[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: کیسلف آندری والروویچ (شاتر استوک)

به راحتی می توانید زندگی شخصی خود را تحمل کنید – به خصوص پس از یک سال ارتباط شخصی محدود. زندگی در یک بیماری همه گیر جهانی عجیب است: همه می دانند که بسیاری از اتفاقات در جهان رخ می دهد ، اما انزوای طولانی مدت می تواند به ما احساس کند که تنها مردم اطرافمان هستیم.

برخی از افراد این گام به جلو را برمی دارند ، طوری زندگی می کنند که گویی زندگی آنها یک فیلم است و در نقش اصلی بازی می کنند. اگرچه این یک تشخیص یا اختلال روانشناختی رسمی نیست ، اما چیزی است که به عنوان “سندرم قهرمان” شناخته شده است. در اینجا مواردی است که باید در مورد این نوع رفتار بدانید ، از جمله چگونگی تشخیص علائمی که شما یا شخصی که می شناسید در این الگو قرار دارد.

“سندرم قهرمان” چیست؟

مانند دکتر فیل رید ، استاد روانشناسی در دانشگاه سوانزی ، در روانشناسی امروز می نویسد، “سندرم پروتاگونیست” آخرین نمونه از یک علامت خاص است که در نتیجه شبکه های اجتماعی ظاهر شده است. اینجا ادعای او بر او:

در حال حاضر ، سندرم شخصیت اصلی اصطلاحی مبهم است که بیش از علم و رسانه از رسانه ها و رسانه های اجتماعی استفاده می کند. این اصطلاح به طیف وسیعی از رفتارها و افکار اشاره دارد ، اما اساساً وقتی کسی خود را در حال معرفی یا تصور برخی از نسخه های تخیلی از زندگی خود معرفی کند (معمولاً خودشان ، هرچند گاهی اوقات ناراحت کننده هستند) و این “زندگی” را از طریق رسانه های اجتماعی ارائه می دهد .

البته این نوع رفتار خودمحوری چیز جدیدی نیست. همه ما افرادی را می شناسیم که واقعاً معتقدند جهان پیرامون آنها و نیازهای آنها می چرخد ​​و همه افراد دیگر هستند تا به نوعی به آنها کمک کنند. سپس رسانه های اجتماعی رسانه ای در اختیار آنها قرار می دهند تا داستان آنها را برای جهان پخش کنند – همچنین به عنوان مخاطبان آنها شناخته می شود.

دکتر مایکل جی روانشناس بالینی می گوید: سندرم قهرمان اصلی “نتیجه اجتناب ناپذیر تمایل طبیعی انسان برای شناسایی و اعتبار سنجی است ، با فناوری در حال تکامل سریع که امکان ارتقا self سریع و گسترده خود را فراهم می کند. مصاحبه برای نیوزویک.

چگونه می توان علائم سندرم قهرمان را شناخت

بنابراین چگونه می توانید بفهمید که شما یا شخصی که می شناسید در الگوی رفتاری مرتبط با سندرم شخصیت اصلی قرار گرفته است؟ در اینجا برخی از نشانه ها ، با مجوز از رید و وتر ، که هر دو بودند ، آورده شده است برای مقاله نیوزویک مصاحبه کرد:

  • برای تأیید داستان و زندگی خود داستانی بسازید که به مخاطبان بستگی دارد
  • ایجاد و زندگی در نسخه جایگزین واقعیت
  • تماشای فیلم ها در ویدئوهای شبکه های اجتماعی باعث ایجاد چرخه ای از مقایسه می شود ، که باعث تعجب شما می شود که چرا مانند افراد موجود در فیلم ها به نظر نمی رسید و چرا به اندازه آنها خوشحال نیستید (حتی اگر محتوای آنها کاملاً آماده شده باشد)

اگرچه برخی سندرم شخصیت اصلی را با احتیاط مقایسه می کنند ، رید می گوید هرچند جالب است ، این نظریه غلط است.

وی گفت: “مراقبت این است که واقعیت امروز خود را دریابید ، به محیط اطراف خود توجه کنید و از تأثیرات گذشته خلاص شوید.” نیوزویک گفت. “در مورد سندرم قهرمان ، شما از واقعیت حذف می شوید.”

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir