[ad_1]

تاریخچه دندانپزشکی مادرم مانند یک رمان ترسناک خوانده می شود: بسیاری از مواد پر کننده ، کانال ریشه ، کاشت ، جراحی فک ، پیوند بافت لثه و روکش کامل. به غیر از هزینه های عاطفی ، سرمایه گذاری مالی هنگفتی است. در نتیجه ، او از جوانی اهمیت مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را دو بار در روز برای من بیدار کرد. بدیهی است که نتیجه می دهد: من هرگز حتی حفره نداشته ام.

بنابراین تعجب من را تصور کنید که چند سال پیش لثه های من شروع به عقب نشینی کردند. رکود اقتصادی لثه دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: بافت صورتی رنگی ، اسفنجی (معروف به لثه) که ریشه دندان های ما را می پوشاند و از آن محافظت می کند ، آنها را بیشتر و بیشتر در معرض باکتری های مضر قرار می دهد. رکود اقتصادی لثه نه تنها اثرات آرایشی دارد – این ریشه اصطلاح “طولانی در دندان” است که برای نشان دادن پیر به نظر می رسد – بلکه می تواند باعث افزایش تجمع پلاک ، فرسایش و حساسیت دندان شود.

با توجه به الف نظرسنجی 2003، تقریبا نیمی از بزرگسالان در جهان بین 18 تا 64 سال دارای درجه ای از رکود لثه هستند (این تعداد برای بزرگسالان 65 سال به بالا به 88 درصد می رسد). در آمریکا، 47 درصد از بزرگسالان بالای 30 سال نوعی از بیماری لثه (که به آن پریودنتیت نیز گفته می شود) ، که نه تنها باعث رکود لثه می شود ، بلکه بافت لثه متورم و لطیف ، خونریزی در دهان ، درد هنگام جویدن و آبسه ایجاد می کند.

اما چگونه جهنمی ممکن است در مسواک و فلوسر A + مثل من که بندرت از تمیز کردن پرش می کند ، دچار رکود لثه شود؟ وقتی از دندانپزشک خود پرسیدم ، پاسخ شگفت آور دریافت کردم: “آیا شما واقعاً مسواک می زنید؟”

قبلاً هرگز به آن فکر نکرده ام. وقتی که من در گوگل به دنبال “brush too hard” می گشتم ، یک دسته تحقیقات دانشگاهی، شخصی دندانی تمرین سایت ها و نام تجاری مسواک و خمیر دندان شرکت وبلاگ ها ظاهر شدند ، همه در مورد من هشدار دادند خطرات مسواک زدن بیش از حد قدرتمند بسیاری از آنها همان توصیه ای را که دندانپزشک به من کرده است ارائه می دهند: استفاده از برس با موهای نرم و نگه داشتن آن یا فقط با دو یا سه انگشت یا با دست غیر غالب من. با این حال ، بعد از چند هفته ، من نگران تاب خوردن در سمت دیگر آونگ شدم: مسواک زدن خیلی آرام برای مسواک زدن صحیح دندانها.

برای اینکه بفهمم آیا سالها مسواک زدن بیش از حد لثه های من را فراموش کرده است ، با دکتر جیمز جی. ویلسون ، رئیس آکادمی پریودنتولوژی آمریکا (AAP)پریودنتولوژی به عنوان شاخه ای از دندانپزشکی که بر روی درمان ساختارهای اطراف دندان های ما ، التهاب حفره دهان و ساخت ایمپلنت متمرکز است – و ما فهمیدیم که پاسخ کوتاه این است ، شاید.

با این حال ، همانطور که دکتر ویلسون اشاره کرد ، “یک حدفاصل مسواک زدن بیش از حد و از بین بردن باکتری هایی که باید از بین ببرید ، وجود دارد و شما را در معرض پوسیدگی دندان قرار می دهد. [and] به بیماری لثه “به عبارت دیگر: هدف شستن دقیق تر است ، نه لزوماً نرم تر.

مسواک زدن بیش از حد تنها یکی از دلایل مشکلات دندان و لثه است

عوامل زیادی علاوه بر مسواک زدن بیش از حد ، باعث سایش دندان و لثه ما می شوند: ژنتیک، رژیم غذایی، دسترسی به مراقبت، و حتی درمان ارتودنسی. هنگامی که من سابقه دندانپزشکی مادرم را به اشتراک گذاشتم ، دکتر ویلسون ذکر کرد که رکود اقتصادی در لثه های من عمدتا به این دلیل است وراثت بافت لثه ضعیف تر (نامیده می شود لثه) ، یک فک کوچکتر و حتی یک فک نازک تر – همه اینها می تواند احتمال رکود در لثه ها و حفره ها را افزایش دهد. چه اینکه ، بریس های نوجوان من ، در حالی که لبخندم را صاف می کنند ، ممکن است برخی از دندان ها را از استخوان خارج کرده باشد.

همانطور که دکتر ویلسون به من گفت ، “مسواک زدن بیش از حد تهاجمی مطمئناً می تواند صدمه ای ایجاد کند ، [but] من شخصاً فکر می کنم این موضوع بیش از حد مورد سرزنش قرار گرفته است. “اگر شما یا والدینتان مشکلات زیادی با دندان خود داشته اید ، می توانید از دندانپزشک خود س askال کنید اشعه ایکس و بررسی ها نشان می دهد استخوان های لاغرتر و بافت لثه ضعیف تر اگر این کار انجام شود ، قطعاً باید یک مسواک جدی تری بزنید ، زیرا این یکی از معدود مواردی است که می توانید هنگام جلوگیری از رکود لثه ، بیماری لثه و پوسیدگی دندان کنترل کنید.

مسواک های با موی نرم ، بیشتر پلاک ها را از بین می برند ، اما می توانند آسیب بیشتری نیز وارد کنند

مسواک های با موی نرم بهترین نیستند زیرا روی دندان ها و لثه ها لطیف هستند. آنها توصیه می شوند زیرا آنها انعطاف پذیری بیشتر به آنها اجازه می دهد سطح بیشتری را بپوشانند و خمیر دندان بیشتری را در خود نگه دارند. از دیدگاه دکتر پریودنتیست دکتر ویلسون ، این انعطاف پذیری همچنین به معنای رسیدن آنها به باکتری های زیر خط لثه است تا موهای سخت

با این حال ، توانایی آنها در نگهداری بیشتر خمیر دندان یکی از دلایلی است که شما ممکن است بخواهید به آن توجه کنید. ساینده بودن از نام تجاری شما در خانه است. برخی از محققان در این باره هشدار می دهند ساینده تر خمیر دندان می تواند مینای دندان را فرسایش می دهد و بافت زیرین (به نام عاج) ، که در معرض قرار گرفتن منجر به افزایش حساسیت می شود. کارشناسان دیگر اصرار داشته باشید که همه خمیر دندان های موجود بی خطر هستند. (جستجو کردن مهر و موم ADA برای پذیرش اگر می خواهید مطمئن شوید که برند شما کاملاً آزمایش شده است.) حداقل شما می خواهید مقداری سایش در خمیردندان برای از بین بردن پلاک مگر اینکه دندان های شما دیگر به طور قابل توجهی فرسوده نشده باشند. خمیر دندانهای سفید کننده بالاترین میزان را دارند سطح سایندگی (در مقیاس ایمنی 0-250) ؛ می توانید بفهمید برند فعلی شما چقدر ساینده است اینجا.

همچنین بخاطر داشته باشید که سایش که در اثر ساییدگی مواد خارجی مانند مسواک و خمیر دندان ایجاد می شود ، فقط یکی از سه راهی که ایمیل خود را از دست می دهیم. کاهش وزن هنگامی رخ می دهد که دندان های ما به طور عمده توسط فشار دادن و ساییدن به یکدیگر ساییده می شوند ، و فرسایش در اثر مواد غذایی و عوامل محیطی مانند مصرف غذاها و نوشیدنی های اسیدی ، قرار گرفتن در معرض بزاق و اسید معده و آلودگی محل های کار آلوده ایجاد می شود (به عنوان مثال مینی)) اگر عاشق مرکبات و آب میوه هستید یا هر روز نوشیدنی های گازدار می نوشید ، کاهش یا حداقل آن را در نظر بگیرید زمان مسواک زدن تا فرسایش بالقوه را محدود کند.

همچنین حتماً برس های خود را مثل برس های فرسوده و کهنه هر سه تا چهار ماه تعویض کنید. پلاک کمتری را بردارید و می تواند پورت کند باکتری ها و ویروس ها.

مسواک های برقی دارای حسگرهای فشار هستند که به شما می گوید اگر خیلی سخت می خوانید یا خیر

دکتر ویلسون به من گفت: “من طرفدار مسواک های برقی هستم.”[because] اگر از مسواک برقی به درستی استفاده می کنید ، از حرکت پاک کننده با آن استفاده نکنید. “تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که قلم مو را محکم نگه دارید و آن را در امتداد خط دندان ها و لثه قرار دهید ، و بگذارید برس بقیه کارها را انجام دهد.

حتی اگر اسکراب بزنید ، بسیاری از برس های الکتریکی اکنون دارای سنسورهای فشار هستند که در صورت فشار بیش از حد روشن یا سر و صدا می کنند. (این ویژگی را می توانید از 50 دلار در همه قیمت ها پیدا کنید) Oral-B و صوتی برس ، تا 250 دلار Sonicare DiamondClean برس با شارژرهای شیک و تنظیمات متعدد.) گران تر Oral-B 7000 (130 دلار برای فروش) و 8000 (140 دلار در فروش) نیز هست برس هوشمند Quip 95 دلاری حتی به برنامه هایی متصل شوید که مناطقی را که از دست داده اید نشان می دهد و عادت های مسواک زدن را پیگیری کنید.

اگرچه قیمت این برس ها بیشتر از دستمال است اما قیمت آن ها نیز زیاد است پلاک بیشتری را بردارید. همانطور که دکتر ویلسون گفت: “مسواک برقی در مقایسه با هزینه برخی از مراقبت های دندانپزشکی احتمالاً سرمایه گذاری بسیار کمی است.” اطمینان حاصل کنید که سرهایی با موهای نرم را انتخاب کرده و مانند مسواک های دست ، جایگزین آنها شوید هر سه یا چهار ماه

مسواک را به نظافت بعدی خود برسانید

از سال 2013 موقعیت ADA این است که تعداد ویزیت های سالانه باید متناسب با نیازهای فردی بیماران و عوامل خطر باشد. دکتر ویلسون گفت: “361 روز در سال ، مسئولیت شماست.” (بیماران وی اغلب به بیماری لثه پیشرفته مبتلا هستند و نیاز به پاکسازی ماهانه دارند.) “ما باید مربی شما باشیم تا در این 361 روز نحوه انجام کار خوب را انجام دهیم.”

برای به دست آوردن یک مربی کارآمد ، باید موارد خود را نشان دهیم. (این تفاوت بین تماشای یک قهرمان وزنه برداری برای نشان دادن یک گرفتن است و سپس تلاش برای تکرار آن به تنهایی در خانه ، به جای اینکه تکنیک خود را از وزنه بردار نشان دهید و از آنها مشاوره بخواهید.) Tدفعه دیگر که برای تمیز کردن مراجعه کردید ، مسواک خود را بیاورید ، مسواک را در مقابل بهداشت و دندانپزشک بشویید و از آنها بازخورد بخواهید. دکتر ویلسون بر این قسمت آخر به عنوان ma تأکید کرددندانپزشکان و متخصصین بهداشتی جدید تمایلی به گفتگو ندارند و خطرناک بودن بیش از حد یا خشمگین بودن آنها را تهدید می کند. گفت: “به محض پرسیدن ،” دادید [us] اجازه انتقاد از شما “

در حالی که آنها با نگاه به برس شما شروع می کنند –اگر مثلاً موها فرسوده و پراکنده شده باشند ، شما احتمالاً خیلی سخت مسواک می زنید و با چنین برس خسته ، که شما واقعاً هستید پلاک کمتری را برداریدبهترین بازخورد از طریق نشان دادن تکنیک های مسواک زدن در عمل است.

تعلل نکن ویزیت های روتین دندانپزشکی

در آگوست سال 2020 ، پنج ماه پس از همه گیری ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) a بیانیه توصیه به افراد برای به تعویق انداختن مراقبتهای پیشگیرانه دندانپزشکی معمول مانند نظافت برای کاهش شیوع در جامعه (ADA) “با احترام ، اما به شدت” مخالف است ، با اصرار که “دندانپزشکی برای سلامتی ضروری است. “)

در حقیقت ، اقدامات دندانپزشکی در ایالات متحده و جاهای دیگر طی شده است انقلاب LPS در اواسط دهه 1980 در پاسخ به HIV / AIDS. در حالی که دکتر ویلسون زمانی را به یاد می آورد که دندانپزشکان وی برای معاینه دهان وی حتی دستکش هم نمی گذاشتند ، آن روزها گذشته است. وی به او گفت: “مراجعه به دندانپزشک شما امری بسیار ایمن است.” شواهد موجودمهم نیست چقدر کمیاب است –به نظر می رسد از آن پشتیبانی می کند.

تأخیر در مراقبت های پیشگیرانه باعث ایجاد سوراخ هایی در دندان ها و در نهایت در جیب های ما می شود. پس از دیدن مادرم از طریق انجام بسیاری از مراحل گران و دردناک ، اطمینان حاصل کردم که یکی از معدود گردش های من در جهان پس از قفل کردن ، تمیز کردن است ، حتی اگر من از نظر ایمنی ضعیف هستم و بنابراین خطر بیماری جدی و مرگ بیش از COVID دارم – 19 .

با این حال ، بسیاری از آمریکایی ها اغلب حتی بازدیدهای پیشگیرانه از دندانپزشکان را از دست داد قبل از همه گیری ، شاید ناشی از عدم دسترسی به مراقبت ارزان قیمت ، با تکیه به جای آب جامعه فلوئوره شده و برنامه های تراکم مدرسه که از ایجاد حفره جلوگیری می کند. اما rمیزان حفره های درمان نشده و بیماری های لثه در میان کودکان و بزرگسالان سیاه پوست ، قهوه ای و کم درآمد تا دو تا سه برابر بیشتر است. در حالی که حمایت از بیمه بهتر دندانپزشکی بهترین راه حل برای همه آمریکایی ها است ، هزینه مراقبت های روزمره و دندانپزشکی فوری باعث تمیز کردن موثر در خانه از اهمیت بیشتری می یابد. داشتن ابزارها و تکنیک های خوب می تواند کمک کند ، حتی اگر برخی از عوامل مانند ژنتیک و صنعت دندانپزشکی در حال حاضر از عهده ما خارج باشد.

من ، از یک طرف ، نمی توانم صبر کنم مسواک برقی جدید خود را با فشار حساس و تمیز کردن بعدی بیاورم در مورد تکنیک من بازخورد بخواهید. من می خواهم کارت صفرم را با حفره نگه دارم و مطمئن باشم که لثه هایم را با فشار کامل ماساژ می دهم.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir