاست لغو “سخت” می نامد و در جایی بین سخت و متوسط ​​زندگی می کند. غول مهمان نوازی سیاست را توضیح می دهد:

طبق این سیاست جدید ، مهمانانی که از قبل رزرو می کنند انعطاف پذیری بیشتری در لغو رزرو رایگان دارند ، حداکثر 30 روز قبل از ورود به سیستم. در آزمایش های آزمایشی این خط مشی ، داده های ما نشان داد که میزبانانی که از حالت سخت افزاری به شرکت دیگر روی آوردند ، مشاهده کردند که کل رزروها به طور متوسط ​​9 درصد افزایش یافته است *.

بیشتر قابل احترام است ، که – همانطور که داده های داخلی شرکت نشان می دهد – چیز خوبی است که مهمانان آن را محبوب می دانند. اما بروزرسانی و آزادی عمل بیشتر به شما مهمانان کارت کارت نمی دهد تا همه برچسب های لغو را از پنجره بیرون بیندازید.

چگونه Airbnb خود را لغو کنید بدون این که احمق باشید

مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا رزرو لغو شده برای میزبان خود کمتر باشد – و اگر می توانید ، باید این کار را انجام دهید. لغو در یک زمان معقول (یا به محض این که شما می دانید که شما نیاز دارید) است همیشه بهترین تمرین. اما اگر در آخرین لحظه اتفاقی افتاد که توانایی سفر شما را به خطر بیندازد – مانند آسیب دیدگی ، نقص در عملکرد ماشین یا تصادف – پیش از این با میزبان خود صادق باشید.

در صورت امکان شواهدی از مواردی که از سفر شما جلوگیری می کند ارائه دهید ، زیرا این بهترین شرط شما برای اطمینان از درک میزبان شماست (و در صورت نیاز به خدمات مشتری ، هزینه را پس بگیرید). پیام شما باید متفکرانه و دلسوزانه برای میزبان شما نوشته شود ، که ممکن است مجبور شده باشد پیش بینی ورود شما را به مذاکره و پرداخت هزینه کارکنان نظافت بپردازد. فقط نگویید ، “هی ، ما باید تسلیم شویم. چگونه می توانم پول خود را پس بگیرم؟ “

این وظیفه شماست که دلیل خوبی را بیان کنید که چرا نمی توانید از نظر جسمی حضور داشته باشید و چیزی مانند “تولد خواهرزاده ام را فراموش کردم” از آن نمی کاهد. از طرف دیگر ، خوب است اگر میزبان سرسختانه از گوش دادن به شما امتناع ورزید ، آماده مبارزه برای بازپرداخت باشید. همانطور که بسیار شناخته شده بود ، برخی از میزبانان تمام تلاش خود را می کنند تا با هزینه مسافران پول نقد کسب کنند ، بنابراین سعی کنید با انتخاب یک میزبان با رتبه خوب و سیاست های منطقی از این کار جلوگیری کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir