[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: میکائلا هک / آنجلیکا آلزونا

بسیاری از ما زمان زیادی را در خلال همه گیری در انزوا سپری کرده ایم ، بنابراین در این هفته با کمک محقق و نویسنده Ximena Vengoechea در حال بررسی هنر گفتگوی عمیق هستیم.

زیمنا هنگام انجام تحقیقات مربوط به مصرف کننده برای شرکت هایی مانند LinkedIn ، Twitter و Pinterest ، مهارت شنیداری خود را بهبود بخشید و اکنون آنها را در کتاب جدید خود به اشتراک می گذارد ، همانطور که منظورتان است گوش دهید: بازیابی هنر از دست رفته رابطه واقعی. بشنوید که چگونه Ximena در مورد چگونگی طرح سوالات صحیح برای تبلیغ توصیه های درخشان می دهد مکالمه جالب تر ، چگونه شنونده بازتر و دلسوزتر باشید و چگونه مکالمه را در صورت نیاز ترک کنید.

به Upgrade در بالا گوش دهید یا ما را در همه مکانهای معمول ارائه پادکست ، از جمله پیدا کنید پادکست های اپل، Google Play، Spotify، iHeartRadio، و کوک.

نکات برجسته قسمت این هفته

از مصاحبه برای Ximena Vengoechea

تفکر خوب گوش دادن در واقع چگونه است:

من در مورد تفکر در مورد گوش دادن به عنوان سه جز اصلی صحبت می کنم. این ویژگی هایی مانند فروتنی ، کنجکاوی و همدلی را به همراه دارد. و فروتنی واقعاً با ذهن باز و تمایل به شنیدن سخنان کسی ، تمایل به آموختن از آنها متفاوت از ورود است … با پیش فرض ها یا پیش داوری ها یا نظراتی که می خواهیم آنها را بفهمیم. بنابراین شما واقعاً کلید را عوض می کنید و می گویید ، “من اینجا هستم تا از تو یاد بگیرم” ، نه “من اینجا هستم تا چیزی به تو یاد بدهم”. و کنجکاوی همان چیزی است که به شما اجازه می دهد کمی عمیق تر شوید ، زیرا این همان چیزی است که به شما اجازه می دهد شخص دیگری را واقعاً بشناسید و درک کنید. دیدگاه آنها چیست؟ چرا آنها این چیزها را فکر می کنند؟ … و بعد تقریباً شبیه قیف است. شما به طور گسترده با فروتنی شروع می کنید و آشکارا شروع می کنید و کم کم با استفاده از کنجکاوی عمیق می شوید. و در پایان ، شما احساس همدلی می کنید ، که به نظر من این سومین کیفیت تفکر گوش دادن است ، که به شما اجازه می دهد واقعاً شخصی را بشناسید زیرا آنها در مورد احساسات و تجربه عاطفی خود صحبت می کنند. و این بدان معنا نیست که برای همدلی با آنها باید شرایط دقیق کسی را که در آن گذرانده است تقسیم کنیم. اگر کسی طلاق شما را تجربه نکرده است ، اشکالی ندارد. اما شما می توانید با این احساس ارتباط برقرار کنید ، اوه وای ، آنها برای مرحله ای از زندگی خود غمگین هستند.

برای پرسیدن انواع مناسب سوالات در مکالمه:

[A] بارها در مکالمه ، ما واقعاً به انواع س questionsالاتی که می پرسیم توجه نمی کنیم. و بنابراین ممکن است ناخواسته س questionsالاتی بپرسیم که در واقع مکالمه را به جایی نمی رساند. سوالاتی که ممکن است به “بله” یا “نه” ختم شوند منجر به پاسخ “بله” یا “نه” یا یک پاسخ یک کلمه ای ، یک کلمه ای می شوند. و آنها معمولاً به جای طرح س questionsالات بازتر که با “چگونه” یا “چه” شروع می شوند ، با “انجام” ، “است” و “هستند” شروع می شوند. بنابراین حتی اگر از کسی بپرسید ، “آیا از من عصبانی هستی؟” این یک پاسخ کاملاً متفاوت از “هی ، الان چه احساسی داری؟” خواهد داد. یکی راهی برای هدایت کسی به راهی خاص است ، و دیگری فقط آن را بسیار باز می گذارد. بنابراین به طور کلی ، ما می خواهیم سعی کنیم به س questionsالات بازتر بپردازیم ، حداقل در ابتدای مکالمه ، بنابراین می توانیم به طرف مقابل اجازه دهیم که هدایت کند ، شما می دانید ، هر کجا که می خواهد برود.

هنگام یادآوری نیازهای شخص دیگر در مکالمه:

بنابراین ممکن است هدف ما این باشد که کسی را بشناسیم یا چیزی در مورد یک شخص یاد بگیریم. و می توان از این س questionsالات برای رسیدن به این هدف استفاده کرد. اما همچنین باید ببینیم چه اتفاقی برای شخص مقابل می افتد. آیا آنها شروع به ارائه پاسخ های کوچکتر و کوچکتر می کنند؟ آیا آنها از نفس افتاده اند زیرا ما مدام از آنها س askingال می کنیم و آنها به نوعی جواب پاراگراف ها را به ما می دهند؟ من فکر می کنم توجه به این سیگنال ها می تواند نشانه ای برای ما باشد ، شاید بتوانیم کمی آرام بگیریم یا از دیدگاه خودمان پیشنهاد ارائه چیزی را شروع کنیم. من فکر می کنم این مهم در مکالمه است. دو طرف وجود دارد. طرف گوش دادن است. یک طرف صحبت وجود دارد. شما می خواهید دادن و گرفتن داشته باشید. و سپس چیز دیگری که من می خواهم بگویم که فکر می کنم می تواند به آن غریزه کمک کند ، به ویژه ، درک نیازهای شخص دیگر در این گفتگو است. زیرا وقتی همه س questionsالاتی را که می پرسیم انجام می دهیم ، احتمالاً ناشی از نیازهای خودمان است … ما می خواهیم به آنها احساس راحتی دهیم. می خواهیم تا حدودی با آنها آشنا شویم. اما شخص دیگر نیز به آن نیاز دارد. بنابراین شما واقعاً می خواهید در یک مکالمه جای این دو نیاز را باز کنید. و این کمی تعادل لازم است.

برای شنیدن بیشتر توصیه های Ximena در مورد هنر مکالمه عمیق تر ، توصیه می کنیم کل قسمت را گوش کنید.

متن قسمت

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir