چگونه می توان قبل از خرید Chromebook قدیمی بودن آن را بررسی کرد


تصویر مقاله ای با عنوان نحوه بررسی قدیمی بودن Chromebook استفاده شده قبل از خرید آن

عکس: Vantage DS (Shutterstock)

برای همه گفتمان ها و مناظرات پیرامون Mac در مقابل. رایانه شخصی ، Chromebook باقی مانده است انتخاب بدون مشکل برای بسیاری ، به ویژه برای دانش آموزان بازگشت به مدرسه. اگرچه قیمت آنها متفاوت است ، بسیاری از آنها بخشی از قیمت استاندارد هستند لپ تاپ، به ویژه در بازار استفاده شده ، و بیش از حد قادر به رفع بیشتر نیازهای شما خواهد بودبه اما قبل از مصرف فقط یک Chromebook با توجه به هزینه ، یک مرحله مهم وجود دارد که باید برای en انجام دهیداحتمالاً شما یک وزن کاغذی معروف خریداری نمی کنید.

Chromebook ها در ChromeOS اجرا می شوند

Chromebook ها ، مانند MacBooks و لپ تاپ های Windows ، برای انجام کلیه کارهای مورد نیاز خود به نرم افزار متکی هستند.به و در Chromebook ، به عنوان مثالنامه ، مرور وب ، Google Docs و موارد دیگر هستند توسط ChromeOS امکان پذیر است ، سیستم عامل Google نامیده می شود. مانند سایر تولیدکنندگان، گوگل حتی به روز رسانی های دوره ای را به ChromeOS برای اعدام آخرین ویژگی ها و همچنین آسیب پذیری های امنیتی در صورت تشخیص.

البته هیچ چیز برای همیشه دوام ندارد. در نهایت ، اپل نسل دیگری از مک بوک را معرفی می کند که جدیدترین نسخه macOS را دریافت نخواهد کرد. همین امر در مورد تولید کنندگان مختلف لپ تاپ های ویندوزی مانند Dell ، Acer ، Razer و خود مایکروسافت صدق می کند. در یک مرحله ، این شرکت ها تصمیم می گیرند که آخرین نرم افزار فقط بیش از حد است برای قدیمی شدن سخت افزار ، اما این معمولاً تا سالها بعد اتفاق نمی افتد. اما Chromebook ها داستان متفاوتی دارند.

چرا Chromebook ها برای همیشه دوام نمی آورند

هر Chromebook موجود در بازار ، در گذشته و حال ، چیزی دارد که انقضای به روزرسانی خودکار (AUE) نامیده می شود. این یک دستگاه اساسی است مدت ماندگاری ، مشابه ماندگاری این گالن شیر در یخچال شماست. هنوز می توانی نوش جان کنی این شیر پس از آن تاریخ – احتمالاً برای مدتی خوب خواهد بود– اما بعد از این مرحله فروشگاه نمی تواند آن را بفروشد. پیامد رسیدن Chromebook شما به AUE؟ منرفتن به آنها دیگر دریافت نمی کنند به روز رسانی خودکار Google ChromeOS.

اینطور نیست که Chromebook می گوید “بسیار خوب ، اجرای خوبی بود” ، خاموش می شود و در نهایت از زندگی دیجیتالی خارج می شود. همیشه خواهد بود کار، اما با به روز رسانی و توسعه محصولات Google ، ممکن است تجربه شود مسائل سازگاری ، تا جایی که امکان پذیر نخواهد بود برنامه های مورد نیاز خود را اجرا کنید همچنین واجد شرایط نخواهد بود از پشتیبانی فنی برخوردار می شوید ، بنابراین اگر مشکلی در دستگاه شما رخ دهد ، Google نمی تواند به شما کمک کند.

شاید بدتر از همه ، شما به روزرسانی های امنیتی دستگاه را دریافت نخواهید کرداگر آسیب پذیری های امنیتی جدیدی برای نسخه ChromeOS شما کشف شود ، بدون حفاظت باقی می مانید و ممکن است قربانی نقض باشید.

معمولاً AUE Chromebook چه زمانی روشن می شود؟

AUE Chromebook در واقع مربوط به تاریخ انتشار است. AUE برای یکاین Chromebook این نخواهد بود در گوشه گوشه ؛ در واقع ، این ممکن است برای پنج ، شش یا زوج هشت سالها از حالا به عنوان مثال ، از ژوئن 2029 ، برخی از Chromebook ها دارای AUE هستند.

اما او انجام می دهد خرید Chromebook های قدیمی تر به چالش کشیدن بدون اینکه متوجه باشید ، ممکن است به تازگی یک دستگاه دست دوم با آن برداشته باشید AUE ، که تنها پس از هفته ها یا ماه ها – آهr ، حتی بدتر ، an AUE این تمام شده است ، که باعث می شود دستگاه “جدید” شما حتی قبل از ورود به دانشگاه زوم منسوخ شود.

نحوه بررسی AUE در Chromebook خود

سریعترین راه برای بررسی “تاریخ انقضا” در Chromebook خود باید هدف قرار دهید این صفحه پشتیبانی Googleبه Google همه Chromebook های تأیید شده را به همراه ماه و سال AUE در هر دستگاه در اینجا لیست می کند. فقط به پایین بروید تا سازنده دستگاه خود (دل ، ایسر ، ایسوس و غیره) را پیدا کنید ، سپس پنجره را گسترش دهید و مدل خاص خود را پیدا کنید.

اگر مدل Chromebook خود را نمی شناسید ، کافی است Chrome را در دستگاه خود باز کنید و تایپ کنید کروم: // سیستم در نوار جستجو اینجا، شما باید مارک و مدل دستگاه خود و سایر مشخصات مناسب را پیدا کنید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes