[ad_1]

تصویری برای مقاله ای تحت عنوان

عکس: زوران ایلیچ (شاتر استوک)

گلدان ها و ماهی تابه ها بسته به سبک ، مارک و میزان مراقبت از آنها می توانند ماندگاری نسبتاً زیادی داشته باشند ، اما احتمال دارد که این عمر را کمی افزایش دهید. هم طولانی نشانه هایی که نشان می دهد ظروف آشپزی شما در اواخر عمر خود هستند ، همیشه به اندازه شکستگی دسته یا لایه برداری نیستند. اگرچه روش های مختلفی برای ظروف پخت و پز خود را بازیابی کنید تقریباً غیرقابل جبران است. در اینجا برخی نشانه ها نشان می دهد که قابلمه ها و قابلمه های شما به طور رسمی خارج شده اند.

چگونه می توان به بهترین وجه از انواع ظروف آشپزی مراقبت کرد

طبق گفته سایت پخت و پز ، متوسط ​​عمر وسایل آشپزی شما پنج سال است کیچن، و روشهایی برای مراقبت از گلدانهای شما وجود دارد تا حداقل اگر نه بیشتر دوام بیاورند. ابتدا باید تمام قابلمه های نچسب را با دست بشویید. گرمای ماشین ظرفشویی باعث می شود که پوشش های نچسب خیلی سریعتر از شستن دستان شما نازک و خراب شوند. به همین ترتیب ، هنگام پخت و پز در قابلمه های نچسب از استفاده از ظروف فلزی خودداری کنید ، زیرا این مواد پوشش را راحت تر از ظروف چوبی یا پلاستیکی می خراشند.

برای وسایل آشپزی از جنس استنلس استیل ، Kelly Vaughn مارسStewart.com توصیهاتحادیه اروپا ، قبل از هر چیز ، بله استفاده کنید مقدار مناسب کره هنگام پخت و پز. پوشش پایین ماهیتابه شما در روغن یا چربی به آن مقدار چربی می دهد تا غذای شما را بپزد و از تابه محافظت کنید. آنجا همچنین پیشنهاد می کند غذا را تا آنجا که ممکن است حرکت دهید تا از سوختن غذا جلوگیری شود ماهیتابه.

در نقش منتابه های ران به طور قابل توجهی قابلمه های نچسب و استیل خود را زنده نگه دارید –کافی شما هستید به درستی آنها را جعل کنید. قانون شماره یک در ظروف چدنی این است از صابون استفاده نکنید یا هر محصول پاک کننده ای که به مینای دندان و پوشش طبیعی آسیب برساند – اما این راهنما در هر چیز دیگری به شما کمک خواهد کرد.

چگونه بفهمیم تابه نچسب شما فراتر از این است تعمیر

نشانه های یک ظرف نچسب بی فایده کاملاً واضح است: اگر پوشش خراشیده شده است، شما غذا به ظرف می چسبد و می سوزد (و باعث می شود) آسیب اضافی به تابه). هنگامی که لایه زیر این نسخه اصلی را مشاهده کردید لایه نچسب، از عمر مفید آن گذشته است، و زمان آن فرا رسیده است.

از کجا بفهمم تابه فولاد ضد زنگ شما دیگر مفید نیست

علائم آن است که ظرف استیل ضد زنگ شما است آماده پرتاب ریزتر است از تابه های دیگر اگر تابه را روی اجاق گاز بگذارید و تکان بخورد ، ساختار تحریف شده است ، و آن دیگر غذای خود را به طور یکنواخت نمی پزید. (تحریف اغلب ایجاد می شود با دویدن آب سرد بالا یا داخل ظرف داغ بلافاصله پس از استفاده ، بنابراین اجازه دهید قبل از تمیز کردن آن خنک شود.)

نشانه دیگری از فولاد ضد زنگ است مرگ گلدان سوختن لکه هاست. اگر جبعضی از مناطق تابه تمایل دارند هر وقت از این غذا استفاده می کنید مواد غذایی را بسوزانید به این معنی است که پوشش فولاد ضد زنگ خراب شده است و زمان آن فرا رسیده است که جدید

نشانه هایی که باید تابه چدنی شما برود

در نقش منوسایل آشپزی رون نیز بسیار محبوب هستند شاید حتی اگر از آنها به درستی مراقبت شود ، نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. باما گاهی اوقات آنها ساده هستند جبران ناپذیر مانند هر تابه دیگر ، اگر تکان بخورد بر اجاق گاز ، آن تحریف شده است و فراتر تعمیر. نشانه دیگر دور بودن آن است مینای تابه هکتارخرد شده ، ممکن است متوجه شوید که غذا به طور مساوی پخته نمی شود و حتی ممکن است زنگ زدگی ایجاد شود.

و در نهایت، و شاید مهمتر از همه ، با دیدن ترک در ظرف ، استفاده از آن دیگر ایمن نیست. همانطور که جسایت ooking طعم خانه توضیح می دهد: ” [e]ترک مو هنگام گرم شدن و سرد شدن منبسط شده و منقبض می شود و در نهایت ظرف شکافته می شود – اگر در حین پخت و پز ایجاد شود ، یک وضعیت بالقوه خطرناک! “اگر انگیزه کافی برای تسلیم شدن نباشد، ترک می خورد تمیز کردن آنها نیز دشوار است و باعث می شود آهن ربا برای باکتری و تجمع آنها ایجاد شود.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir