[ad_1]

سال گذشته برای همه ما از جمله فرزندانمان دشوار بود. بسیاری از کودکان ما هنوز واکسینه نشده اند و انتظار می رود که در پاییز به مدرسه خصوصی بازگردند ، جایی که علاوه بر عوامل استرس زا در مدرسه ، اضافه استرس ناشی از پردازش حوادث سال گذشته این واقعیت را اضافه کنید که بسیاری از کودکان عوامل استرس زای اضافی نیز دارند ، مانند یکی از اعضای خانواده که بیمار شده است ، پدر یا مادری شغل خود را از دست داده اند ، یا تعدادی از مشکلات همه گیر دیگر ، و این بسیار است.

ملیسا گلدبرگ-مینتس ، استادیار روانپزشکی و علوم رفتاری در دانشکده پزشکی مک گاورن در UTHealth ، گفت: “برخی از کودکان ممکن است در مورد اتصال مجدد مردد باشند یا کمی مضطرب باشند و ممکن است به کمی حمایت نیاز داشته باشند.”

اگر فکر می کنید کودک شما ممکن است به کمک بیشتری احتیاج داشته باشد ، تعدادی علائم وجود دارد که باید مراقب آنها باشد و همچنین منابعی برای استفاده از آنها وجود دارد.

مراقب تغییرات عمده رفتاری باشید

نشانه اصلی اینکه کودک شما به کمک نیاز دارد انواع مختلفی است تغییرات عمده رفتاری. این شامل رفتارهای تخریبی است ، چه به دیگران یا به خود معطوف شود ، مانند خودآزاری ، سو alcohol مصرف الكل یا مواد مخدر و رفتارهای مخرب ، مانند بازی در مدرسه یا درگیری.

علائم دیگر عبارتند از اضطراب یا غمگینی بیش از حد ، انزوا از خانواده و دوستان ، تغییر در عادات غذایی و خوابیدن و هرگونه علائم عقب ماندگی مانند ترشحات مرطوب ، هیستری و چسبندگی بیش از حد.

تغییرات آرام را نادیده نگیرید

تغییرات اصلی در رفتار یک پرچم قرمز بزرگ است ، اما بسیاری از کودکان تلاش زیادی می کنند تا مبارزات خود را از دید والدین پنهان کنند. هر چقدر هم که تلاش می کنند ، معمولاً به ناچار دیر یا زود بیرون می آید.

گلدبرگ-مینتز کودکانی را که درد خود را پنهان می کنند با نگه داشتن یک توپ ساحلی در زیر آب مقایسه می کند. وی گفت: “زیر آب نمی ماند ، پرواز خواهد کرد.” “نه تنها این ، برای حفظ آن انرژی زیادی لازم است. این کار توسط کودکانی انجام می شود که سعی می کنند درد خود را پنهان کنند ، آن را به زیر سطح فشار دهند. ”

برای والدینی که با مشکلات شخصی خود دست و پنجه نرم می کنند ، آنها می توانند به راحتی از نشانه های ساکت کودک خود که ممکن است با آن دست و پنجه نرم کند ، چشم پوشی کنند. گلدبرگ-مینتز گفت: “زندگی روزمره به اندازه کافی استرس زا است.” “اگر هیچ یک از رفتارهای پر سر و صدا را ندارید ، می توانید به راحتی وضعیت موجود را ادامه دهید.”

برخی علائم ظریف تر ممکن است در صورتی باشد که کودک شما علاقه کمتری به بودن در کنار دوستان یا شرکت در فعالیت های معمول آنها دارد. در این صورت ، بهتر است فعالانه عمل کنید تا کودک شما قبل از رسیدن به نقطه بحران بتواند از کمکی که لازم دارد دریافت کند.

متخصص اطفال و مدرسه شما منابع خوبی هستند

اگر فکر می کنید کودک شما به کمک بیشتری احتیاج دارد ، اولین مکان برای مراجعه به مطب متخصص اطفال و مدرسه شما است. مطب متخصص اطفال شما باید لیستی از درمانگرانی را که می توانند توصیه كنند و همچنین پیشنهادهایی برای گزینه های مختلف درمانی داشته باشد. در این میان ، ممکن است مدرسه شما یک مشاور برای صحبت با کودک و همچنین لیستی از درمانگرانی که آنها می توانند داشته باشند داشته باشد.

والدین تفاوت زیادی ایجاد می کنند

حتی اگر نتوانید از کودک خود در برابر همه اتفاقات بدی که در دنیا رخ می دهد محافظت کنید ، بودن در کنار او می تواند همه چیز را تغییر دهد. وقتی صحبت از زنده ماندن در اثر آسیب های دوران کودکی می شود ، والدین می توانند کارهای متفاوتی انجام دهند و بزرگترین عامل در پیشرفت کودک رابطه والدین و کودک است.

گلدبرگ-مینتز گفت: “رابطه والدین و کودک برای بهبود و شکوفایی کودک بسیار مهم است.” “والدینی که می توانند رابطه صمیمی و گرم با فرزندان خود داشته باشند فرزندانی هستند که بهترین عملکرد را دارند.”

پدر و مادر بودن به معنای مجبور بودن به پذیرش این مسئله است که شما نمی توانید کودک خود را در برابر همه چیزهای بد دنیا از جمله تمام استرس ها و ترس های سال گذشته محافظت کنید. اما با حمایت شما ، که در بعضی موارد به معنای یافتن کمک خارجی است ، فرزندان شما می توانند رشد کنند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir