[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مدیریت پیچک انگلیسی و سایر گیاهان مهاجم که حیاط شما را می کشند

عکس: از پگاسن (Shutterstock)

حفظ سلامت حیاط به ویژه زمانی دشوار است که یک گیاه غیرمنتظره برای منابع آن را شکست دهد. زیاد گیاهان مهاجم آنها به نور کم یا بدون نور احتیاج دارند و نگران خورشید زیاد نباشید. آنها سازگار هستند ، به همین دلیل آنها به راحتی در حیاط شما پخش می شوند و آنقدر سریع حرکت می کنند که متوقف کردن آنها تقریباً غیرممکن به نظر می رسد.

اگر در تلاش برای ریشه کن کردن گیاهان مهاجم از حیاط خود هستید ، در اینجا راه هایی وجود دارد که می توانید آنها را مدیریت کرده و آنها را متوقف کرده یا حداقل سرعت آنها را کاهش دهید.

آیا گیاهان مهاجم واقعاً یک تهدید هستند؟

همه گیاهان موجودات زنده ای هستند و برخی می گویند باید آنها را رها کرد تا همانطور که می خواهند رشد کنند. و در حالی که این برای برخی از گونه های گیاهی خوب است ، گونه های مهاجم تهدیدی واقعی برای اکوسیستم و حیات وحش هستند. پسندیدن خدمات جنگلی ایالات متحده گزارش داد ، “[i]گونه های مهاجم در کاهش 42 درصد از گونه های در معرض خطر و انقراض در ایالات متحده نقش داشته اند و برای 18 درصد از گونه های در حال انقراض یا در معرض خطر در ایالات متحده ، گونه های مهاجم عامل اصلی کاهش آنها هستند. هنگامی که این گیاهان منطقه ای را اشغال کردند ، سایر گیاهان را از مواد مغذی محروم کرده و تنوع زیستی را در منطقه کاهش می دهند.

اثرات این گیاهان از جنگل های ما فراتر می رود ، زیرا تعداد زیادی دانه تولید می کنند که به راحتی توسط حیوانات و انسان ها تکثیر می شوند. برخی دوست دارند پیچک انگلیسی و kudzu آنها می توانند در حیاط خلوت شما پراکنده شوند و حیاط و باغ شما را ویران کنند. ریشه آنها همچنین می تواند در دیوارهای آجری و چوبی کنده شود و ساختار آنها را به خطر بیندازد. (احتمالاً سوله در فضای باز شما زنده نمی ماند.) پیچک انگلیسی نیز. بالا رفتن از درختان، سایبان هایی ایجاد می کند که از عبور نور جلوگیری می کند.

چگونه می توان گیاهان مهاجم را از مناطق کوچک ریشه کن کرد

ریشه های قوی حذف پیچک انگلیسی و سایر گیاهان پوششی را دشوار می کند ، بنابراین تنها راه محافظت از آنها حذف ریشه ها و جلوگیری از انتقال دانه ها است. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد و هیچ یک از آنها سرگرم کننده نیست ، به جز شاید آخرین روش.

می توانید ریشه ها را بالا بکشید ، گیاهان را خفه کنید ، از اسپری استفاده کنید (راههای طبیعی برای از بین بردن علفهای هرز توصیه می شود اگر در این مسیر قدم می زنید) ، یا موها را بگیرید و بگیرید. در صورت عدم موفقیت ، می توانید استخدام کنید بزها خوردن هر اینچ گیاه سرسخت

اگر مساحت کوچکتری دارید ، وجین ممکن است ساده ترین گزینه باشد. مطمئن شوید که یک بیل و کیسه های مناسب دفع دارید ، سپس فقط از یک بیل و ماله استفاده کنید تا گیاه را کنده و زمین اطراف را لکه دار کنید. خاک اطراف ریشه ها را بردارید و بگذارید بیفتد و خاک را شل و مزارع کنید. سپس اجازه دهید خاک کاملاً خشک شود.

خشک شدن زمین هرگونه ریشه یا بقایای دیگر را از بین می برد و از بازگشت پیچک جلوگیری می کند. خاک سست به محیط ایده آل برای تسخیر گیاهان بومی جدید تبدیل می شود. در اسرع وقت گیاهان بومی بکارید تا حیاط شما احیا شود. هنرستان طبیعی نشان می دهد که این روند در بهار زمانی که خاک شل و مرطوب است شروع می شود.

پیچک انگلیسی را از مناطق بزرگتر بچینید و بخورید

اگر مساحت وسیع تری برای پوشش دارید ، چمن زنی یا خفه کردن مهاجمان حیاط خانه گزینه کمتری نسبت به وجین دستی است. هنگام چیدن ، مطمئن شوید که تا آنجا که ممکن است زمین را بچینید تا کل گیاه جابجا شود. (یک علف هرز نیز کار را انجام می دهد.) سپس محل را با دقت بکشید ، یک کیسه بگذارید و زباله ها را دور بیندازید. برگها ، چوبها و قلمه های باقی مانده فقط گاو را تشویق به بازگشت می کند.

خفگی کندترین گزینه است که شامل پوشاندن ناحیه آسیب دیده با مقوا و مالچ ضخیم ، محروم کردن هوا ، آب و نور است. قبل از اینکه بخواهید منطقه را بپوشانید ، می خواهید با برداشتن بیشتر ریشه ها علف را بچینید یا علف هرز کنید. سپس خاک را آبیاری کنید تا تمام محفظه های هوا خارج شود و مقوا را به طور کامل روی زمین بگذارید ، به علاوه دو اینچ خارج از منطقه آسیب دیده برای جلوگیری از نفوذ نور.

هنرستان طبیعی توصیه می کند 10 تا 15 لایه مقوا و روزنامه اضافه کنید و آنها را بین هر لایه خیس کنید. سپس زمین را برای شش ماه آینده تحت پوشش قرار می دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که منطقه را زیر نظر داشته باشید ، سوراخ های قابل مشاهده را وصله کرده و جوانه های ناخواسته را بررسی کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir