[ad_1]

تصویر برای مقاله ای با عنوان

عکس: Rawpixel.com (شاتر استوک)

گفتم: “من فقط از احساس بی فایده بودن خسته شده ام.” سرم تو دستام و جلوی اشک را می گیرد من در اثر حمله وحشت ، تمام روز را در رختخواب گذرانده بودم روز قبل در محل کار بدنم علاوه بر اینکه از غم و اندوهی که در زندگی من نفوذ کرده بود فلج شده بود ، بیش از حد بیمار بود و نمی توانست حرکت کند.

نمی توانستم بفهمم چرا این اتفاق می افتد. ماه ها پیش پسر دوم ما خوشحال و سالم به دنیا آمد. اما احساس غرق شدن کردم. کاری که می کنمd ، که بیش از یک دهه در آن نگهداری می شد ، دیگر مطمئن نبود و من سعی داشتم حرفه خود را به کار آزاد برسانم.

جامعه به من آموخته است که پدر شدن دوران خوشبختی خواهد بود ، و من باید افتخار کنم که زندگی جدیدی را به دنیا آورده ام. اما از زمان پدر شدن ، احساس اضطراب و افسردگی کرده ام و با حملات اضطرابی طاقت فرسا روبرو شده ام. من چند ماه قبل از تصدی مقام پدر ، ماراتن پنجم خود را دویده بودم. حالا من تمام وزنی را که هنگام تمرین برای او از دست داده بودم – و سپس کمی. من خیلی احساس گناه می کردم که چنین احساسی داشتم ، و گاهی اوقات افکارم به قلمرو خطرناکی می رفتند.

می فهمم من تنها والدی نیستم که این ترکیبی از احساسات را تجربه کرده ام. به لطف افزایش تحقیقات و مشاهیر مانند ریز ویترسپون و کریسی تیگن که تجربیات خود را فاش کرده اند ، افسردگی پس از زایمان در زنان بیشتر شناخته شده است. ولی از آنجا که مردان بیشتر در نقش مراقبان قدم گذاشته اند ، افسردگی پس از زایمان پدر (یا PPD پدری) اخیراً به طور گسترده ای شناخته شده است.

افسردگی پدر پس از تولد چیست؟

طبق برخی مطالعات، تقریباً 10 درصد پدران جدید پس از زایمان رفتار افسردگی را تجربه می کنند بچه و غالباً این مردان از صحبت می ترسند زیرا نمی خواهند لاغر به نظر برسند یا چیزی اضافه کنند به بشقاب شریک زندگی خسته و احساساتی خود

“تشخیص علائم برای مردان دشوار است افسردگی ، “می گوید دکتر اسکات بیا ، روانشناس در کلینیک در کلیولند. “آنها می توانند بلافاصله پس از سه ماهه اول بارداری شروع شوند ، زیرا همه چیز در حال تغییر است. “

نه تنها تغییر در الگوی خواب و پویایی روابط می تواند باعث علائم PPD پدری شود. بیا می گوید سایر مسائل مهم –مشکلات زناشویی ، فشار مالی ، سابقه افسردگی یا شریکی که افسردگی پس از زایمان را تجربه می کند یا بارداری مشکلی داشته است –ممکن است علائم را تشدید کند.

من در حال تجربه برخی از چالشهایی بودم که بیا به آنها اشاره کرد. اما او همچنین معتقد است که برای برخی از مردان ، این تغییرات خلقی ناگهانی می تواند بیولوژیکی نیز باشد. ناامید شدم من ارتباطی با پسرم احساس نکردم و تنها نیستم: مردان غالباً از نظر فکری با نوزاد تازه متولد شده خود ارتباط دارند اما نه از نظر احساسی ، حداقل در ابتدا و اتصال ممکن است با گذشت زمان کندتر ایجاد شود. و برخی نیز وجود دارد تغییرات هورمونی در بدن پدر نیز اتفاق می افتد.

وی می گوید: “کاهش تستوسترون وجود دارد که ممکن است در افسردگی مردان نقش داشته باشد.” “هورمون های دیگر مانند استروژن و پرولاکتین که بیشتر در خانم ها دیده می شود اما در مردان وجود دارد ، در حال افزایش هستند. کورتیزول که یک هورمون استرس است ، تشدید می شود. “

وقتی عوامل استرس زا افزایش می یابد ، معمول است که مردان به جای کمک گرفتن ، احساس خود را نقاب می کنند. این رفتار می تواند رهبری به رفتارهای بی پروا مانند سو abuse مصرف الکل و مواد ، قمار یا شرکت در روابط خارج از مشارکت. و مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد پدران افسرده به احتمال زیاد از فرزندان خود کناره می گیرند یا نسبت به آنها انتقاد بیشتری می کنند.

بی گفت: “اگر افراد احساسات خود را كنترل نكنند ، می تواند مانع آنچه برای کودک اتفاق می افتد باشد.” “اگر ما به عنوان یک والدین پاسخگو و فعال و پرانرژی نباشیم ، این برای کودک برنامه ریزی شده است و او نمی تواند آن را دفع کند.”

اگرچه آنها احساس غم و اندوه ، تحریک پذیری ، هیجان ، بی فایده بودن یا گناهکاری دارند ، اما مردان معمولاً نمی خواهند یک دوست یا شریک زندگی را سنگین کنند ، هر چقدر رفتار آنها برای خانواده آنها مضر باشد. و هنگامی که مردان در مورد آنچه احساس می کنند صحبت می کنند ، اغلب به آنها گفته می شود “دست از غر زدن بردارید” و “بیرون بروید” ، به این معنی که آنها نسبت به احساس خودخواه هستند. این ممکن است به این دلیل باشد که بسیاری از وجود PPD پدری اطلاع ندارند و اخیراً در محافل پزشکی و روانشناسی مورد توجه قرار گرفته است. خود Bea به خاطر می آورد که وقتی پدر شد ، چقدر احساس ویرانی کرد.

وی گفت: “من به خاطر می آورم که استرس داشتم و نمی دانستم چه کاری انجام دهم.” “هنگامی که من بچه دار شدم ، هیچ خبری از افسردگی پس از زایمان در مردان نبود.”

چگونه شناخت و درمان کنیم پدر افسردگی پس از زایمان

علاوه بر صحبت با یک متخصص ، روش هایی وجود دارد که پدرها علائم PPD پدر را تشخیص داده و به آنها کمک می کند. علی رغم خستگی و کمبود خواب که اکثر والدین تازه متولد شده پس از تولد تجربه می کنند ، Bea توصیه می کند زمانبندی و زمان خاصی را برای فعالیت اختصاص دهید. همچنین یادگیری برای شناسایی علائم و نشانه های PPD پدری و گفتگو با پدران دیگر برای تشویق پیوند و رفاقت ارائه می شود.

و اگر فردی هستید که علائم PPD پدری را در شریک زندگی خود می شناسید ، Bea توصیه می کند با دقت به آنها نزدیک شوید تا از احساس مواجهه یا حمله جلوگیری کنید.

وی گفت: “مردم معمولاً توصیه های ناخواسته را دوست ندارند و من فکر می کنم اگر می توانید اجازه بگیرید ، آنها کمین نمی کنند و می توانند واکنش خود را در برابر آنها مشاهده کنند و ببینند آیا این یک نقطه نظر مشترک است.” “اگر این مشارکت به درستی پرداخته نشود ، می تواند آسیب برساند.”

مردانی که همسرانشان علائم افسردگی پس از زایمان را نشان می دهند ، در معرض خطر بیشتری هستند. بیا می گوید مراجعه به یک متخصص ارزیابی ممکن است برای هر دو والدین مفید باشد.

و اگر پدر معتقد است که از PPD پدری رنج می برد ، نگرانی در مورد کمک گرفتن امری طبیعی است ، اما پدران از گفتگو با یک حرفه ای خجالت نمی کشند.

Bea می گوید: “مراجعه به متخصص برای ما ترسناک است ، اما وقتی واقعاً آنجا هستید ، ممکن است احساس امنیت ترین مکان را داشته باشید.” “درمانگران در تلاشند محیطی با ایمنی مطلق ایجاد کنند.”

چند هفته پس از اینکه به دنبال درمان و پیوستن به کفش های کتانی ام رفتم ، خانواده ام متوجه شدند که من شروع به بازگشت به خودم قدیمی ام کرده ام. حملات وحشت که من بودم که تقریباً وجود ندارند و من به عنوان یک پدر کمی اعتماد به نفس بیشتری داشتم. اکنون من پیوند قوی تری با پسرانم دارم و وقتی در کنار خانواده ام هستم احساس خوشبختی می کنم.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir