[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه تلفن هوشمند خود را طوری تنظیم کنیم که واقعاً با بالاترین وضوح تصویربرداری کند

عکس: MPIX.TURE (Shutterstock)

آن روزهایی که دوربین های تلفن همراه آشغال داغ بودند ، گذشته است. این روزها اما تلفن های هوشمند در حال شلیک هستند شگفت انگیز ویدیو هالیوود حتی یک یا دو فیلم بلند درباره این موارد ساخته است. اما اگر می خواهید از این کیفیت عالی ویدئو در iPhone یا Android خود بیشترین بهره را ببرید ، باید مطمئن شوید که در واقع در بالاترین رزولوشن ممکن ضبط می شود.

وضوح ویدئو چقدر است؟

وقتی در مورد وضوح ویدئو در تلفن های هوشمند صحبت می کنیم ، واقعاً منظور ما تعداد پیکسل هایی است که ویدیو شامل می شود. هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد ، اطلاعات بیشتری از دوربین شما دریافت می شود. 1080p کوتاه 1920 * 1080 است ، بدین معنی که ویدئو دارای عرض 1920 پیکسل و ارتفاع 1080 پیکسل است. از طرف دیگر ، 4K به معنی 2160 38 3840 است که عرض آن 3 هزار و 840 پیکسل و ارتفاع آن 2160 پیکسل است. ما آن را 4K می نامیم زیرا 3840 است تقریبا 4000

8K ، که هنوز چندان رایج نیست ، مخفف 7680 × 4320 است که عرض آن 7680 پیکسل و ارتفاع 4320 پیکسل است. درست مانند 4K ، 8K نام خود را از آن 7680 پیکسل گرفته است که فقط 8000 عدد خجالت می کشند. به

چرا تلفن هوشمند من دیگر ضبط 4K ندارد؟

تولیدکنندگان تلفن های هوشمند دوست دارند دوربین های فیلمبرداری را در تلفن های هوشمند خود تبلیغ کنند. بنابراین چرا آنها را بدون کیفیت کامل ویدئو که قبلاً فعال شده است ارسال می کنید؟

هیچ دلیل رسمی وجود ندارد ، اما می توان یک فرض منطقی را مطرح کرد: فیلم 4K فضای زیادی را اشغال می کند. به عنوان مثال ، در iPhone 12 از فیلمبرداری 4K در استفاده می شود کمترین بسته به تنظیمات ویدئوی شما ، 150 مگابایت در دقیقه و حداکثر 440 مگابایت در دقیقه. این را با 1080p مقایسه کنید ، که حداقل 65 مگابایت در دقیقه و حداکثر 175 مگابایت در دقیقه استفاده می کند ، باز هم بسته به تنظیمات.

از سوی دیگر ، گلکسی اس 20 می تواند با وضوح 8K فیلمبرداری کند 600 مگابایت در دقیقه اندازه فایل ها آنقدر بزرگ است که سامسونگ هر 4 گیگابایت فایل را به قطعات جداگانه تقسیم می کند. در حالی که 8K معمولی نیست ، هر دو آن و 4K فضای ذخیره سازی بیشتری از 1080p را اشغال می کنند. حدس ما؟ تولیدکنندگان تلفن های هوشمند نیازهای ذخیره سازی مشتریان خود را بر کیفیت فیلم اولویت می دهند ، زیرا اکثر آنها ظاهر ضبط های 1080p خود را دوست دارند.

برای کسانی از ما که نمی خواهیم به کمتر از بهترین ها بسنده کنیم ، در اینجا نحوه اطمینان از عکاسی با بالاترین کیفیت ممکن آورده شده است.

نحوه بررسی اینکه آیا در iPhone 4K در حال فیلمبرداری هستید یا خیر

سریعترین راه برای فهمیدن کیفیت فیلمبرداری شما در iPhone این است که به اعداد گوشه صفحه خود نگاه کنید (اگر iPhone را به صورت عمودی نگه داشته اید ، آنها در بالا سمت راست قرار دارند).

به طور پیش فرض ، HD 30 را مشاهده خواهید کرد. این کد 1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه است. راز؟ برای تغییر وضوح تصویر به 4K می توانید روی این دکمه HD ضربه بزنید. همین کار را می توان برای نرخ فریم انجام داد – فقط برای تغییر بین گزینه های خود روی عدد ضربه بزنید.

البته ، می توانید همه گزینه های 4K خود را در برنامه تنظیمات مشاهده کنید. فقط سر بزنید تنظیمات> دوربین> ضبط ویدئو، و کدام گزینه 4K را می خواهید انتخاب کنید.

نحوه بررسی اینکه آیا در Android با کیفیت 4K (یا 8K) عکاسی می کنید

درست مانند iOS ، می توانید کیفیت فیلم را در Android از طریق برنامه Camera تغییر دهید. در حالی که برنامه های دوربین Android می توانند متفاوت باشند ، شما باید تنظیمات کیفیت فیلم یا چرخ دنده ، یک پیکان کشویی یا بیضی را پیدا کنید. به عنوان مثال ، در Pixel 5 ، می توانید روی پیکان کنار صفحه ضربه بزنید ، سپس وضوح تصویر را از آنجا تغییر دهید. فقط مطمئن شوید 4K انتخاب می شود ، نه 1080p

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir