[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه بفهمیم آیا CPU واقعا ارزش ارتقا دارد یا خیر

سر و صدای زیادی در مورد تعداد هسته های پردازنده دستگاه (که به CPU نیز معروف است) وجود دارد. متداول است که مردم می گویند هسته های بیشتر برابر با قدرت پردازش بیشتر است از نظر فنی درست است ، نه کل تصویر در واقع عوامل متعددی قدرت و سرعت پردازنده را تعیین می کنند … الفو حتی اگر پردازنده از برخی جهات روی کاغذ “بدتر” باشد ، ممکن است برای کارهای خاصی مناسب تر از بقیه باشد.

این می تواند گیج کننده باشد ، به خصوص اگر می خواهید یک کامپیوتر جدید ایجاد کنید و می خواهید پردازنده مناسب را پیدا کنید. برای کمک به شما ، ما این راهنمای سریع پردازنده ها ، مشخصات آنها و نحوه آزمایش آنها را گردآوری کرده ایم. این یک خرابی کامل نیست ، اما باید به شما کمک کند تا سر خود را دور پردازنده ها بپیچید.

چگونه معنا پیدا کنیم پردازنده هافر

ابتدا ، مروری سریع بر مهمترین مشخصات CPU:

 • هسته: “هسته” نام دیگری برای پردازنده ها است. بنابراین ، یک پردازنده چهار هسته ای در واقع دارای چهار پردازنده مجزا ، یک پردازنده هشت هسته ای دارای هشت پردازنده و غیره است.به هرچه هسته های پردازنده بیشتر باشد ، وظایف بیشتری را می توان با اطمینان مدیریت کرد. دیگر هسته ای نیست اجباری به طور پیش فرض پردازنده را بهتر یا سریعتر کنید. این بدان معناست که می تواند وظایفی را انجام دهد که به طور همزمان به چندین هسته نیاز دارند.
 • فرکانس ساعت: سرعت کلاک پردازنده (اندازه گیری شده در هرتز و گیگاهرتز) نشان می دهد که چقدر داده می تواند در ثانیه پردازش کند. یکی گیگاهرتز برابر یک است میلیارد دستورالعمل به عنوان مثال ، 2.9 پردازنده گیگاهرتزی می تواند 2.9 میلیارد دستور را در هر ثانیه و 4 پردازش کند پردازنده گیگاهرتزی می تواند 4 میلیارد دستورالعمل را پردازش کند. سرعت سریعتر ساعت تقریباً همیشه به معنی عملکرد بهتر است.
 • اورکلاک: برخی از پردازنده ها از ویژگی ای به نام اورکلاک پشتیبانی می کنند که به کاربران اجازه می دهد سرعت کلاک پردازنده را فراتر از خط اولیه همراه خود افزایش دهند. اورکلاک می تواند عملکرد CPU را افزایش دهد – به ویژه برای کارهای بارگذاری شده با منابعی مانند بازی ها یا تجسم رسانه – به قیمت خروجی گرمای بالاتر. از آنجا که گرمای بیش از حد می تواند بدون خنک کننده مناسب به پردازنده یا سایر اجزای کامپیوتر آسیب برساند ، تولید کنندگان پردازنده اغلب برنامه های رومیزی را که به شما کمک می کند پردازنده را اورکلاک کرده و دمای داخلی را کنترل کنید ، اضافه می کنند.
 • حافظه پنهان: حافظه پردازنده میزان حافظه داخلی است. در حالی که حافظه پنهان بزرگتر برای چند وظیفه ای بهتر است ، در برخی موارد ، پردازنده هایی با حافظه پنهان کوچکتر سریعتر کار می کنند – بنابراین فقط حافظه های بزرگتر به معنای پردازنده بهتر نیست.
 • هایپر نخ و چند نخ: Threading یک فناوری است که در برخی از پردازنده ها یافت می شود و به هسته ها اجازه می دهد بیش از یک پردازش را همزمان اجرا کنند و به طور م theثر تعداد هسته های پردازنده را دو برابر می کند. اینتل این را “Hyper-threading” می نامد ، در حالی که AMD آن را “Multithreading” می نامد ، اما آنها یک چیز هستند. مانند چند هسته ای ، رشته های بیشتر به معنای چند وظیفه ای بهتر است ، اما این بر سرعت کارهای تک هسته ای تأثیر نمی گذارد.
 • طراحی گرما: طراحی حرارت (TPه) الزامات توان CPU را اندازه گیری می کند. اگرچه این عدد معنی چندانی در مورد عملکرد CPU ندارد ، اما مهم است بدانید که آیا کامپیوتر شخصی خود را می سازیدمن به منبع تغذیه (منبع تغذیه) نیاز دارم که بتواند هر جزء از رایانه شما را تغذیه کند – CPU ، کارت گرافیک و غیره.
 • تولید سخت افزار: تولید سخت افزار پردازنده به ریزفناوری دستگاه اشاره دارد. تولیدکنندگان پردازنده ها را به صورت مکرر راه اندازی می کنند و در نسل جدید تغییراتی را در بهبود ایجاد می کنند. اگرچه نسل های جدیدتر نسبت به نسخه های قبلی بهتر کار می کنند ، اما همیشه اینطور نیست. به عنوان مثال ، یک پردازنده چند هسته ای قدیمی ممکن است با پردازنده نسل جدید با هسته های کمتر رقابت کند. یا سرعت ساعت کمتر است
 • نوع: در نهایت ، انواع مختلفی از پردازنده ها وجود دارد: به طور خاص ، دستگاه های تلفن همراه در مقابل رایانه های رومیزی. پردازنده های موبایل اغلب دارای پردازش گرافیکی یکپارچه هستند ، بنابراین نیازی به پردازنده گرافیکی جداگانه ندارید ، اما چون کوچکتر اجرا می شوند و تمایل دارند TPD پایین تری را هدف قرار دهند ، ممکن است به خوبی نسخه دسکتاپ کار نکنند.

بسیاری از مشخصات را می توان به سادگی جمع آوری کرد خواندن نام محصول CPU، اما تا کنون احتمالاً به مدلی توجه کرده اید: ممکن است مشخصات CPU روی کاغذ بهتر به نظر برسد ، اما هشدارها و ناسازگاری هایی وجود دارد که مقایسه پردازنده ها را در یک نگاه مشکل می کند.

CPU جزء اصلی رایانه شما است ، اما همه ما به دلایل مختلف از رایانه خود استفاده می کنیم. ویرایشگر ویدئو ممکن است یک پردازنده چند رشته ای درجه یک را بخواهد ، در حالی که گیمر کامپیوتر ممکن است بر پردازنده های ساعت بهتر تمرکز کند ، حتی اگر گزینه “ارزان تر” بنابراین چگونه می توان فهمید که CPU ارتقاء مفیدی است؟

چگونه می توان فهمید پردازنده بعلامت گذاری

به جای بررسی مشخصات ، بهترین راه برای ارزیابی عملکرد CPU ، بنچمارک است. تولیدکنندگان ، داوران و کاربران در سطح علاقه مندان از تست های معیار برای مشاهده نحوه عملکرد پردازنده ها (و دیگر اجزای کامپیوتر) در زمان واقعی استفاده می کنند. و آنها را با سایر پردازنده ها مقایسه کنید.

البته ، اگر می خواهید پردازنده خود را و شماره مدل را مقایسه کنید ، اگر می خواهید آن را با دیگران مقایسه کنید ، باید بدانید. خوشبختانه، یک راه آسان برای پیدا کردن این وجود دارد:

 1. در رایانه Windows خود ، منوی Start را باز کرده و به تنظیمات> سیستم> اطلاعات.
 2. به دنبال پردازنده ذکر شده در زیر باشید “مشخصات دستگاه”

اگر می خواهید گزارش دقیق تری داشته باشید ، می توانید مدل CPU ، هسته ها ، سرعت ساعت و سایر مشخصات را در Task Manager پیدا کنید:

 1. مطبوعات Ctrl + Shift + Esc برای باز کردن پنجره Task Manager
 2. روی برگه “بهره وری” کلیک کنید.
 3. در اینجا نام و مدل پردازنده را می بینید. سرعت ساعت ، هسته و پردازنده های منطقی (که به عنوان “نخ” نیز شناخته می شوند) نیز در گوشه سمت چپ پایین لیست شده اند.

همچنین می توانید اطلاعات CPU را در برنامه Device Manager پیدا کنید:

 1. من به دنبال “دستگاه کنترل” در نوار وظیفه ویندوز یا منوی Start و سپس روی برنامه نتایج کلیک کنید تا باز شود.
 2. در پنجره Device Manager ، به پایین بروید و روی پیکان کنار کلیک کنید “پردازنده” برای مشاهده نام ، مدل و سرعت کلاک پردازنده خود. هر یک از هسته های CPU به عنوان دستگاه خود ذکر می شود. توجه داشته باشید که یک پردازنده چند / چند موضوعی دارای هسته های بیشتری است (به عنوان مثال یک پردازنده چهار هسته ای می تواند در مجموع هشت پردازنده را نمایش دهد).
 3. برای مشاهده اطلاعات بیشتر ، مانند جزئیات درایور ، روی CPU دوبار کلیک کنید.

هنگامی که مدل و ویژگی های پردازنده خود را در اختیار دارید ، مقایسه آن با ارتقاء های بعدی بسیار ساده تر خواهد بود تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر. وجود دارد تجزیه و تحلیل مقایسه ای برنامه ها در آنجا می توانید از آن برای انجام آزمایشات خود استفاده کنید ، اما در عوض جستجوی نظرات محصولات و نمودارهای مقایسه آسان تر است. چندین منبع خوب وجود دارد CPUBenmark.net، سایتهای بررسی محصول مانند سخت افزار تام و CNET ، و فروشگاه های اینترنتی مانند نویگبه

[PCWorld]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir